Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

wodzyn 17:36, 13 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Nallar napisał(a)
Mnie też się podoba linia i piesio też
Zmęczenia nie zazdroszczę, choć praca w ogrodzie to ponoć czysta przyjemność. Jeszcze tylko dobór roślinek i będzie pięknie.


Z tym to będzie największy problem, ale damy radę. Powoli, byle do przodu.

Na zdjęciach nie widać ale mam tam rabatę, a'la Ana z hortensjami, rozchodnikiem i dojdą żurawki (myślałam o rozplenicy liitle boy lub little bunny, ale zimą byłoby za smutno a poza tym znalazłam dla nich inne miejsce), potem będą żurawki, które połączą się z bergeniami. Są tam też cztery róże, do których dołączy rozplenica hamlen, bukszpanowe kulki, szałwia i rozplenica little bunny (lub boy).

Trochę za blisko hortensji wsadziłam róże i średnio mi się to widzi, ale spróbuję je miskantami jakoś oddzielić a jak nie będzie mi to zestawienie przez sezon odpowiadoło to za rok mus poprzesadzać.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Nallar 18:38, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
wodzyn napisał(a)


Z tym to będzie największy problem, ale damy radę. Powoli, byle do przodu.

Na zdjęciach nie widać ale mam tam rabatę, a'la Ana z hortensjami, rozchodnikiem i dojdą żurawki (myślałam o rozplenicy liitle boy lub little bunny, ale zimą byłoby za smutno a poza tym znalazłam dla nich inne miejsce), potem będą żurawki, które połączą się z bergeniami. Są tam też cztery róże, do których dołączy rozplenica hamlen, bukszpanowe kulki, szałwia i rozplenica little bunny (lub boy).

Trochę za blisko hortensji wsadziłam róże i średnio mi się to widzi, ale spróbuję je miskantami jakoś oddzielić a jak nie będzie mi to zestawienie przez sezon odpowiadoło to za rok mus poprzesadzać.

Na łączenie Żurawek z bergeniami raczej uważaj, bergenia potrafi być ogromna na szerokość, żeby nie "zjadła" Żurawek. Rabata a'la Ana? Też zaplanowałam ją już jesienią, też horcie, rozchodnik i żurawki. Okazało się że z tych ostatnich będę musiała zrezygnować bo na mojej patelni żadna z nich chyba nie da rady.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
wodzyn 18:48, 13 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Ewo raczej myślałam o "plamie" bergeni a obok "plamie" żurawek. Miałam nadzieję, że bergenię mogę jakoś ograniczać co jakiś czas, żeby nie wchodziła tam gdzie jej nie chcę. A nie mogę tak?

U mnie też patelnia totalna, ale moje czerwone i ciemnobordowe żurawki dają radę. Niestety nie wiem jaka to odmiana. A nie myślałaś o bergeniach przed, bo ja się zastanawiałam, ale w końcu są obok

Dokładnie o tą rabatę mi chodziło Nie wiem czemu, ale nazywam ją a'la Ana.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Zielona 19:00, 13 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Marta, ja też mam plamę bergenii obok żurawek i... pod hortensjami. I nie boję się tego połączenia. Będę traktować łopatą i pozyskiwać nowe sadzonki Spójrz: /usunę jak obejrzysz/






wodzyn 19:10, 13 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Marta nawet nie wiedziałam, że takie podobne zestawienie do Twojego mi wyszło. Tylko u mnie bergenie będą w drugą stronę czyli jakby patrzyć na rysunek to najpierw żurawki, potem bergenie, nad żurawkami rozchodnik i Vanille fraise. Wszystko też na tle szmaragdów.
Super u ciebie to wygląda, więc mam nadzieję, że i u mnie się sprawdzi.
Fotki nie usuwaj, bo obrazków u mnie mało to ożywi mi wątek
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Nallar 19:10, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
wodzyn napisał(a)
Ewo raczej myślałam o "plamie" bergeni a obok "plamie" żurawek. Miałam nadzieję, że bergenię mogę jakoś ograniczać co jakiś czas, żeby nie wchodziła tam gdzie jej nie chcę. A nie mogę tak?

U mnie też patelnia totalna, ale moje czerwone i ciemnobordowe żurawki dają radę. Niestety nie wiem jaka to odmiana. A nie myślałaś o bergeniach przed, bo ja się zastanawiałam, ale w końcu są obok

Dokładnie o tą rabatę mi chodziło Nie wiem czemu, ale nazywam ją a'la Ana.

Możesz "plamami" tylko weź namiar że bergenia szybko rośnie. Zaraz wyjdę zrobić zdjęcie swojej i wstawię u siebie. Zobaczysz jak wygląda.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 19:44, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Możesz zobaczyć u mnie zdjęcia.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Agania 20:04, 25 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
wodzyn napisał(a)
Ale dziś był cudny dzień !!!
W ogrodzie wreszcie spędziliśmy wspólnie czas od rana do wieczora.
Nawet obiad zamówiłam.
Z rzeczy zrobionych:
- wertykulacja,
- areacja i nawożenie trwanika,
- pierwszy kancik i próba nadania rabatom kształtu,
- wsadzanie bergeni zdobycznych

Róże wsadziłam już kilka dni temu.
Teraz czekam na zamówione trawki.

Na koniec jeszcze podlałam co nieco biohumusem...
Na razie to tyle a i tak jestem wykończona. Pewnie świeżym powietrzem, bo ja z tych co zimę spędzają w domu, pracy, samochodzi i innych pomieszczeniach.


To mamy coś współnego, ja też z ciepłolubnych..jesteś na początku drogi 0grpdpwej, fajny etap, bo to z reguły zakupy i sadzenie...a trawnik już jest i to jaki
Marta wpadam z rewizytą...pytałaś o konkretne magnolie
Te, które wymieniłaś są piękne, to Soulangeany mają tulipanowe kwiaty
Najbardziej różowe to Bety nie tulipanowa, ale wszystkie amerykanki kwitną bez uszczerbku na kwiatach, a George Henry Kern jest najbardziej różowa z różowych
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
wodzyn 19:01, 28 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Agata dzięki za info. Wyczytałam u Ciebie, że jesteś zakochana w Lennei. Ja jestem zdecydowana na soulangeane, zależy mi natomiast na jak najdelikatniejszym odcieniu różu. Na zdjęciach w necie ciężko stwierdzić, bo tak różne są. Pytam wiec Ciebie jako posiadaczkę wszystkich Mnie ostatnio u nas w ogrodniczy zachwyciła Satisfaction i jak już po nią pojechałam to cena moje możliwości przerosła i nadal dumam. Zastanawiam się czy warto, bo pozostałe trzy odmiany wiele tańsze.

Sucho u nas niesamowicie i dziś mimo zapowiadanych deszczy ledwo pokropiło. A że u mnie jak juz coś jest to raczej młode to biegam wieczorami z konewką.

Wczoraj byłam u Kapias a pooglądać ogrody. Chciałam dokupić serby, bo jesienią dwa mi uschly, ale były tylko maleńkie. Mus szukać dalej.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Agania 20:37, 29 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
wodzyn napisał(a)
Agata dzięki za info. Wyczytałam u Ciebie, że jesteś zakochana w Lennei. Ja jestem zdecydowana na soulangeane, zależy mi natomiast na jak najdelikatniejszym odcieniu różu. Na zdjęciach w necie ciężko stwierdzić, bo tak różne są. Pytam wiec Ciebie jako posiadaczkę wszystkich Mnie ostatnio u nas w ogrodniczy zachwyciła Satisfaction i jak już po nią pojechałam to cena moje możliwości przerosła i nadal dumam. Zastanawiam się czy warto, bo pozostałe trzy odmiany wiele tańsze.

Sucho u nas niesamowicie i dziś mimo zapowiadanych deszczy ledwo pokropiło. A że u mnie jak juz coś jest to raczej młode to biegam wieczorami z konewką.

Wczoraj byłam u Kapias a pooglądać ogrody. Chciałam dokupić serby, bo jesienią dwa mi uschly, ale były tylko maleńkie. Mus szukać dalej.

Z tą kieszenią też mam problem, ale jestem gotowa poświęcić więcej złotych za sprawdzoną odmianę, chciałam mieć Satisfaction, ale kupiona okazała się być inną, kupuj jak zobaczysz kwitnącą, masz blisko Pisarzowice u Pedełka szukaj w Święto kwitnącej azalii, mają szpaler kwitnących magnoli w ogrodzie prywatnym udostępnianym zwiedzającym i na wejściu Lennei, kwiat tulipanowy i do tego gigant.
Marta decyzję o zakupie musisz podjąć jednak sama...nie mam wszystkich pośrednich..jest ich o wiele więcej, ja mam tylko trzy
Jest jeszcze Picture, Pinky, ale nie widziałam ich na żywo, serby kupowałam u KONIORA, mają różne wielkości
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies