Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

gosika67 09:41, 27 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Wpadłam do Ciebie na śniadanko, tamaryszek piękny, miałam kiedyś ale się tak rozrastał, że się go pozbyłam. To było bardzo dawno temu i nie znałam się tak na roślinach, a przecież można go było opanować.
Jak Ty sobie z nim radzisz? U Ciebie jest wielką ozdobą ogrodu jak u mnie żarnowce, coś innego.Wyrobiłaś się już?Posadzone wszystko? Ja do posadzenia mam szałwie, kłosowce i trawy, cześć już posadziłam.Pa
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anusia 10:08, 27 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Ania często czytam o wysypywaniu skoszonej trawy na rabaty, ale do mnie to jakoś nie przemawia. Nie wiem jak to zacznie gnić to co z tym, a wyschnięta to przez wiatr też fruwa i bajzel robi eeeee to nie dla mnie.
Fajną korę ostatnio kupiłam. Nie pamiętam jaka frakcja, ale nie jest drobniutka, ani gruba tylko taka akurat i fajna kwadratowa. Jutro jadę jeszcze ją dokupić to wstawię Ci zdjęcie.
Ja na bylinowej mam korę i nie cierpię z powodu rozwiewania jej przez wiatr, trzyma się na miejscu. Sporadycznie coś z trawnika podnoszę.
Ja na Twoim miejscu bym spróbowała z grubszą korą


Ok, czekam na fotkę. Przy tujach już zdecydowałam będzie rozsypana skoszona trawa. Odległość od domu spora,więc nie będzie nawet jej widać Iwonka zapodała świetny link na temat rodzajów ściółek. Ziemię przykryję gazetę i dopiero wtedy nasypię trawy. Będę też kontrolowała sytuację.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 11:29, 27 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ewa dobrze wiedzieć

Ania dzisiaj odpoczywam i przejemności zakupowe

Iwonka jakoś ta trawa i gazety do mnie nie przemawiają Może faktycznie spróbuję na małym kawałku. A czy na tą trawę rozsypuje się korę?
Fotek po posadzeniu nie zrobiłam, bo jeszcze rozplenice muszę dosadzić i kamyczek zagarnąć

Asia to prawda jak przyjdzie wena to wszystko od razu inaczej się ogrodowo układa Już nie mogę się doczekać jak hortki w przedogródku się rozrosną, bo z pięciu krzewów Strong Annabell liczę na efekt wow

Paulinka dokształacamy się
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 11:32, 27 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kacha123 napisał(a)
Dzielna z Ciebie kobitka z tymi rewolucjami w żwirku. Coś na ten temat wiem i doceniam Twoje wysiłki. Przyznam, że żwir skutecznie zniechęca do kolejnych przeróbek, ale może ma to też jakieś plusy

Kasiu dziękuję Ci za ten wpis. To zdecydowanie plus
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 11:35, 27 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania tak tą w przedogródku. Dosadziłam drugiego rodka, drugą aurea nana, bo jedną krótkim cięciem uśmierciłam , dosadziłam 5 hortek i jeszcze trawy.
Kiedyś zaproponowałaś, żeby ją przeciągnąć pod samo okno, ale jednak zrezygnowaliśmy z tej koncepcji. Wymiarowo pozostaje tak jak jest
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 11:39, 27 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Gosia bardzo szkoda, że zlikwidowałaś tamaryszka
Mój wielki nie jest, ale jest już duży. Raz tylko go podcięłam kiedy gałęzie opadały na róże. Rośnie sobie swobodnie przymocowany do płotu, żeby się znowu nie złamał podczas burzy i wiatru. Roztacza urok i wszystkich czaruje

Rośliny częściwo posadziłam, sporo pracy jeszcze mi zostało, ale pomalutki idę do przodu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 11:41, 27 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania poczekam na efekty u Ciebie. Ja chyba zostaję przy korze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
_Martini_ 15:00, 27 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
To pokaż tę korę, którą chwalisz. Ja dostaję na głowę z tymi pustymi rabatami. Zwykłej kory nie chcę, kamienia tym bardziej. Mam zamiar dwie rabaty całe przekopać z humusem i jakieś jeszcze dorzucić dobra. Ale na razie nie chce mi się grzebać w glebie w ten upał.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 21:33, 27 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania, Martynka dla Was zdjęcia kory

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
_Martini_ 22:39, 27 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
I frakcja i kolor mi odpowiada. Jak przyjdzie czas to takiej poszukam. Pokażesz lobelie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies