Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 20:55, 21 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Zakwitła Leonardo da Vinci





Baroc

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
agnieszka_m 21:04, 21 cze 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Mirko czym pryskasz róże od mszyc, niemogę się ich pozbyć i chemią pryskałam i nic
piękności te Twoje różyczki
____________________
Mój mały ogródeczek :).
mirkaka 21:06, 21 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Erotica- cudnie pachnąca, koralowa


Flora Romantica


Winchester Cathedral
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:10, 22 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Agnieszko- w tym roku pryskałam Substralem dwa w jednym. Srodek miał działać przez 3 tyg na mszyce i inne i choroby grzybowe. U mnie już po ok 1,5 tyg mszyce pojawiały się ale wtedy ręcznie je gniotłam. A zawsze wczesną wiosną zanim pojawią się listki pryskam Promanalem- on niszczy zimujące jaja i latem jest mniej mszyc, a w sezonie różnie, ale zawsze chemią. Wrotycz u mnie nie działa na mszyce. Można też podobno wodą z octem, nie pamiętam proporcji ale gdzieś u mnie jest w wątku wpisała to Laurowiśnia. Octem będę też próbować
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tesska 09:42, 22 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Mirka Twoje róże sa przecudne , czy masz jakie co rosna do 1 m ?
Ja tez na mszyce psikam co 2 tyg 2w 1 preparatem z castoramy i pomaga jak narazie
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
paniprzyroda 18:03, 22 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Śliczne róże, w pomarańczach/morelach mnie intrygują Jaką podporę musi mieć Pirouette? Podpowiesz kształt ( koło, trójkąt, kwadrat) i wysokość?
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 18:07, 22 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Teresko, Pastella jest niską różyczką , ładnie się krzewi, długo trzyma kwiaty, jest zdrowa. Mam jeszcze z niskich Rumbę i cudną Chippendale. Leonardo da Vinci też jest niską , chociaż u mnie wypuszcza długie pędy ale ja przyginam i wtedy jest niższa. Jeszcze Bonica, chociaż u mnie w tym roku jest trochę wyższa

Rumba-


Leonardo Da Vinci


Chippendale


Bonica jast za kocimiętką dopiero zaczyna kwitnienie, ma mnóstwo pąków, potem biała Schneewitchen, leonardo i Swan Lake


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:29, 22 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Paniprzyrodo Pirouette mam trzeci sezon, w tym roku przeszła najśmielsze moje oczekiwania. Jest ogromna. Do tej pory przypinałam ją na podporę trójkątną, w tym roku wywaliłam podporę , długie pędy poprowadziłam w poziomie, i zobacz jak wygląda to ona w całym kadrze





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tesska 18:34, 22 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
piekne te różyczki , pozapisywałam nazwe , a ja dzisiaj zauważyłam na różycce piennej mączniaka , co ja mam teraz zrobic poobcinac wszystko? czy ty Mirko psikasz czymś na tego mączniaka ?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
mirkaka 18:52, 22 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Teresko albo obetnij wszystkie pędy zaatakowane i opryskaj np Topsinem, albo próbuj ją ratować i pryskaj mlekiem Proporcja 1 l mleka , 1-1,5 łyżeczki sody oczyszczonej i 1 łyżeczkę płynu do naczyń. Pryskaj codziennie przez cztery dni. Powinnaś go pokonać Ja tak pokonałam mączniaka na Veilchenblau- mi wystarczyły dwa razy. Mleko nie uodparnia tylko leczy zaatakowane. Zapobiegawczo trzeba i tak Topsinen albo innym grzybobójbzym. Chemię trzeba co któryś oprysk zmieniać bo grzyb się uodparnia na jeden środek.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies