Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 20:03, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania jak ja Ci zazdroszczę. Niestety nie mam tyle samozaparcia, żeby się ich pozbyć. To by było u przedsięwzięcie.
Kamienie były wysypane na rabatach z myślą, że już tam zmian nie będzie. Trafiłam na O i się zaczęła ogrodowa rewolucja. Tym razem to już naprawdę jak skończę to nic nie ruszam. Niech będzie jak chce tzn.pasuje, nie pasuje - trudno, tak jest i tak musi być. Jedynie jak coś wypadnie to zmienię na inne, ale na żadne przesadzanie, bo mi się koncepcja zmieniła to już się nie piszę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 20:08, 26 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)
Paulinka dzisiejszy maraton z sadzeniem mnie wykończył totalnie. Nie dałam już rady dosadzić dwóch rozplenic. Jak jutro się podniosę to może dosadzę.
Spróbuj z hortensjami Strong Annabelle. Nie mam z nimi dużego doświadczenia, bo pierwsze posadziłam w zeszłym roku, ale ładnie rosną. Teoretycznie to mają być duże krzewy z sztywnymi pędami. O tej sztywności to zdania podzielone


Mirelka pomalutku wszystko sobie posadzisz, u mnie jeszcze dwa szmaragdy nie posadzone stoją chyba już z 1,5 miesiąca i jakoś nie mam natchnienia je w końcu posadzić. Nie wiem czy Ty też tak masz, ale ja tak mam,że muszę mieć dzień do sadzenia, plewienia...chyba z roku na rok zapał do prac ogrodowych mi się zmniejsza, może dlatego,że wcześniej chciałam wszystko mieć od razu, a teraz jak coś już mam to nie spieszy mi się z resztą

U mnie anabelki odpadają, miałam dwie,jedna w tamtym roku pięknie mi kwitła, tego roku wczesna wiosna ścięłam nisko ( wyczytałam,że je się ścina przy samej ziemi) i znikła, kompletnie żadnego liścia nie wypuściła dlaczego? Nie mam pojęcia.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 20:10, 26 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)
Ania jak ja Ci zazdroszczę. Niestety nie mam tyle samozaparcia, żeby się ich pozbyć. To by było u przedsięwzięcie.
Kamienie były wysypane na rabatach z myślą, że już tam zmian nie będzie. Trafiłam na O i się zaczęła ogrodowa rewolucja. Tym razem to już naprawdę jak skończę to nic nie ruszam. Niech będzie jak chce tzn.pasuje, nie pasuje - trudno, tak jest i tak musi być. Jedynie jak coś wypadnie to zmienię na inne, ale na żadne przesadzanie, bo mi się koncepcja zmieniła to już się nie piszę


Jakbym czytała siebie też chcę dosadzić co mam jeszcze dosadzić i nie ruszam, chyba,że coś zimy nie przetrwa
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Makao_J 20:13, 26 maj 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Ania jak ja Ci zazdroszczę. Niestety nie mam tyle samozaparcia, żeby się ich pozbyć. To by było u przedsięwzięcie.
Kamienie były wysypane na rabatach z myślą, że już tam zmian nie będzie. Trafiłam na O i się zaczęła ogrodowa rewolucja. Tym razem to już naprawdę jak skończę to nic nie ruszam. Niech będzie jak chce tzn.pasuje, nie pasuje - trudno, tak jest i tak musi być. Jedynie jak coś wypadnie to zmienię na inne, ale na żadne przesadzanie, bo mi się koncepcja zmieniła to już się nie piszę

Dobrze że masz je tylko na tej frontowej rabacie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
_Martini_ 20:25, 26 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
Martynka nawet nie wiedziałam, że jest taka odmiana seslerii.

No weź nie żartuj A ja myślałam, że Twoja to właśnie ta, a wręcz byłam przekonana, że sama to pisałaś

Też mam rozgrzebaną rabatę z kamieniem. Nie mam weny, żeby ją dokończyć.

Mirelko, jutro też działasz? Ja muszę się dobrze wyspać. Mam sporo do zrobienia, takich pierdołek, których nie będzie widać, ale czekają.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Anusia 20:30, 26 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
No właśnie a ja nie wiem czym mam wyściółkować rabatę z jęzorem. Kamienie odpadają, kora też, bo wiatry ją rozwiewają. Pozostaje mi skoszona trawa, tak przy większych tujach ją rozsypię. Współczuję sadzenia ale u Ciebie na schodowej mi się podoba. Ja mam strong anabel i wyprowadzam ją wyżej. Jest dość sztywna ale do momentu kiedy nie spadnie na nią ulewa. Póżniej poddaje się i trzeba od razu ją usztywniać podporami. W tym sezonie e-M szykuje metalowe obręcze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Basilikum 21:35, 26 maj 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
oj pracusiu ale kawal Robot odwalilas teraz czekamy na efekty

ja nic nie sadze, bo u nas susza, nie da sie nic w ziemie wbic, jak bym cos posadzila, to bym musiala z konewka dodatkowo biegac. mm male co nieco do przesadzenia ale musi poczekac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MirellaB 23:26, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinka mam tak samo tzn. muszę mieć dzień na prace ogrodowe. Na początku też chciałam mieć wszystko od razu zrobione, a teraz już na spokojnie

Jeżeli chodzi o hortensje to wiem, że Annabelle u Ciebie kiepsko dlatego zaproponowałam Ci odmianę Strong może akurat te by dobrze rosły

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 23:29, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania kamyczek niestety mam na wszystkich rabatach oprócz bylinowej. Pozbycie się jego jest prawie niemożliwe, a jeszcze mam taką grubszą warstwę brrrr ;(
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 23:32, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Martynka ja mam tylko jedną seslerię haufleriana.
Jutro nie wiem czy coś będę robiła, zależy jak będę się czuła po dzisiejszych wyczynach.
Pojadę do CO dokupić rozplenice i może posadzę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies