Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 23:42, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania często czytam o wysypywaniu skoszonej trawy na rabaty, ale do mnie to jakoś nie przemawia. Nie wiem jak to zacznie gnić to co z tym, a wyschnięta to przez wiatr też fruwa i bajzel robi eeeee to nie dla mnie.
Fajną korę ostatnio kupiłam. Nie pamiętam jaka frakcja, ale nie jest drobniutka, ani gruba tylko taka akurat i fajna kwadratowa. Jutro jadę jeszcze ją dokupić to wstawię Ci zdjęcie.
Ja na bylinowej mam korę i nie cierpię z powodu rozwiewania jej przez wiatr, trzyma się na miejscu. Sporadycznie coś z trawnika podnoszę.
Ja na Twoim miejscu bym spróbowała z grubszą korą
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 23:47, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iza ja każdego dnia podlewam, hortki obowiązkowo i nowe posadzone rośliny. Dużo podlewam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
frezja 23:50, 26 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Rozrzucam czasami trawę z koszenia między truskawki czy borówki i nic nie fruwa.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AnnaCh 00:07, 27 maj 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też skoszoną trawą ściółkowałam koło tujek i jest ok Robi się taka zbita warstwa.
Mirelka odpocznij, ogród nie zając
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Iwk4 06:55, 27 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirelka, wysypuj trawę na bylinową. Ilonka Ci dobrze pisała zalety mulczowania. Tak to się nazywa. Ja sciółkuję juz kolejny sezon. Nic nie frufa, trzyma wilgo, zielska nie ma. Tylko pojedyncze.
Spróbuj na kawałku chociaż. Trawa z zielonej potem robi się jak sianko kolorem. Nie rzuca się w oczy. Tylko grubszą warstwę. Ja co koszenie kolejny kawałek sciółkuję.

A gdzie ty masz fotki po sadzeniu?
____________________
Ogródek Iwony II
Margerytka40 06:57, 27 maj 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ogrom pracy zrobiłaś. Podziwiam. Pogoda sprzyja pracom ogrodowym więc trzeba korzystać. Fajnie jest później podziwiać efekty. Ja też tak mam ,że nie zawsze mi się chce. Nic na siłę,jak wena przyjdzie to wszystko wydaje się proste i łatwe.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paulina_ns 07:23, 27 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Iwk4 napisał(a)
Mirelka, wysypuj trawę na bylinową. Ilonka Ci dobrze pisała zalety mulczowania. Tak to się nazywa. Ja sciółkuję juz kolejny sezon. Nic nie frufa, trzyma wilgo, zielska nie ma. Tylko pojedyncze.
Spróbuj na kawałku chociaż. Trawa z zielonej potem robi się jak sianko kolorem. Nie rzuca się w oczy. Tylko grubszą warstwę. Ja co koszenie kolejny kawałek sciółkuję.

A gdzie ty masz fotki po sadzeniu?


A czy taka skoszona trawa nie popali roślin? musi być jakiś zachowany odstęp np przy tujach? Mam kilka takich miejsc gdzie nie mogę dostać kosiarka, ani podkaszarka i pasuje mi w tym miejscu ograniczyć rosniecie trawy, czy to skuteczny sposób, czy lepiej szmate rozłożyć?

Sorki Mirelka, że pytam na Twoim wątku, ale on dawna nad tym się zastanawiam.

Edit. A jak wygląda to pod kątem estetycznym? Bo mam trochę wątpliwości, czy lepiej dać tam gdzie nie będzie rzucalo się w oczy?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kacha123 07:39, 27 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Dzielna z Ciebie kobitka z tymi rewolucjami w żwirku. Coś na ten temat wiem i doceniam Twoje wysiłki. Przyznam, że żwir skutecznie zniechęca do kolejnych przeróbek, ale może ma to też jakieś plusy
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
anna_t 08:02, 27 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MirellaB napisał(a)
Raport z dzisiejszego dnia:

- hortensje Strong Annabelle w przedogródku sztuk 5 posadzone. Pozostało mi dokupić i posadzić rozplenice. Jak to zrobię to przedogródka nie ruszam.
Dobrze, że mam pomoc przy sadzeniu, bo sama bym nie dała rady.
Te wstrętne żwirowe rabaty nieźle dają nam popalić i sadzenie tak długo trwa

- przesadziłam dwa iglaczki. Fajnie na igiełkowej wyglądają

- wycięłam resztę tulipanów na schodowej.

Na dzisiaj koniec
czesc muszę się chyba bardziej cofnąć bo malo mnie na forum w tym tyg i nie ogarniam co u Ciebie... Ale powiedz to tą pod kuchenną zmieniasz na froncie? Tą z rodkiem?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Iwk4 09:08, 27 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
paulina_ns napisał(a)


A czy taka skoszona trawa nie popali roślin? musi być jakiś zachowany odstęp np przy tujach?

Edit. A jak wygląda to pod kątem estetycznym? Bo mam trochę wątpliwości, czy lepiej dać tam gdzie nie będzie rzucalo się w oczy?

Tutaj jest artykuł Danusiu o sciolkowaniu. Mowa także o trawie.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie

Tutaj Ilonka wymienila zalety. W pełni popieram.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3929-na-lowieckiej?page=581#post_0
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies