Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 19:17, 30 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyciąc końcóweczki, będzie się krzewiła i równo wyglądała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LukasP 19:29, 30 lip 2013

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 8
Dzięki, tak też uczynię jutro, wieczorkiem.Macie rację niech lepiej krzewi się na boczki!
Mam pożyczoną kosiarkę alko, bo zbieram fundusze na docelową, i najwyższy poziom to 6cm , będzie ok?

W sumie, może ja też najpierw trochę przeplewię bo mam masę potocznie zwanej lebiody i rdestu,
a z chwastnicą będę walczył ręcznie, już widziałem piękny przyrząd w ogrodowiskowym sklepie
Czy kosić i kosić a chwastnicę szczególną opieką obdarzyć?
Tyle zabiegów na trawniczku, na urlopie będzie co robić.

Wrzucam zdjęcia abyśmy widzieli o czym mówimy



Pzdr Wszystkich!

Lukas
____________________
Lukas
Gardenarium 21:16, 30 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcia po środzie.

Koś a po koszeniu chwasty wyrywaj ręcznie, codziennie jakiś kwadracik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LukasP 22:18, 31 lip 2013

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 8
Zgodnie z umową, zdjęcia po środowym koszeniu.
Zaczynam od jutra, systematycznie z tym plewieniem, jest tego sporo
Kiedy następne koszenie, po tygodniu? I zejść z wysokości 6cm na 5cm?
Jakiś robocik do wyrywania chwastów to byłby cud! Pewnie będą mi się sniły






Pzdr
Lukas
____________________
Lukas
Gardenarium 22:23, 31 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaraz popatrzę. Wyznaczaj sobie kwadraciki i wyrywaj, takie małe łątwo pójdą, a jak nie to mamy ten robocik http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/przyrzad-do-usuwania-chwastow-w-trawniku-joseph-bentley
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dycjusz 11:02, 01 sie 2013

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 28
Lukas trawka jak marzenie (prawie). Nie wiem jakie chwasty cie dręczą, ale jesliu da sie je łatwo usunac z korzeniem to plew.. ale jesli nie bedzie sie dało wyrwac z korzeniem to odpusc.. Bo nic nie zrobisz z tym, a tylko sie spracujesz niepotrzebnie.

W zeszłym roku zakładałem trawnik i tez walczyłem recznie z chwastami, łatwymi do usunięcia.. w miare koszenia reszta chwastów tez dostała po dupie.. a w tym roku prysnąłem Bofixem

Kusiło mnie, zeby prysnac już w zeszłym roku, ale nie chciałem zaszkodzić trawie.. i Tobie tez nie radze..

Pogódź się z tym Żyj w symbiozie z naturą.. a zaoszczędzony czas poświęć rodzinie
LukasP 12:06, 01 sie 2013

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 8
Też tak myślę, widzę że reszta rodzinki skrzywi się jak będę więcej na trawce niż w domu, im się podoba wersja eco)) A niestety wyrywanie tego to czasochłonne zajęcie.
W sumie już kilka osób z okolicy mówiło abym prysnął, ale spokojnie poczekam tak jak Ty, a teraz koszenie regularne i podlewanie. Chwasty to lebioda, rdest, mniszek, i w jednym miejscu parę skrzypu polnego , no i chwastnica ale z tą będę walczył ręcznie) Chyba koszenie co 7 dni, teraz zetnę do 5cm a następnym razem do 4cm i tak zostanie. Zastanawia mnie nawożenie, czy już tylko we wrześniu jakiś jesienny, czy zasilić jakąś małą dawką teraz??? Przed siewem nie zasiliłem, tylko po tym jak zatrzymała się trawa, będzie coś ponad 3 tygodnie.
A "prawie" robi różnicę, ale nie ma co wariowaćDzięki,

Pzdr,
Lukas
____________________
Lukas
dycjusz 12:56, 01 sie 2013

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 28
masz młody trawnik, ale bardzo gęsty.. jeśli masz równy kolor trawki na całej działce to znaczy, że nie brakuje jej składników odżywczych.. więc nie nawoziłbym już.. tylko faktycznie poczekał do września i powoli "usypiał" już trawnik.. (druga połowa września)
aneta230972 23:23, 01 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Gardenarium napisał(a)
Zaraz popatrzę. Wyznaczaj sobie kwadraciki i wyrywaj, takie małe łątwo pójdą, a jak nie to mamy ten robocik http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/przyrzad-do-usuwania-chwastow-w-trawniku-joseph-bentley


Faktycznie ten przyrząd polecany przez Danusię jest rewelacyjny. Mój mąż wręcz się z nim nie rozstaje . Niestety na ponad 50 arach walczymy z chwastami ręcznie. Mamy młodziutką trawkę, która dopiero wschodzi i jest zagłuszana przez chwastnicę. Glebę mieliśmy bardzo dobrze przygotowaną ale niestety nagłe burze i rzeki jakie przeszły przez naszą działkę zrobiły swoje. Na naszych oczach 25 kg wcześniej zasianej trawy spłynęło do........ rowu za ogrodzeniem a część wylądowała w moim ogrodzie warzywnym . Jedynym plusem było to , że nie zdążyliśmy obsiać całej działki. I tak od wielu już tygodni walczymy ( ja i mój mąż) i nie poddajemy się chociaż na takiej dużej powierzchni jest strasznie ciężko. Niestety zaległości jakie mam na Ogrodowisku będę nadrabiała w póżniejszym terminie.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gabrysia_ 07:12, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Danusiu...melduję,że wczoraj posiałam trawkę
Teraz będę podlewała i czekała na zielone
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies