Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mowa_trawa 14:49, 09 sie 2016

Dołączył: 08 sie 2016
Posty: 4
Witam!

Po przebicu się przez temat założyłem swój 1 trawnik. Nasiona Green Universal Barenbrug, teren przygotowywany przez kilka miesięcy (trochę cięzki temat, bo warstwa żyznej gleby to ok 30 cm, pod spodem glina). Po wysiewie przykryłem nasiona agrowłokniną (w okolicy grasują gołębie, które całymi stadkami żeruja na młodym trawniku ). Mam kilka pytań - jak długo wg. Was trzymać trawnik pod agrowłokniną? Obawiam się, że jeśli zbyt długo będzie pod przykryciem to młoda trawa się położy i po skoszeniu będzie rżysko. 2 pytanie - jak z nawdnianiem? Teoretycznie ziemia pod przykryciem jest wilgotna, ale 3 razy dziennie robię 5 minutowy prysznic nasionom, tak żeby były wilgotne.

mamtu 12:23, 10 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Kochani, podpowiedzcie proszę.
Czy kupować podkaszarkę? Przyda się to czy raczej sobie darować? Macie, używacie?
Mąż trafił na okazję, a ja nie wiem czy brać czy nie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 19:24, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamtu napisał(a)
Kochani, podpowiedzcie proszę.
Czy kupować podkaszarkę? Przyda się to czy raczej sobie darować? Macie, używacie?
Mąż trafił na okazję, a ja nie wiem czy brać czy nie.


Jeśli masz prosty trawnik, bez drzew, bez schodów i niedostępnych miejsc to kupowanie dla samej okazji nie ma sensu. Kosisz kosiarką i tyle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:25, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mowa_trawa napisał(a)
Witam!

Po przebicu się przez temat założyłem swój 1 trawnik. Nasiona Green Universal Barenbrug, teren przygotowywany przez kilka miesięcy (trochę cięzki temat, bo warstwa żyznej gleby to ok 30 cm, pod spodem glina). Po wysiewie przykryłem nasiona agrowłokniną (w okolicy grasują gołębie, które całymi stadkami żeruja na młodym trawniku ). Mam kilka pytań - jak długo wg. Was trzymać trawnik pod agrowłokniną? Obawiam się, że jeśli zbyt długo będzie pod przykryciem to młoda trawa się położy i po skoszeniu będzie rżysko. 2 pytanie - jak z nawdnianiem? Teoretycznie ziemia pod przykryciem jest wilgotna, ale 3 razy dziennie robię 5 minutowy prysznic nasionom, tak żeby były wilgotne.



Wywal natychmiast włókninę.
Siatkę trzeba było rozwinąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 20:53, 10 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Gardenarium napisał(a)


Jeśli masz prosty trawnik, bez drzew, bez schodów i niedostępnych miejsc to kupowanie dla samej okazji nie ma sensu. Kosisz kosiarką i tyle.


Pani Danusiu, trawnik mam w miarę prosty, na razie bez nasadzeń, ale zastanawiam się jak z koszeniem przy samym ogrodzeniu. Tam chyba kosiarka wszystkiego nie złapie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 21:40, 10 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Robisz kancik na kółka kosiarki. Ale czemu do samego ogrodzenia masz trawnik, a gdzie rabaty?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 08:00, 11 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
No właśnie, Pani Danusiu, taka ze mnie 'ogrodniczka', że nawet rabat jeszcze nie mam. Muszę się najpierw podszkolić, poczytać więcej na forum i wtedy dopiero zdecyduję co, gdzie i jak. A na razie mam wszędzie tylko trawę. Projektowanie to nie jest moja mocna strona, a fakt, że mój ogródek jest maleńki, tylko utrudnia sprawę.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
pawel_zietara 08:16, 11 sie 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
Pani Danusiu dlaczego ma wywalic agrowloknine czy ona nie jest odpowiednim sposobem zabezpieczenia nasion??
mowa_trawa 09:57, 11 sie 2016

Dołączył: 08 sie 2016
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)


Wywal natychmiast włókninę.
Siatkę trzeba było rozwinąć.




Trawa zasiana 6 sierpnia. Informację o przykryciu trawnika agrowłókniną znalazłem tu :

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

"Innym wrogiem są ptaki, które potrafią wydziobać sporo. Można utrudnić im dostęp rozciągając 10 cm ponad trawnikiem krzyżujące się linki. Dobry pomysł to przykrycie cienką agrowłókniną."

W miejscu w którym trawnik jest pod agrowłóknina są juz wschody (ok 1 cm), w miejscu poza przykryciem, mimo że jest podlewane tak samo jak agrowłóknina, wschodów brak. Zostawiam tak jak jest. Chcę to oczywiście zdjąć, tylko kiedy ? Po wschodach ?
zuziaOgrodowa 12:36, 11 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
Ufff! przedarłam się przez cały wątek! 4 dni mi to zajęło, ale udało sie

przymierzam sie do założenie trawnika z siewu - warunki nieco ekstremalne, ale bardzo bardzo chcę miec kawałek trawnika
Ziemia - substrat ziemny (ogóródek na dachu)
warunki - słonce + półcien, trawnik do oglądania głównie
nasiona - Barenbrug Shadow

Substrat wzbogaciłam ziemią pod trawniki i ziemią rabatową. Wszystko przemieszane, równane, wałowane (własciwie udeptywane) i grabione juz wiele razy. Myślę, ze wysieję trawe za 3-4 dni.

Wczesniej w tym miejscu miałam trawnik z rolki i po początkowym zachwycie niestety - porazka. Trawa położona jesienią ubiegłego roku, zakorzeniona ładnie, ale chyba niekoniecznie dobrze była dobrana do stanowiska (w sumie wyboru gatunków w rolkach za wiele to nie ma ). Nawożenie i dosiewki niewiele pomogły. Trawnik wyglądał strasznie, wiec zamiast regenerowac go w nieskonczonośc podjęłam trudną decyzję - zaczynam od nowa. Mam nadzieję, ze tym razem sie uda....
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies