Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

kris_bialystok 19:30, 04 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
udało mi się posiać na 2/3 terenu - poniżej skrótowa relacja

poziomowanie spadków







walcowanie.... a tle to co nie zostało obsiane...




kolejne zagrabienie a potem już siewniczek ręczny i do dzieła podzieliłem na strefy i szło w miarę sprawnie,,,,przy krawędziach ręcznie gęściej (trawa graminex sport)




kolejne grabienie po posianiu







no i podlewanie....



a tak to wygląda od sąsiada z okna dachowego


zasiane 2 maja - teraz jest nieco zimniej - także podlewam i uzbrajam się w cierpliwość
trzymajcie kciuki!


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
katiaxx 08:02, 05 maj 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kris, łał, jestem pod wrażeniem, wszystko wygląda jak robione przez profesjonalną firmę ! i jak masz równo, gratuluję !!!
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kris_bialystok 09:03, 05 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
sukces będzie jak wyjdzie z tego ładny dywan trawy a do tego jeszcze droga daleka - dziś było u mnie -1 a na dzień zapowiadają ledwie 10

ps
własnie wyczytałem, że było u mnie przy gruncie -6 stopni, czy to nie zaszkodzi nasionom?

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 18:33, 05 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
aha dajecie może na ziemie agrowłóknine ? każdy kto przyjedzie o to mnie pyta - ponoć lepiej wzrasta i ptaki nie dziobią ....
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 20:11, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodawaj w poście nie więcej niż 4 zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 01:07, 06 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
kris_bialystok.

1) po ostatecznym przygotowaniu terenu pod zasiew należy odczekać ok 2 tyg aby osiadła nieco gleba.
2) tuż przed wysianiem nasion trawy zwilża się podłoże aby nasiona nie miały możliwości przemieszczania się.
3) po wysianiu nasion nie używa się grabi. Nasiona traw pokrywa się cienką warstwą ziemi do trawników lub kompostem (odradzam stosowanie torfu). Ostatecznie można jeszcze jednokrotnie przejechać teren walcem bez napełniania go wodą.

Minusowe temperatury nie zaszkodzą nasionom. Nasiona zaczną wschodzić gdy temperatura gleby osiągnie temperaturę powyżej 5*C a temperatura powietrza wzrośnie powyżej 10*C. Gdy podane przeze mnie parametry będą niższe nasiona przejdą w stan wstecznego spoczynku i nie należałoby ich wtedy moczyć.

Ogólnie jestem pełen podziwu dla Ciebie za trud włożonej pracy przy przygotowaniu gleby pod trawnik. Przypuszczam, że będziesz miał nierówne wschody i nie będzie to spowodowane czasową różnicą wschodów poszczególnych gatunków traw. Trzymam kciuki za piękną, zdrową i zieloną murawę trawnika w/g mojego motto: ,,Trawnik będzie tyle wart, ile była warta gleba przed opadnięciem na nią pierwszego nasiona trawy".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kris_bialystok 08:46, 06 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dzięki waldek727 - czyli trochę inaczej zrobiłem

grabiłem przed i po posianiu żeby ziarna poszły w ziemię a nie leżały na wierzchu - dowiezienie kolejnej nawet małej partii ziemi na takiej powierzchni wbrew pozorom nie jest łatwa (a i tak dostałem wcześniej mocno w kość przy pracach)

nie odczekałem 2 tyg aż opadnie - tylko jeździłem ciężkim walcem ile wlezie ale fakt, że jeszcze ślady widać więc pewnie nie jest idealnie ubita

wczoraj po pracy było około 10 stopni - gleba już lekko sucha więc podlałem - a w nocy mróz -6
rano dalej wilgotna

zobaczymy co z tego wyrośnie - za 2-3 dni ma być cieplej i deszczowo

no i jak z tą agrowłókniną - przykrywać?



____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
waldek727 11:44, 06 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Zostaw Kris tak jak jest bo przedobrzysz. Nierównymi wschodami wrazie by takie nastąpiły nie przejmuj się. Dosiewka trawnika to najmniejsze zmartwienie. Przed pierwszym koszeniem naostrz noże kosiarki ,,na brzytwę". Nie nawoź w lecie trawnika żadnymi nawozami mineralnymi. Na przełomie sierpnia i września daj trawce trochę potasu i fosforu może być z mikroelementami. Powodzenia.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kris_bialystok 11:54, 06 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dzięki za rady!
kosiarki co prawda jeszcze nie mam - ale szukam intensywnie nowa powinna mieć ostre noże

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
daro65 20:09, 11 maj 2014

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 18
dzien dobry ,powiedzcie mi dlaczego nalezy walowac trawe przed pierszym koszeniem.i po koszeniu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies