Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Gocha 18:18, 20 kwi 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ludwika czekam na dalszy przebieg tworzenia rabaty japońskiej lub troche japońskiej. Jestem ciekawa jak tam bedzie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
kasja83 20:24, 20 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ale cudna magnolia
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
bql3 00:59, 21 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,

Ludwiko - no widzę (w postach jakie piszą) że Ci nie odpuszczają z tą rabatą w stylu japońskim jaką masz do zrobienia - no nie dają Ci spokoju - więc chyba będziesz musiała się dobrze przyłożyć aby ona Tobie wyszła.
( ja osobiście trzymam kciuki w wykonaniu jej realizacji )
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Edyta10 02:06, 21 kwi 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Ludwiko, ta kula bukszpanowa ogromna, raczej nie widziałam większej ! a raczej na pewno
jestem ciekawa jak wyjdzie zakątek japoński, bardzo lubię rabaty w tym stylu
huśtawka z magnolią to idealne miejsce na relaks
PS.wrzuciłam fotki mojego Polar Bear, zajrzyj proszę..
____________________
Ogródek nad jeziorem
Ludwika 07:51, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
_Martini_ napisał(a)
Mam podobne spostrzeżenia. Hortensje ogrodowe padły mi już w pierwszym sezonie. Przeniosłam do doniczek, w zeszłym roku miały same liście. Teraz znowu wymarzły zimą. Zdecydowanie wolę bukietowe. Zastanawiałam się nad Polar Bear właśnie. Może by w tę dziurę po magnolii jednak dać hortki...


Na tym zdjęciu z zeszłego roku po lewej stronie (w korze) są dwa Misie. Były w donicach. Tak mi się tam spodobały, że w tym roku jak z tego miejsca wykopałam dwa padnięte różaneczniki to je wkopałam tam w grunt Mam nadzieję, że w tym roku też dają czadu



____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
_Martini_ 09:43, 21 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzięki za to zdjęcie. Widać wszystko jak na dłoni i bardzo tu ładnie Hortensję i tak wsadzę na przodzie. Jak nie w tym kamieniu, to zaraz obok mam korę. Mus ją tam wcisnąć, bo je uwielbiam.
Nie wiedzę dokładnie co jest w kamieniu przed kulkami, to niskie białe?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ludwika 10:30, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
To 3 carex evergold. Ale nie są jakoś szalenie bujne, więc słabo widoczne. Teraz na wiosnę przycięłam im suche końcówki, widzę, że wypuszczają ze środka młode listeczki, więc dam im jeszcze trochę szansę. Ale jak nie rozrosną się specjalnie, to je gdzieś przesadzę a tam będę musiała wykombinować coś innego. Myślę o azalii japońskiej, bo będzie na pewno lepiej widoczna, wiosną przynajmniej będzie tam jakiś kolorowy - kwitnący akcent, no i nie lecą z niej liście, co na żwirku jest dużym atutem
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
kasja83 11:27, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Też mi się podoba-bardzo przejrzyście!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
_Martini_ 12:20, 21 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Azalia powiadasz... Hm, a myślałam że rh i azalia to raczej na patelni nie dadzą rady. Swoje sadziłam w półcieniu.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ludwika 12:23, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
_Martini_ napisał(a)
Azalia powiadasz... Hm, a myślałam że rh i azalia to raczej na patelni nie dadzą rady. Swoje sadziłam w półcieniu.

Rhododendrony nie koniecznie na patelnię. Azalie już bardziej. Taką przynajmniej posiadłam wiedzę, mogę się mylić oczywiście Ale moja mama ma na patelni i azalię japońska i wielkokwiatową i RH i wszystko daje radę
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies