Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

chojna 22:32, 20 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Postanowiłam, że kupię obornik i go wymieszam z glebą.
Zakłądam, że będzie to obornik granulowany. Rozsypię, poleję porządnie wodą (może kilka dni?) i mogę siać?
Jak długo trzeba czekać żeby nie spalić nasion?

I jeszcze jedno pytanie. Kupiłam mieszankę Kalnas Golf. Producent podaje, że jest to
-Kostrzewa czerwona BOREAL – 40%
- Kostrzewa czerwona RAISA – 20%
- wiechlina łąkowa EUROPA – 10%
- Życica trwała BOKSER – 30%
Będzie dobra? Mogę wymienić w razie czego. Ewentualnie wymieszać z saharą, bo i tak jeszcze jeden worek muszę dokupić.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
pasjonatkaam... 22:33, 20 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Danusiu,przeczytałam w powyższym artykule ,że nawóz zielony wysiać pod koniec lata ,a przekopać na wiosnę.W sklepie ogrodniczym poinformowano mnie ,żeby przekopać jak roślinka będzie miała ok 15cm zanim zawiąże nasiona..
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Gardenarium 22:34, 20 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jaka roślinka na nawóz zielony, możesz przekopać jesienią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chojna 22:35, 20 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Warto mieć i taki prosty kompostownik to żadna filozofia.Poczytaj o kompostowaniu i zadziałaj w temacie.Odnośnie tego Twojego trawnika,naprawde dobrze Ci tu radziliśmy.Ja też chciałam szybko trawnik (uwierz mi!)Dzieciaki jak szaleja z wężem ogrodowym to mam błoto. Ale, szczypię się niestety z groszem bo mam jeszcze remont domku i nie moge miec szybko pieknego trawnika bo trzeba nawieźć kilka ton dobrej ziemi,obornika..to sa koszty.Zielony nawóz to koszt niewielki,a trawa bedzie piekna,ziemia bogata w składniki,zresztą poczytaj o nawozach zielonych.Nie namawiam bo jak się kobita uprze...wiem po sobie z drugiej strony nawet się nie obejrzysz jak przyjdzie zima,a wiosna zasiej trawkę ,wtedy bedziesz mogła powiedzieć,ze masz trawnik
To tylko moje zdanie.


Wiem, wiem.
Jak ten nawóz zielony wzejdzie to w sumie się tak do domu nie powinno nosić.

Ja też się szczypię Auć!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
gemciu83 22:38, 20 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Nawóz granulowany to tak samo jakbyś podała nawóz mineralny, czyli nie użyźnia, a jedynie nawozi.
Użyźnić mogłaś poplonem, obornikiem itp.
Wysiej trawę, a później będziesz ją przesypywać najwyżej kompostem wiosnę, latem i jesienią.
Będziesz bawić się w aeracje za 2 lata.

Trawnik 2 letni to młody trawnik. Problemy poważne mogą pojawić się po min. 4-5 latach. Tyle, że Wy glebę rodzimą zakryliście słabą glebą z pola uprawnego i diabeł wie jak na tym będzie rosło. Jeżeli dobrze skład dobierzecie będzie dobrze dacie radę.

Wasza działka jest wyrwana z terenu lesistego czy też to łąka od zawsze była, a moze pole uprawne i powstał ugór pod działki ?
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
pasjonatkaam... 22:39, 20 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Gardenarium napisał(a)
Zależy jaka roślinka na nawóz zielony, możesz przekopać jesienią.


No widzisz ja mam takiego miksa: wyka,proso,gorczyca czy to dobrze?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 22:40, 20 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
chojna napisał(a)


Wiem, wiem.
Jak ten nawóz zielony wzejdzie to w sumie się tak do domu nie powinno nosić.

Ja też się szczypię Auć!


on rośnie jak szalony,bardzo szybko wschodzi
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
chojna 22:43, 20 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
gemciu83 napisał(a)


Wasza działka jest wyrwana z terenu lesistego czy też to łąka od zawsze była, a moze pole uprawne i powstał ugór pod działki ?


Raczej łąka, ale była mocno zadrzewiona akurat na naszym kawałku. U sąsiadów już nie.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
waldek727 09:53, 21 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587


Gardenarium napisała:

Chcesz użyźnić glebę? Przeczytaj to
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
Chcesz się dowiedzieć jak załozyć trawnik? Napisałam to
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Super artykuły! Polecam wszystkim przestudiować, przemyśleć, przekalkulować i zastosować.
To właśnie dla tych mądrości ogrodowych Danusi jestem tutaj razem z Wami.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kasia_franko... 21:43, 21 sie 2014

Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 6
witam serdecznie

jestem w trakcie zakładania trawnika, tzn. jest on już posiany i od 2 tygodni rośnie. Część ziaren wykiełkowała szybko i mają już ok. 10 cm inne jeszcze nie. Tu pojawia się mój problem na który szukam odpowiedzi od 3 dni - czy już mam kosić czy czekać na resztę trawki? Trawa to: Graminex sportowo - dekoracyjna.

Przeczytałam 29 stron tego tematu (na więcej niestety nie mam czasu przy dwójce maluchów) i sporo innych stron i niestety nie znalazłam odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies