Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 15:50, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z Iławy to nie to samo, to całkiem co innego, szukaj dalej tego co napisałaś, może być Wembley.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 21:17, 10 lip 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Dziękuję za odpowiedz
Też mi się tak właśnie wydawało,bo nigdzie nie pisało na opakowaniu Graminex,a swoja drogą to czego się nie zrobi aby sprzedać towar.
Danusiu...pytałam jeszcze czy mam ostatnią warstwę ziemi pod trawnik też wymieszać z piaskiem?
____________________
Gardenarium 08:31, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ważniejsze było wymieszanie piasku z gliną zanim nasypałaś dobrą ziemię na wierzch. Teraz tej dobrej nie musisz mieszać z piaskiem.

Chodzi o to że glina stanowi barierę dla wsiąkania wody, w trawniku to nie ma aż takiego zanaczenia, trawa wypije wodę, ale nadmiar wody może gdzieś w rabaty przepływać w niższe miejsca i zalewać rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomekP 17:47, 11 lip 2013

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 14
Witam,
Trawnika nie udało się założyć w zeszłym roku - robię to teraz.Mam pytanie : w stacji chemiczno-rolniczej pH w H2O gleby wyszło 6,98 .Natomiast wcześniej ogrodnicy mierzyli mi pH kwasomierzem elektronicznym i średnio wychodziło ok 6.Następnie został nawieziony piasek (gleba słabo przepuszczalna i ma być nawieziony torf pół na pół odkwaszony i nieodkwaszony.
Jak potem zmierzyć pH ? czy te elektroniczne są wiarygodne ? czy można je jakoś wyskalować ? czy musi być kwasomierz z płynem Helliga ? czy znów dać do stacji chem-ogrod. ?
Stacja po analizie składników mineralnych zaleciła mi przed siewem nawóz YaraMila Hydrocomplex 6 kg/100 m2, piasek i torf (lub drobną frakcję węgla brunatnego)
Czy ten nawóz zmieni pH gleby ?

TP
Gardenarium 21:25, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za wysokie pH jest - dodanie torfów zmieni pH, ale nawóz moim zdaniem nie.

Ja nie dowierzam elektronicznym kwasomierzom, mnie tam zawsze wychodzi to samo

Możesz sam pobrac próbkę i zmierzyć zwykłym kwasomierzem, zobaczysz co wyjdzie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 21:55, 11 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
dziękuję za porady ad. podlewanie

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
pawel200_20 10:05, 12 lip 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
Ale ładnie rośnie... u mnie na tym "ziemiopiachu" też ale nie tak równomiernie
agatanowa 09:43, 15 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
pawel200_20 napisał(a)
Ale ładnie rośnie... u mnie na tym "ziemiopiachu" też ale nie tak równomiernie


dzięki, ale u mnie też plackowato w zalezności od m-ca zraszania, mam nadzieję że się zrówna w 2 tyg.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 15:56, 15 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po kilku koszeniach zapomnicie o plackach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 16:38, 15 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Gardenarium napisał(a)
Po kilku koszeniach zapomnicie o plackach


Niechaj tak się stanie Amen.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies