Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

_Martini_ 10:29, 20 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Przychodzę z rewizytą i od razu mam pytanie. Ale najpierw ochy i achy nad ogromem pracy, ktorą wykonaliście. Przedogródek super! Jednak wybrałaś proste linie i dobrze. Ja mam łuki i półkoła, ale czasem mam klopot z zaplanowaniem nasadzeń.
Pytam o hortensje przy płocie. Pisałaś, że tam masz słońce. To tak jak ja. Zastanawiam się nad hrotensjami, ale obawiam się czy dadzą radę w takich warunkach. Jak sobie radzą u Ciebie? I jaka to odmiana? Mam już 7 limek i 5 vanilek.

Ludwika napisał(a)

No tak to się mozna bujać, fiu fiu!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ludwika 10:55, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
_Martini_ napisał(a)
Przychodzę z rewizytą i od razu mam pytanie. Ale najpierw ochy i achy nad ogromem pracy, ktorą wykonaliście. Przedogródek super! Jednak wybrałaś proste linie i dobrze. Ja mam łuki i półkoła, ale czasem mam klopot z zaplanowaniem nasadzeń.
Pytam o hortensje przy płocie. Pisałaś, że tam masz słońce. To tak jak ja. Zastanawiam się nad hrotensjami, ale obawiam się czy dadzą radę w takich warunkach. Jak sobie radzą u Ciebie? I jaka to odmiana? Mam już 7 limek i 5 vanilek.


Witaj,

pod płotem mam Limelighty 4 krzaczki mają ściółkę z kory, 2 z kamyków. Wszystkie super sobie radziły w słońcu, tylko jak były susze to je podlewałam. Miałam też dwa Polar Beary w pół cieniu i też ładnie kwitły. Wydaje mi się, że hortensje bukietowe wiele zniosą i wiele są w stanie wybaczyć Ja się w nich zakochałam i najchętniej cały ogród tylko hortensjami bym obsadziła
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
_Martini_ 11:21, 20 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Mam podobne spostrzeżenia. Hortensje ogrodowe padły mi już w pierwszym sezonie. Przeniosłam do doniczek, w zeszłym roku miały same liście. Teraz znowu wymarzły zimą. Zdecydowanie wolę bukietowe. Zastanawiałam się nad Polar Bear właśnie. Może by w tę dziurę po magnolii jednak dać hortki...
Susan przeniosłam wczoraj koło huśtawki. Biedna ledwo zipie, korzenie marne. Może odbije w przyszłym sezonie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ludwika 11:50, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Czytałam kilka razy, że dziewczyny ratowały rośliny z marnym systemem korzeniowym podlewając je "korzonkiem" rozpuszczonym w wodzie. Nie wiem dokładnie o co chodzi, może ktoś się jeszcze wypowie w tej sprawie, ale chyba chodzi o ten proszek - ukorzeniacz. Miesza się go w wodzie i tym się podlewa roślinę... Ale sama nie stosowałam tego, więc nie mogę potwierdzić na 100 %,niestety...
Idę do Ciebie...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
iwka 12:08, 20 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
jest taki korzonek w płynie do zdrewniałych lub innych i jego zadaniem jest pobudzenie systemu korzeniowego do wzrostu. Podlewa się jednorazowo po posadzeniu, później można za kilka miesięcy powtórzyć. coś takiego
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 12:26, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
o widziałam, że ktoś na pewno fachowo dopowie i doradzi Dzięki, iwka
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
_Martini_ 12:39, 20 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Wspaniale! A zatem jeszcze dzisiaj podjadę do ogrodniczego i wieczorem podleję. Pięknie Wam dziewczyny dziękuję
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MagdaBaj 14:30, 20 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ale masz piékná kulę Ludwika! Szmaragdy i hortensje + trawa- ale będzie cudnie!!!Trzymam kciuki dalej!
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Ludwika 15:08, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
MagdaBaj napisał(a)
Ale masz piékná kulę Ludwika! Szmaragdy i hortensje + trawa- ale będzie cudnie!!!Trzymam kciuki dalej!


Dzięki Mam nadzieję, że fajnie wyjdzie, bo nie chciałabym zawieźć głównego inwestora - czyli mamy

A kulę bukszpanową trochę jeszcze przystrzygłam, foremniejsza się zrobiła. Zastanawiam się, czy ktoś na ogrodowisku ma większą
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
mikami 17:57, 20 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
widzę że obawy co do klona po zeszłorocznych upałach miałaś takie same jak ja, u mnie też klon przeżył i dziś już ma piękne listki
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies