Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:37, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
To fakt, żmudne ale jaki kompościk będzie z nich
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 15:39, 11 cze 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
mirkaka napisał(a)
Dzięki za pochwały wszystkim zaglądającym, tym wpisującym się i tym oglądającym cichaczem
Kindzia, azalki jak najbardziej można ciąć, ja swoje tnę jeśli zagłuszają jedna drugą, bardzo ładnie odbijają i się rozgałęziają.
Teraz moja główna robota w ogrodzie to obrywanie przekwitłych kwiatów azalii wielkokwiatowych,


Wreszcie rozkwitł mój ostatni Rh Hachmanns Charmant




Cudny ten rodek
Blisko siebie mieszkamy, a tak nierówno kwitną nam rośliny. Rododendrony u mnie już wszystkie przekwitły, a roże powolutku zaczynają (dopiero jedna), piwonie u mnie dopiero w pąkach...
Mirka, a gdzie kupiłaś ten czekoladowy kosmos? Ja kupowałam przez internet bardzo wczesną wiosną i dostałam kłącza. Bardzo wolno rosną, a chciałabym mieć już takie duże jak Ty.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Tesska 19:15, 11 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
właśnie ogladajac Twoje zdjecia znalazłam dla mojego rodka? nazwe a nie wiedzialam jak sie nazywa Azuriko wogóle to jak to robisz ,że Twoje maja takie zdrowe liście nie zwijaja sie nie brazowieją?

dokupiłam sobie 6 róż angielskich i pewnie na wiosne bede chciała porady co do tego co robic aby ładnie kwitły a moze juz na jesien )
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
mirkaka 20:37, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa- kupiłam już trzy czekoladowe kosmosy i każdy jest inny
Dwa mają liście bardziej okrągłe ale kwiaty jeden ma jaśniejsze, są podobno bylinami i mogą zimować w gruncie- te kupiłam na Kowalach chyba Nowe Ogrody nazywa się to centrum. Na tym zdjęciu to te dwa z prawej strony, jeden większy ale listki mają takie same, a ten z lewej strony kupiłam u Cyrzana w Chwaszczynie - ten podobno jest rośliną jednoroczną


Teresko- też nie mają zbyt zdrowych liści, pisałam u Ciebie najważniejszy jest duży dołek z kwaśną próchniczą ziemią, zasilam dwa razy w roku , na wiosnę i pod koniec kwitnienia nawozami dla Rh, posypuję też ostatnio siarką bo mam rodzimą ziemię zasadową a bryła korzeniowa jest już większa niż doły niektórych. Zakwaszam też siarczanem amonowym ale uwaga bo to też nawóz amonowy a Rh są wrażliwe na zasolenie czyli nawozów trzeba stosować niezbyt dużo. Podlewałam też kwaskiem cytrynowym, i stosowałam też mikoryzę ze dwa razy. Widać że aby były piękne trzeba trochę o nie zadbać, ale warto W zeszłym roku i na wiosnę nawoziłam też dolistnie żelazem bo mialy niedobory- widoczne ciemne żyłki a blaszki jaśniejsze i siarczanem magnezu- widoczne niedobory- żółknące liście. No i tak to wygląda
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:58, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
trochę inne kwiatki


kocimiętka




przywrotnik i szałwia

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tesska 21:26, 11 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
takiego rodka nie widziałam , kosmos ładny taki ciemny tez widziałam tylko blade różowe ,
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Mirka 09:08, 12 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
mirkaka napisał(a)
trochę inne kwiatki


kocimiętka




przywrotnik i szałwia

Mira dzięki za odwiedziny Lubię te byliny przewrotnika nie mam muszę gdzieś poszukać a kocimiętka jaka odmiana kwiat ma taki ciemny kolor Dzwonki też mi się podobają dzięki za info o podziale karp
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Ola54 15:10, 12 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Też tak u siebie zestawiam.Lubię je wszystkie a przywrotnik jest "nie do zdarcia" tak wytrzymały.
mirkaka 20:23, 13 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Teresko- te blado-różowe to mają chyba listki koperkowe
Mirko-przywrotnik bardzo łatwo się ukorzenia i rozsiewa się z nasion, u mnie łapie mączniaka ale się tym nie przejmuję Nie wiem jaka to kocimiętka ale ona nie jest ciemna, ma taki liliowy kolorek
Michalinko - mam przywrotnika chyba tyle lat ile mam mój ogród, czyli jakieś +-20lat

Dzisiejsze zdjęcia - Kolkwicja chińska



krzewuszka


asterki bylinowe


Zurawka, nie znam nazwy


ta też NN



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 20:35, 13 cze 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Kupiłam dziś na Kowalach kosmos Dosadziłam do swoich, które jeszcze nie kwitną, a te dziś kupione już tak
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies