Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 22:56, 20 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel_s napisał(a)


Może to i dobry pomysł gdyby nie fakt że tego jest ponad 400 metrów kw.

Czy zostawienie tego pod przykryciem tak jak jest będzie dużym ryzykiem?


Jeśli trzeba to i 1000 m się posypuje,. kwestia chęci i kupienia ziemi, ale to nie moja wina że 400 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz133 18:13, 22 kwi 2016

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 12
Pani Danusiu,mam pytanie:zasiałem wczoraj trawę,a patrzę w pogodzie podają ze przez kolejne dwa dni temperatura w nocy może wynosić 0 lub -1 stopień,czy trawa przemarznie,czy może tylko przemarznac wtedy jak już kielkuje
Gardenarium 18:35, 22 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do kiełkowania nasiona potrzebują 12 stopni temp. gleby, a więc nie obawiaj się,. nie przemarzną bo nie skiełkowały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz133 18:48, 22 kwi 2016

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 12
Dziękuję za odpowiedź
pawel_s 08:52, 23 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Danusiu, prosze napisz jak długo posiana trawa ma być przykryta cienką agrowłókniną?
Czy czekać tylko aż nasionka wykiełkują i odkryć czy trzymać jeszcze kiedy trawka rośnie?
Gardenarium 11:44, 23 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musi być wcale przykryta, ja nigdy nie przykrywam.
Jeśli już jest, to do momentu pokazania się "igiełek" czyli wschodów. Lepiej aby była zahartowana a nie ocieplona pod ocieplaczem. Dlatego ja bym radziła odkryć. To nie sałata, czy szparagi żeby ją przykrywać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta_1107 10:23, 25 kwi 2016


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
witam, a ja mam pytanie o obrzeże trawnika, czy robić kant po zasianiu i wyrośnięciu czy przed siewem np. ecobordery. Pozdrawiam.
____________________
Gardenarium 21:22, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po zasianiu nic się nie robi, czeka się jak trawnik wzejdzie, siać trzeba uważnie, żeby zachować w miarę linię trawnika. Po kilku koszeniach robi się dopiero linię. O kanciku nie mam mowy w pierwszym roku, bo darń jest za słaba na kancik,.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 12:18, 26 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gardenarium napisał(a)
Po zasianiu nic się nie robi, czeka się jak trawnik wzejdzie, siać trzeba uważnie, żeby zachować w miarę linię trawnika. Po kilku koszeniach robi się dopiero linię. O kanciku nie mam mowy w pierwszym roku, bo darń jest za słaba na kancik,.



UUpps,a ja kancik zrobiłam.. To chyba obrzeża trzeba będzie zamontować wreszcie...
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 07:49, 27 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie trzeba zamontować obrzeży, nic nie zrobiłaś źle, po prostu niepotrzebnie, nie siej takiej psychozy że coś źle, każdy zdobywa własne doświadczenia, można kancik zrobić przed sianiem tylko że i tak nasiona "przelezą" na rabatę i trzeba pielić i od nowa robić kancik.

Kancik robi się wycinając darń, a w przypadku świeżo posianego trawnika - trudno mówić o darni..wszystko się rozłazi w rękach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies