Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 08:24, 03 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zraszaj aby powierzchnia była wilgotna, nie musi przesiąknąć głęboko, bo chodzi o nasiona, a one są na wierzchu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 08:45, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Gardenarium napisał(a)
Zraszaj aby powierzchnia była wilgotna, nie musi przesiąknąć głęboko, bo chodzi o nasiona, a one są na wierzchu.


Danusiu,a czy w słońcu tez mogę zraszać?
...bo upały są i ziemia szybko wysycha,więc mogę nawet kilka razy dziennie polatać z wężem
____________________
agatanowa 08:55, 03 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Gabrysiu, tak, zraszaj również w dzień.
Patrz, o to samo pytałam kilka stron wcześniej: http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu?page=44
Ładnej trawki zyczę!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gabrysia_ 13:38, 03 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Dzięki Agata
...no czytałam już o tym,ale chyba mi umknęło,byłam właśnie podlać
____________________
NetkaZ 15:32, 11 sie 2013

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Witajcie
Ja również zaczynam przygode z zakładaniem trwanika. Pracy juz sporo włozylismy. Na ziemię gliniasta nawieźliśmy około 20 cm lepszej ziemi, ( wcześniej ziemia tez była przekopana bo była strasznie zanieczyszczona) mąż ładnie wszystko rozplantował i rozgrabił. Potem poczekalismy aż wzejda chwasty ( głównie komosa, chrzan trochę) opryskaliśmy roundupem, prawie wszystko ładnie uschło, reszte wykopalismy szpadlem. Zgrabilismy i powyrywaliśmy suche pozostałości. Teraz zamierzam ostro zgrabic bo widze jeszcze duzo kamieni i innych zanieczyszczeń. A potem sianie... i tu własnie chciałam was się doradzić. Trawnik zakładam za domem na około 250 m, teren pusty, może na jesieni posadzimy tuje ( jak beda fundusze) wokolo ogrodzenia.
Powiedzcie jakiej szerokości od ogrodzenia pas zostawic pod tuje i jak wysiac trawe recznie zeby nie siac nasion tam gdzie beda rosły tuje kiedyś. Jak na razie nie zamierzam odgradzać trawnika kostką, podoba mi się tzw. ostre cięcie Przeczytalam że nie polecacie włókniny ale czy rozłozyc ja na tym pasie na jakiś czas po to by nie rosły chwasty? Jesli sadziłabym tuje to bym ta włóknine zabrała i ziemie pokryła korą.
Może troche chaotycznie napisałam, w razie czego będę dalej pytać Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
Gardenarium 15:46, 11 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby zostawić wolny pas ziemi na tuje potrzeba około 80 cm. Jeśli Smaragdy to mniej, a jeśli inne tuje, szersze top koło metra.

Rozciągasz sznurek, żeby równa linia wyszła, mierzysz od płotu, wbijasz paliki, W miejscach przy sznurku siejesz schylając się i siejąc ostrożnie z ręki. Możesz od razu kancik (rowek) zrobić, albo nie. Skorygujesz jak juz trawka wzejdzie. Na rabacie oczywiście nie siejesz.

Po kilku koszeniach tniesz kanciki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:49, 11 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj widać że jest dosypany torf, gdzie jest siane



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
NetkaZ 16:00, 11 sie 2013

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Pani Danusiu dziękuję za tak błyskawiczną odpowiedź
Planuję własnie tuje szmaragdy posadzić czyli około 70-80 zostawić wolnego miejsca.
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
Gardenarium 22:09, 11 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, potem w razie czego będziesz poszerzać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
NetkaZ 15:49, 12 sie 2013

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
A co zrobić, żeby na tej części co zamierzam posadzic za jakis czas tuje, nie rosły chwasty, czym to ochronić, bo chyba nie ma sensu sypać teraz korą a potem przy sadzeniu tui odkopywać? Jaka na to jest rada? Czy tylko pielenie pozostaje?
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies