Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Edyta10 22:17, 11 sie 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
te ściany masz boskie a widok wieczorkiem bajkowy
____________________
Ogródek nad jeziorem
omelka1 20:46, 16 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Przedogródek zajefajny a stara ściana bardzo klimatyczna ciekawa jestem efektu końcowego.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
beta 08:03, 25 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam...przyszłam z wątku metamorfoz..;.niesamowita zmiana...dużo pracy włożyliście, ale efekt zachwycający...mam pytanie odnośnie podjazdu...z czego jest zrobiony?....
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
zszywka 22:30, 24 wrz 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Niesamowita zmiana te hortensje pięknie odbiły
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
iwka 13:39, 14 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
macham
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
bozaj 14:42, 18 sty 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 116
Wpadam po sąsiedzku i pozdrawiam metamorfoza niesamowita, a ściany z cegieł pozazdroszczę
malgorzata_s 16:24, 13 lut 2016


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Pozdrawiam
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
MagdaBaj 20:06, 12 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Cześć Ludwika po roku wpadam zobaczyć jak u Ciebie. Powiem Kochana, ze masz talent. Gratuluje pomysłów i trzymam kciuki by sil starczało na kolejne. Mnie wykończyły w zeszłym roku prace i nauczyły przy okazji pewnych rzeczy. Malo zrobiliśmy w ogrodzie. W zasadzie to zaczęłam od początku. Zdjęcia możne w kwietniu wstawię będzie co pokazać ... Ale czytam Twoje wpisy i kibicuje cały ten czas!!!! Jest Bosko!!!!
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Ludwika 12:05, 30 mar 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Witam się z Wami w swoim wątku po zimie. Jakoś chyba zapadłam w ogrodowy sen zimowy i zupełnie zaniedbałam ogrodowisko. Na ogród też nie mam już tyle czasu co w zeszłym roku o tej porze, bo od jesieni pracuję na cały etat. Do tego 2,5 letni synek, próby w dwóch grupach wokalnych i ogólnie - życie

Strasznie późno wracam do świata ogrodu, dopiero wczoraj miałam chwilę i przycięłam hortensje, wrzosy i miskanty. Nie wiem, czy dobrze - pierwszy raz to robiłam... okaże się niebawem

Czeka mnie sporo pracy w moim przedogródku. Część roślin pod koniec zeszłego sezonu wylogowała się ze świata żywych i trzeba je będzie czymś zastąpić.

Padł m.in. RH Cunningams White, 3 azalie japońskie, 2 jeszcze zipią, ale też nie wyglądają dobrze. W części po padniętym RH zastąpię go hortensjami Polar Bear, bo przezimowały w donicach ładnie Mam więc 2 krzaczki do dyspozycji. Ale waham się, czy jeszcze raz kupić azalie w miejsce tych umarniętych, czy coś innego. Tylko co?

W miejscu za podestem (za ławką) były funkie i żurawki, ale to za nisko, ledwo je było tam widać. Chciałabym tam posadzić w tym roku jakieś trawy, które będą miały ok. 1 - 1,5 metra wysokości. Najlepiej, żeby jeszcze miały jakieś ładne kłosy i żeby dały rade w półcieniu - ktoś ma jakiś pomysł?
Muszę jeszcze poczyścić żurawki, kostrzewy... no mnóstwo roboty a strasznie doskwiera brak czasu. Ale pogoda dużo lepsza ostatnio to i energii nabrałam jakby więcej, więc mam nadzieję, że jakoś dam radę

Pozdrawiam serdecznie i wiosennie!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Edyta10 12:34, 30 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witam Cię wiosennie Ludwiko
nie przejmuj się dasz radę, ja też mam niewiele zrobione jeszcze, a przecież ogród mam z doskoku, tylko hortki i wierzby przycięłam, wysiewy zrobiłam i kawałek rabaty pokopałam. Zamierzam właśnie kupić Polar Bear, skoro mówisz że dobrze zimuje to tym bardziej się cieszę

Z traw przychodzi mi do głowy jakiś miskant, może Morning Light, tylko on rzadko kwitnie,ale ładny, gracillimus ma ładne kwiatostany albo coś niższego rozplenica np.Hameln, ładnie kwitnie duży wybór masz traw
____________________
Ogródek nad jeziorem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies