Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

kolcero 08:06, 26 kwi 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
kiciaodzenka napisał(a)
Bo dziś mam zamiar wysiać nawóz na start do trawników a jutro siać trawę. Czy nie spali mi trawy i nie zaszkodzi nasionom ?

Jeśli to nawóz Substrala startowy do trawników, to siłą rzczy niczego Ci nie spali, bo to nawóz 'długodziałajacy', stopniowo uwalniajacy pierwiastki przez ~100 dni (przynajmniej wg poroducenta) i wg moich doswiadczeń na pewno nie od razu. Przy tym nawozie zapomnij tez o radach rozpuszczania przez intensywne podlewanie, równiez z ww powodu Nawet potop trwal 40 a nie 100 dni xD
____________________
kiciaodzenka 09:16, 27 kwi 2014


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Dzięki kolcero, czyli mogę spać spokojnie Jestem po całej akcji wczoraj skończyliśmy po 20 i narobiliśmy się jak dziki. Myślałam, że nie damy rady skończyć w jeden dzień ale się udało. Pogoda była idealna, z rana padało, ale nie była to ulewa, potem przelotny deszczyk. Resztę dnia już nie padało, cieplutko więc pogoda wymarzona. dziś zapowiada się ładnie, więc sobie podleję nasionka. Wyszło ładnie, spady walcem od budynku. Oczywiści panikuję bo nie wiem czy jak na początku siałam to nie będzie za rzadko bo zostało więcej trawy niż planowałam. Mogłam jednak źle ocenić ilość trawinka, bo tak na oko odejmowałam rabaty, kostkę i dom.
Po wałowaniu, teren koło śmietnika.



Wywałkowane przed sianiem, spadki od domu.



To jak krasnoludek. Mamy tymczasowo przylepione folie do parapetu bo nasz kotek brudzi elewacje łapkami, zamówiliśmy donice z pergolą pod okno, bo kotek prowadzi aktywne życie i wchodzi oknami, tzn, najpierw puka w szybę . Teraz ma dużo pracy, przy odganianiu ptaków, wczoraj przytargał olbrzymią nornice na śniadanie dla pańci.


Gardenarium 09:21, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz podlewaj. Najpierw prawdopodobnie wyjdą chwasty, bo one najszybciej wzejdą, nasiona jakieś w glebie były, a jeśli nawożenie przedsiewne zastosowałaś, , to będą miały kopa dobrego do wystartowania.
Potem wzejdą gatunki traw najszybciej wschodzące.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kiciaodzenka 09:29, 27 kwi 2014


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Dzięki Danusiu za rady, te chwasty to mnie ostatnio już wykończyły. Będziemy walczyć z nimi. Już nie mogę się doczekać tej trawki. Pozdrawiam
kolcero 08:10, 28 kwi 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
kiciaodzenka napisał(a)
Będziemy walczyć z nimi. Już nie mogę się doczekać tej trawki. Pozdrawiam

Oj będziecie, powiem więcej będa dla Was jak niechciana rodzina hihihihi
PS. Spokojnie czekaj, moja wystartowała po 2 tygodniach (ale fakt, ze początek kwietnia był zimny), tyle że moja M nie mogła pojąć tego za cholerę ;D
I to ma był ogród w duchu slow....
____________________
kiciaodzenka 08:45, 28 kwi 2014


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Czekam Kolcero, więc na tą niechcianą rodzinę i tą chcianą
agatanowa 09:20, 28 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kiciaodzenka napisał(a)





o, jaka zadowolona! bedzie pieknie, płasko jak stół
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasya 09:30, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42036
teraz dobra pogoda, cieplo
tak wyglada moj trawniczek po pladze chwastow, perzu, skrzypu i mrowek, jeszcze tylko kreta, tfu tfu, nie bylo...

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mp_krk 20:41, 28 kwi 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Witajcie,

Nie wiem który wątek bardziej "poczytny" wiec pozwolę sobie wrzucić tu odniesienie do mojego postu w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1690-trawnik-na-podlozu-gliniastym?page=3#post_7

Z góry dzięki za pomoc
Marcin
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Gardenarium 23:30, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak wrzuciłeś link że nie działał Niepotrzebne nawiasy url, sam link się wkleja. Albo link ukryty, ale to inaczej się robi

Poprawiłam - usunełąm url.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies