Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 12:44, 15 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
mikami napisał(a)
Wiosna u Ciebie piękna i kolorowa do tego wspaniali pomocnicy ,bardzo podoba mi się Twoja huśtawka z czego jest zrobiona chodzi mi o stelaż to drewno czy metal


Witaj Mirelo, huśtawka cała jest z drewna. Zrobił ją dla nas mój teść 3 lata temu. Wiem, że na stelaż dawał właśnie jakieś inne drewno - twardsze, ale jakie to już nie pamiętam, niestety...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MagdaBaj 16:54, 15 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ludwika ale masz pomocników z taką taczką można wiele
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
mateuszmichn 17:04, 15 kwi 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Super trawniczek i ile kwiatów na magnolii
____________________
Mój mały zakątek
malgorzata_s... 17:13, 18 kwi 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
i ja czekam na japoński w całej okazałości Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kindzia 19:29, 18 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Oprócz tego kwiatuszka z taczką, to mi się jeszcze ta trzmielina na kiju podoba! Ale gęściutki młodziak! Moje się zbierają 3 lata i dalej bylejakie...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
kasja83 20:35, 18 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ludwiko piękne kadryI kokardy jeszcze...super
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Ludwika 21:21, 18 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
kasja83 napisał(a)
Ludwiko piękne kadryI kokardy jeszcze...super


NO kokardy... wstyd. Ciągle coś innego mam do roboty i kokardy jeszcze od świąt nie zdjęte Ale co, ponoć większość polskich rodzin ma gdzieś choinkę albo mikołaja świąteczno-całorocznego to ja mogę mieć kokardy

A w zakątku japońskim mąż dzisiaj dokończył obrzeża, ja wkopałam ograniczniki do korzeni miskantów pod płotem, bo planuję tam wsadzić strictusy. Kupiłam dzisiaj azalie japońskie i zamówiłam trawy Pewnie pojutrze przyjdą i będzie sadzenie!!!
Zdjęłam też darń z części po lewej stronie japońskiego, gdzie planuję mamie posadzić hortensje i trawy ozdobne przy ogromnym bukszpanie Jeszcze mi kawałeczek zostało, ale niewiele, potem to już przekopać, wyrównać i sadzić... Oby pogoda dopisała i czas też
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
bql3 00:21, 19 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witaj,

Ludwiko - pozwolisz że i ja się przyłączę do grupy osób zaglądających do Twojego ogrodu no bo tworzysz też rabatę w swoim ogrodzie klimatem z Japonii co jest bliskie mej duszy.

pozdrawiam
Jan

ps.

..ten klonik palmowy co posiadasz - to jaka jest odmiana?
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Ludwika 08:08, 19 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
bql3 napisał(a)
witaj,

Ludwiko - pozwolisz że i ja się przyłączę do grupy osób zaglądających do Twojego ogrodu no bo tworzysz też rabatę w swoim ogrodzie klimatem z Japonii co jest bliskie mej duszy.

pozdrawiam
Jan

ps.

..ten klonik palmowy co posiadasz - to jaka jest odmiana?


Witam serdecznie! Wielki to dla mnie zaszczyt ale i stres niemały
Od razu może wyjaśnię, że ta część nie będzie niestety stworzona z zachowaniem wszelkich prawideł japońskiej sztuki ogrodowej. Będzie to raczej zakątek inspirowany tym klimatem. Ale przynajmniej roślinność starałam się dobrać odpowiednio. Klon to, o ile dobrze pamiętam, Garnet. Kupiłyśmy go w zeszłym roku z mamą (bo to w jej ogrodzie tworzę ten zakątek, ale jej ogród ściśle przylega do mojego, więc i ja będę mieć z okien widok na niego ) i wsadziłyśmy do ziemi a zaraz potem była fala upałów i suszy. Rozciągałyśmy mu więc na rozkładanej drabinie koc, żeby go nie popaliło. Ale przeżył, dzięki Bogu, i wypuszcza teraz młode piórka



Pokażę może jeszcze miejsce, nad którym pracę rozpoczęłam wczoraj. Jeszcze mi trochę zostało darni do ściągnięcia, ale widać, mniej więcej jaki będzie zarys rabaty przy kuli bukszpanowej (cięta pierwszy raz w swoim życiu w zeszłym roku przez mnie ). Mam już kupione 3 Limelighty, dwa Morning Lighty i jednego Gracillimusa. Myślałam, żeby pod płot dać jeszcze ze dwa chociaż szmaragdy (3 nie wiem, czy się zmieszczą, w lewo rabata będzie się zwężać). Kusi mnie dosadzenie tu po lewej od bukszpana jakiegoś ładnego drzewka na pniu, coś co by wiosną ładnie kwitło, kiedy hortensje i trawy będą nieciekawe, wiśnia jakaś może czy cuś...


____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
_Martini_ 10:29, 20 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Przychodzę z rewizytą i od razu mam pytanie. Ale najpierw ochy i achy nad ogromem pracy, ktorą wykonaliście. Przedogródek super! Jednak wybrałaś proste linie i dobrze. Ja mam łuki i półkoła, ale czasem mam klopot z zaplanowaniem nasadzeń.
Pytam o hortensje przy płocie. Pisałaś, że tam masz słońce. To tak jak ja. Zastanawiam się nad hrotensjami, ale obawiam się czy dadzą radę w takich warunkach. Jak sobie radzą u Ciebie? I jaka to odmiana? Mam już 7 limek i 5 vanilek.

Ludwika napisał(a)

No tak to się mozna bujać, fiu fiu!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies