Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

wodzyn 19:21, 15 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
anbu napisał(a)
Hej Marto, faktycznie długo Cie nie było Teraz powinno być już lepiej, bo coraz cieplejsze dni
Magnolia super ładna.


Aniu nie było mnie w moim wątku, ale do waszych zaglądam tylko nie zawsze mam możliwość zostawić ślad
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
anbu 19:23, 15 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No tak bywa, ja też nie zawsze piszę a w wiele miejsc zaglądam
____________________
Ania Ogród Ani :)
lindsay80 21:52, 15 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Marta, jeśli chodzi o żywopłot grabowy to ja sadziłam co 25 cm jeden od drugiego, 85 cm od siatki.
Mieszałam kompost z ziemią rodzimą i dodawałam przekompostowanego obornika odrobinę.
Jeśli chodzi o głebokość to nie mierzyłam i to różnie wypadało, zależy jaki korzeń miał konkretny grab, raz trzeba było głębszy dołek wykopać raz płytszy.
Jakbyś coś jeszcze chciała zapytać to pisz. Trzymam kciuki żeby pogoda dopisała, też potrzebuję jutro pogodnego dnia.
____________________
Tu ma być ogród :)
Margo 10:24, 18 kwi 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Pisałaś u Madżenki, że ogród opanowuje Ci płożący chwast z drobnymi listkami kwitnący na biało.
Czy to czasem nie gwiazdnica ?
https://www.google.pl/search?q=gwiazdnica&espv=2&biw=1280&bih=685&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjmu5aY4ZfMAhVJ3SwKHXH_Cx0Q_AUIBigB.
____________________
Gosia
wodzyn 10:37, 18 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Dziękuję Gosiu serdecznie. To dokładnie to. Próbowałam zweryfikować, ale mi się nie udało. Dzięki Tobie już wiem. Teraz tylko muszę poczytać jak z tym walczyć. Chyba, że już masz w tej kwestii jakieś doświadczenie to będę wdzięczna za pomoc.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Kindzia 19:06, 18 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
wodzyn napisał(a)


Kasiu a ja gapa ani nie okryłam mojej magnolii ani tym bardziej nie zabezpieczylam korą korzeni. Na szczęście przetrwała zimę a w kolejnych latach już nie popełnie tego błędu.

Kasiu ta magnolia satisfaction to ma jasny róż podobny bardziej do aleksandriny czy ciemniejszy? Widziałam ją w zeszłym roku w ogrodniczym i wydawała mi się jasna ale po zdjeciach w necie już nic nie wiem, a nie ma jak to zapytać u posiadacza

Jestem nią zaskoczona...ta na balkonie prezentowa jest jaśniejsza, ta od tygodnia w gruncie zróżowiała. Jest na prawdę śliczna. Aż dziwne, że już u Kapiasa ich nie było...nawet tych małych? Dużo ich było.

Teraz jest taka



Aleksandrina jest chyba jednobarwnie różowa?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Margo 22:35, 18 kwi 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
wodzyn napisał(a)
Dziękuję Gosiu serdecznie. To dokładnie to. Próbowałam zweryfikować, ale mi się nie udało. Dzięki Tobie już wiem. Teraz tylko muszę poczytać jak z tym walczyć. Chyba, że już masz w tej kwestii jakieś doświadczenie to będę wdzięczna za pomoc.


Oj, mam doświadczenie
Paskuda sieje się jak szalona, podobno już jak zaczyna kwitnąć to się wysiewa; (. Najlepszy sposób to na bieżąco usuwać nawet najmniejsze roślinki, nie dopuszczać do kwitnięcia . Ja od 2 lat bardzo tego pilnuję i jest lepiej, ale nadal jest u mnie. Teraz np zauważyłam na obrzeżach trawnika, tu będę musiala przyjąć jakimś Mniszkiem lub czymś w tym rodzaju bo inaczej nie usunę.
Trzeba się uzbroić w cierpliwość i działać, a i tak całkowicie chyba nie uda się wytępić...
____________________
Gosia
lindsay80 01:00, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jak tam żywopłot Marta? Czytałam u Marzeny, że sadzisz, dużo jeszcze zostało?
____________________
Tu ma być ogród :)
wodzyn 21:23, 19 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Kindzia napisał(a)

Jestem nią zaskoczona...ta na balkonie prezentowa jest jaśniejsza, ta od tygodnia w gruncie zróżowiała. Jest na prawdę śliczna. Aż dziwne, że już u Kapiasa ich nie było...nawet tych małych? Dużo ich było.

Teraz jest taka



Aleksandrina jest chyba jednobarwnie różowa?


Kasiu no cudna jest i tyle. W rzeczywistości ładniejsza niż na zdjeciach.

Niestety nawet tych małych już nie było. Przy kasie w wózku u kogoś widziałam a na sklepie już nie. Chociaż jedna wydawało mi się, że może nią być, ale opis miała inny. Nie chciałam ryzykować.
A pomyłek widziałam tam kilka. Na jednej jasno różowej pisało Yellow Bird. Uważać trzeba wszędzie.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 21:27, 19 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Margo napisał(a)


Oj, mam doświadczenie
Paskuda sieje się jak szalona, podobno już jak zaczyna kwitnąć to się wysiewa; (. Najlepszy sposób to na bieżąco usuwać nawet najmniejsze roślinki, nie dopuszczać do kwitnięcia . Ja od 2 lat bardzo tego pilnuję i jest lepiej, ale nadal jest u mnie. Teraz np zauważyłam na obrzeżach trawnika, tu będę musiala przyjąć jakimś Mniszkiem lub czymś w tym rodzaju bo inaczej nie usunę.
Trzeba się uzbroić w cierpliwość i działać, a i tak całkowicie chyba nie uda się wytępić...


Poczytałem sobie o niej trochę i rzeczywiście walka ciężka. Najgorsze, że moja działka wśród pól i nieuźytków więc nawet wyrywanie nie bardzo ją ograniczy bo i tak się rozsiane No cóż mi pozostało - tylko latać i wyrywać
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies