Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

gemciu83 21:29, 10 kwi 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Opcja inna dajemy sobie spokój z siewem i czekamy do końca miesiąca jak perz się ładnie rozwinie na to chemia i 3 tyg przerwy i na koniec maja siew.

Trawnik po prostu będzie na upalne lato i trzeba będzie o niego dbać lepiej.
Czerwiec przewidują normalny i lipiec też jedynie końcówka lipca i sierpień żar, ale wrzesień mokry.

Decyzja należy do właścicielki.
Druga porcja traw to będzie rajgras i moze wiechlina itp więc trawa w optimum warunkach za 7 dni wyskoczy na 2cm, a za 2 tyg będzie miała już z 10cm za chwilę do niej kostrzewy dołączą, a i koszenie będzie pierwsze do połowy maja zrobione.

Część perzu sobie spacerując po terenie będzie jeszcze usuwać w opcji siania jutro/teraz.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 22:00, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziękuję Wam za rady, chyba zaryzykuję i jutro posieję, w najbliższych dniach nie zapowiada się słonecznie a na roundap chyba nie może padać. Moja trwa to
25 pro kostrzewa czerwona, 25 zycica trwala, 20 kostrzea trzcinowa i 5 - wiechlina.

Wyjaśnijcie mi tylko jedną rzecz - żebym zrozumiała jak to jest z tym perzem. Jeśli kłącza są w ziemi a trawa wykiełkuje pierwsza to go zagłuszy, czyli decyduje to co pierwsze wzejdzie ? czy nawet jeśli trawę posieję i pojawi się pierwsza to perz i tak wylezie z tych kłączy ?

ostatecznie - jak wyjdzie dramat na jesień zacznę od zera. szkoda tylko naszej pracy
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 22:06, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
przepraszam - kostrzewa czerwona - 50 procent
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 22:21, 10 kwi 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Jak wyjdzie perz to wyjdzie bo na trawę poczekasz min. 18 dni, a w tym czasie perz będzie wyłaził i będzie go musiał punktowo usuwać.
Jak trawa będzie już właściwa do koszenia to takie zabiegi z czasem miną.
Ale to potrwa do pewnie końca czerwca/lipca.
Kilkukrotne koszenie trawy doprowadzi do zadarnienia trawnika więc i perz będzie miał problemy ze wzrostem.
Roundup - oprysk trzeba wykonać w suchy dzień i przynajmniej 30-60 min środek musi pozostać na roślinie nim przyjdzie deszcz. Później już jest po roślinie.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 22:55, 10 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
gemciu a czy mogę na taki malutki trawnik wchodzić żeby też perz usuwać mechanicznie? bo rodzinie zapowiedziałam, że nie można wchodzić do pierwszego koszenia
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 12:06, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kris_bialystok napisał(a)








2 tygodnie temu spryskałem całość roundupem i przyznam, że nie wygląda jakby cokolwiek działało - może przymrozki w nocy mają z tym coś wspólnego

gleba rolna klasy VI a więc słaba - raczej piaszczysta - powybierałem wszystkie większe kamienie i pozostałości z budowy - gleba ta jest na poziomie około 10 cm poniżej docelowego trawnika

także plan był taki, ze wyrównam małą kopareczką teren - rozłożę siatkę na krety, dowiozę ziemię polną lub czarnoziem, powalcuje pogranie powalcuje i zasieję trawę

pytanie mam następujące:
1) czy dowieźć ziemię polną czy czarnoziem - biorąc pod uwagę, że poniżej jest raczej słaba gleba - i czy 10 cm tej dobrej powyżej siatki wystarczy trawie

2) czy może lepiej dowieźć czysty czarnoziem i wymieszać z tym co jest - tylko jak w takim przypadku poradzić sobie z rozłożeniem siatki


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:07, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 13:07, 12 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
ja rozumiem czemu Pani nie chce mi pomóc - ale da Pani szansę innym

artykuł przeczytałem
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 14:57, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chcę pomóc

2 tygodnie temu spryskałem całość roundupem i przyznam, że nie wygląda jakby cokolwiek działało - może przymrozki w nocy mają z tym coś wspólnego

gleba rolna klasy VI a więc słaba - raczej piaszczysta - powybierałem wszystkie większe kamienie i pozostałości z budowy - gleba ta jest na poziomie około 10 cm poniżej docelowego trawnika

także plan był taki, ze wyrównam małą kopareczką teren - rozłożę siatkę na krety, dowiozę ziemię polną lub czarnoziem, powalcuje pogranie powalcuje i zasieję trawę

pytanie mam następujące:
1) czy dowieźć ziemię polną czy czarnoziem - biorąc pod uwagę, że poniżej jest raczej słaba gleba - i czy 10 cm tej dobrej powyżej siatki wystarczy trawie


Wystarczy 10 cm

2) czy może lepiej dowieźć czysty czarnoziem i wymieszać z tym co jest - tylko jak w takim przypadku poradzić sobie z rozłożeniem siatki

Nie dowozić czarnoziemu.

Albo dowieźć czarnoziem, wymieszać przy pomocy glebogryzarki z ziemią rodzimą, następnie zepchnąć wymieszaną warstwę na bok, rozłożyć siatkę, rozwieźć zgrabnie zgarniętą ziemię. Siać trawę.

Teraz pomogłam?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 18:01, 12 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41848
Nie wiem w końcu czy saletre sypac w dniu siewu czy może być kilka dni wcześniej ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies