Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 23:06, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To już taki pech wpisany w sianie, dlatego nie sieję trawników a kładę z rolki

Teraz to dosiej w miejscach gdzie go mniej wschodzi, a z rabat bedziesz musiała wypielić, nie powiem że to łatwe Poczekaj też bo jeszcze na pewno nasiona innych gatunków wzejdą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 23:33, 21 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Danusiu, dziękuję, bo już dziś miałam się władować w trawę, ale mąż mnie skutecznie powstrzymał mówiąc to, co Ty. Ale Twoje słowa uważam za ostateczne, dlatego wolałam dopytać

Aga, no na zdjęciach naprawdę nie wygląda źle Twoja młodzież, po prostu jeszcze młoda i niezagęszczona. Mi też na poczatku się wydawało, że strasznie rzadka jest moja, a teraz już jest niezłą szczeciną po ok. 1-2 tyg. od pierwszych wschodów (czyli o ok. tyle starsza od Twojej). Najgorzej masz przy rynnie. Tam na pewno musisz dosiać. Ale masz śliczną, równą żółtą kulkę tujową, co to jest?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
bukalka 12:02, 22 lip 2013

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Witam
Czyli jak dobrze rozumiem odczekać jeszcze trochę czasu i zobaczyć jak trawa będzie wyglądała? Tak przy rynnach to wiem, że muszę dosiac bo tam to wszystko spłynęło.
agatanowa a ta kulka to: Thuja occ. GOLDEN GLOBE
Pozdrawiam
agatanowa 12:25, 22 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Bukalka, ja bym dosiała tam, gdzie ewidentnie nie ma nasion na sporej powierzchni, a tam, gdzie wychodzi i widać nasiona, na razie bym nie siała.
Dzięki za thuje. To chyba spora będzie docelowo?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
bukalka 13:17, 22 lip 2013

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 9
Czy thuja będzie duża powiem Ci szczerze że nie mam pojęcia, kupiłam ją bo mi się spodobała i tyle , a jaka będzie czas pokaże. Taki ze mnie ogrodnik, że najpierw coś posadzę lub zasieję, a następnie dopiero czytam na temat pielęgnacji, rozmiarów itp. Jestem totalnie początkująca w tej branży. Ale jak to się mówi początki są najtrudniejsze, a najbardziej przekonałam się o tym jak ta ulewa dosłownie zmyła z powierzchni moje wyobrażenie o w miarę normalnym trawniku, a będzie jak widać kiepsko, ale cóż jak pech to pech. Może po kilku koszeniach i dosiewkach nie będzie taki tragiczny. Sama się pocieszam.
agatanowa 13:20, 22 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
bukalka napisał(a)
Czy thuja będzie duża powiem Ci szczerze że nie mam pojęcia, kupiłam ją bo mi się spodobała i tyle , a jaka będzie czas pokaże. Taki ze mnie ogrodnik, że najpierw coś posadzę lub zasieję, a następnie dopiero czytam na temat pielęgnacji, rozmiarów itp. Jestem totalnie początkująca w tej branży. Ale jak to się mówi początki są najtrudniejsze, a najbardziej przekonałam się o tym jak ta ulewa dosłownie zmyła z powierzchni moje wyobrażenie o w miarę normalnym trawniku, a będzie jak widać kiepsko, ale cóż jak pech to pech. Może po kilku koszeniach i dosiewkach nie będzie taki tragiczny. Sama się pocieszam.


Bakalka, będzie dobrze, tylko trzymaj w tym sezonie rękę na pulsie. Jak trzeba będzie to dosiejesz za jakiś czas więcej.

W przyszłym roku bedziesz miała piękny trawnik i czytając zwoje słowa bedziesz śmiać się sama z siebie.

Co do kupowania roślin z przypadku. Ech! To temat morze, który każdego poczatkującego dotyczy. A i niejednego doświadczonego również. No cóż. Tak to jest z miłością od pierwszego wejrzenia
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
LukasP 18:07, 29 lip 2013

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 8
Witajcie,

jak się macie w takie tropiki? Nasze ogrody chyba mają już dosyć!
Agato, jaką wysokość trawy miałaś przy pierwszym koszeniu?
Wiem,że 10cm to odpowiednia wysokość, ale u mnie jest taki rozrzut od 6cm do nawet 14cm i nie wiem,
a w sumie chwasty rosną i rosną i chciałbym zacząć kosić aby ukrócić im żywot
Pzdr
Lukas
____________________
Lukas
Gardenarium 22:16, 29 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukas, koś już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 23:44, 29 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
LukasP napisał(a)
Witajcie,

Agato, jaką wysokość trawy miałaś przy pierwszym koszeniu?
Wiem,że 10cm to odpowiednia wysokość, ale u mnie jest taki rozrzut od 6cm do nawet 14cm i nie wiem,
a w sumie chwasty rosną i rosną i chciałbym zacząć kosić aby ukrócić im żywot
Pzdr
Lukas


Łukasz, przy pierwszym koszeniu miałam rozrzut od 0 cm do 10 cm. 0 tam, gdzie dosiewałam ręcznie (później), a 10 cm, tam gdzie wzeszla trawa od początku. U mnie już 2-gie koszenie w tym tygodniu, rozrzut od 0,5 do 15 cm. Ale trawa wciąż nieidealna, w plamy. Ale niech się zagęszcza. Byle nie szła w łodygę, a szła w szerz. Koś zatem. Ponoć nie należy przy takich upałach, bo można nazbyt osłabić młodą roślinkę i nie da rady się zregenerować. Ile w tym prawdy, nie wiem.

Na chwasty nie mogłam patrzeć, weszłam więc w trawę i podplewiłam. Mam nadzieję, że trawie bardzo nie zaszkodziłam. Ale i tak jeszcze za 3 dni samego pielenia przede mną.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
zakol13 00:47, 30 lip 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
kosić można, byle by nie w pełnym słońcu i nie zbyt nisko. Najlepiej późnym popołudniem jak już słońce gdzieś się zaczyna chować
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies