Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

daro65 21:55, 09 kwi 2014

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 18
witam, obecnie mam nawiezione okolo 10 cm ziemi juz uwałowanej, jeszcze będę robił korekty tzn rozgrabiał, równał i wałował. Pod tą ziemią podłoże jest już gliniaste i mam pytanie dotyczące rodzaju trawy jaką mam kupić, gdyż na rynku jest duży wybór a wiem że mogą w sklepie skomponować odpowiedni rodzaj przeznaczony dla warunków na której ma trawa rosnąć. Jaką wybrać?
katiaxx 11:32, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
gemciu83 napisał(a)
Perz zawsze trzeba chemią zniszczyć lub upalić folią.
Rozrywanie go na części drobne będzie skutkować 1000x gorszym efektem.



co znaczy upalić folią ?
czy to ozacza że jeśli perz wyłazi to nie ma sensu siać ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Czesio 11:53, 10 kwi 2014

Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 22
Upalić folią - uśmiercić perz. Rozkładając folię blokujesz dostęp światła i wody wtedy perz powinien wyginąć.
Inny sposób to chemicznie rozpryskując odpowiednie substancje.

Moim zdaniem jeśli perz kiełkuje to raczej nie ma sensu siać trawy jeśli zależy Ci na wyglądzie. Wpierw należy perz zniszczyć a potem siać.
katiaxx 14:02, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Zalecasz czekać aż perz wykiełkuje na dobre, potraktować roundapem, odczekac 3 tyg i siać ? nie wiem czy jest sens wygrzebywania każdej trawki ? mam mieszankę traw gdzie kostrzewa czerwona to 50 %, czytałam że może zagłuszyć perz, albo że perz wyginie przy krótkim strzyżeniu.
Jestem w kropce, sporo się napracowałam jeśli mam to zrywac i zaczynac od nowa , nie bardzo
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 17:52, 10 kwi 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Kostrzewa od 18 do 21 dni wschodzi, więc nie wiem na co czekasz.
Tak będziesz do tego czasu spacerować jeszcze po poletku i wyrywać młody perz, a później koszeniem go utemperujesz.
Jak będziesz zwlekać, a zapowiadają do końca miesiąca i cały maj pogodę w kratkę słońce, deszcz oraz ciepło to nigdy nie wsiejesz trawy bo ten perz zacznie gnać jak szalony.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 20:32, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no to raz kozie śmierć, jutro zasieję ale nienawidzę siebie za to że dałam się namówić na nie-roundapaowanie. poniżej zdjęcie mojego uroczego perzu



dziś takim trójzębęm przegoniłam działkę i sporo tego nawywlekałam

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kris_bialystok 21:11, 10 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268


to moja gleba - rolna VI - raczej piaszczysta - dość nieciekawa - spryskana 1,5 tyg temu roundup-em - jest to poziom poniżej 10 cm od planowanego trawnika - także planowałem dowieźć po ułożeniu sitaki na krety albo czarnoziemu czystego albo zwykłej polnej ziemi - rozsądne to?

nie wiem czy nie lepiej byłoby dowieźć czysty czarnoziem i wymieszać z tym co mam - ale ciężko wtedy będzie rozłożyć siatkę

u mnie w regionie polecają tmieszankę AGRO LAND - Herkules
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 21:16, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym w tą matę z perzu trawnika nie siała, cholercia kobito mus go jednak wytępić. To prawda że perz nie znosi koszenia i wyginie z czasem w trawniku, ale w takim natężeniu i takiej ilości rozłogów to jednak bym nie ryzykowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 21:26, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Danusiu, to co byś zrobiła na moim miejscu ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 21:28, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczekała aż wyrośnie i opryskała, niech perz padnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies