Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kardowka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kardowka

Pawlus 20:08, 26 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Po zimie to normalne. Możesz powycinać te listki, niedługo wyrosną nowe, świeżutkie i soczyste
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
kaisog1 12:20, 27 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Pawlus i owszem.. po zimie żurawki tak wyglądają ale co z tego, że wypuszczą liście skoro będą się przypalać?

Lena Sweet Tea jest żuraweczką i z pewnością na słońce sie nie nadaje... szczególnie nie wytrzymuje popołudniowego słońca... Mam Sweet Tea na balkonie, a balkon mam wschodni i tu gdzie jest bardziej wyeksponowana na słońce jest przypalana.. Generalnie na słońce nadają się żurawki o ciemnych liściach (żurawki nie żuraweczki) takie jak Obsidian, 'Berry Smoothie', 'Berry Marmalade', 'Marmolade' itp... Ja taka mądra jestem bo majątek straciłam na dosadzaniu żurawek I najlepiej u mnie rośnie zwykła żurawka Palace Purple oraz Marmolade (ta to jak chwast bo wszystkie żurawki jakie mam tej odmiany są tylko z trzech żurawek - po prostu robiłam sadzonki ) Także 'Marmolade' moge Ci polecić z czystym sumieniem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MAD 17:13, 27 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
U Ciebie to już prawdziwy ogród jest. Witam się i zaznaczam do podglądania.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
lena 18:55, 27 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Dziekuje za info, to juz wiem co sie u mnie sprawdzi.

kaisog1 napisał(a)
Pawlus i owszem.. po zimie żurawki tak wyglądają ale co z tego, że wypuszczą liście skoro będą się przypalać?

Lena Sweet Tea jest żuraweczką i z pewnością na słońce sie nie nadaje... szczególnie nie wytrzymuje popołudniowego słońca... Mam Sweet Tea na balkonie, a balkon mam wschodni i tu gdzie jest bardziej wyeksponowana na słońce jest przypalana.. Generalnie na słońce nadają się żurawki o ciemnych liściach (żurawki nie żuraweczki) takie jak Obsidian, 'Berry Smoothie', 'Berry Marmalade', 'Marmolade' itp... Ja taka mądra jestem bo majątek straciłam na dosadzaniu żurawek I najlepiej u mnie rośnie zwykła żurawka Palace Purple oraz Marmolade (ta to jak chwast bo wszystkie żurawki jakie mam tej odmiany są tylko z trzech żurawek - po prostu robiłam sadzonki ) Także 'Marmolade' moge Ci polecić z czystym sumieniem
____________________
Kardówka
lena 03:05, 29 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Dzis zakupilam Rhododendrony : cunningham's white, gomer waterer oraz jeszcze jeden bez nazwy odmiany. Poniewaz, byly przesuszone w (centrum handlowym) beda dzis spaly w wannie


____________________
Kardówka
waldek727 03:22, 29 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Lenko.
A kwaśny torf też kupiłaś?
Worek zmieszany z ziemią pod każdy krzaczor i pod korzenie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lena 18:55, 29 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Oczywiscie
____________________
Kardówka
Efffa 01:55, 03 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Lena, jak tu pięknie jest, aż nie chce się wychodzić z tego ogrodu, zaznaczam bo cudne miejsce tworzysz!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lena 00:26, 04 kwi 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Dziekuje bardzo
____________________
Kardówka
waldek727 01:55, 04 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Proszę Lenko ode mnie ,,Gomer Waterer" w pełnej krasie.
Tobie życzę równie obfitego kwitnienia rh.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies