Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Joanka 23:39, 27 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Linka napisał(a)
Próbowałam nadać jakiś kształt dla klombu pod oknami. Marnie mi poszło. Chyba obsadzę go tak jak przymiarka i dodam szałwie lub lawendę w środku na górze. Mile widziane sugestie




Może żurawki? A na dole zawijasek z begonii?
Taki skromny mój głosik, bo ze mnie żadna figura, laik po prostu i tyle
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 23:41, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Mam pytanie a właściwie kilka do Was, a może nawet do Szefowej Danusi.
1. Czy przy poszerzeniu obsadzeń wykopać tawuły na całej długości czy może miejscami zostawić i zagęścić?
2. przy dosadzaniu wysokich drzewek ( co 5 m ) planuję 3-4 sztuki i mam pytanie jakie wybrać
- same czerwono-listne czy naprzemiennie
u mnie dostępne mogę mieć śliwy wiśniowe Pisardi lub Atropurpurea, wiśnia Amanogawa, klon Royal Red, brzoza purpurowa,klon jesionolistny szczepiony Variegatum, akacja szczepiona
Od tych drzew chciałabym wyjść z nasadzeniami w niższych partiach. Na dzień dzisiejszy mam koncepcję na zakątek z Rh, potem dereniowo hortensjowy, berberysowy
No i te nieszczęsne linie


O którym zdjęciu z tawułami mówisz? Możesz przypomnieć?

Z drzewek wymienionych wybrałabym śliwę wiśniową "Nigra", wiśnię "Amanogawa". klon "Royal Red".
Jesionolistnego bym nie sadziła, z ogrodu Babci Jasi już się go pozbyłam, a robinii "Umbraculifera" nie sadź nie warto, lepiej wiśnię "Umbraculifera" - kwitnie, nie wymarza, wcześnie puszcza listki i ładniejszy pień i korona. Uwielbiam buki i miłorzęby.
Drzewa purpurowe zakomponuj w istniejące.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 23:45, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
I jeszcze co przytachałam do domu. Z wymówieniem
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Pwl 23:45, 27 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Linka napisał(a)
Ja dziś też kręgosłupa nie czuję. Chociaż właściwie to powinnam pisać, że czuję i to mocno.
Przekopywałam klomby przy schodach, żeby trzecia kulę zmieścić. Niby udało się. Proszę o opinie.


Podsadziłam je chyba tojeścią, bo pani sprzedająca nazwy rośliny nie znała. Mam nadzieję, że szybko się rozkrzewi , ewentualnie jeszcze dosadzę


Tak to jest tojeść, będzie świetnie wyglądać jak się rozrośnie, mi się podoba dobra robota!
____________________
paweł
Gardenarium 23:47, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Podjęłam dzis decyzje - róże jednak wykopuję. Decyzja ostateczna!
Narysowałam coś na kształt mojej wizji. Dodam , ze jest to klomb na wprost schodów tarasowych. Rosnie juz tam żółta katalpa. Chciałabym ten klomb otoczyć kulami bukszpanowymi ( posiadam ok 10 sztuk) i wypełnić hortensjami.Szerokość klombu ok 2 m. Zastanawiam sie tylko czy nie dodać jeszcze czegoś w kolorze , po wewnętrznej bukszpanów. Lawenda?



Lawenda za wysoka, wyłysieją bukszpany,co najwyżej żurawka może być, pachysandra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 23:47, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Tu Danuś mam posadzone na całej długości tawuły a chcę poszerzyć rabatę falowaną linią
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 23:49, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pwl napisał(a)

Ja dziś też kręgosłupa nie czuję. Chociaż właściwie to powinnam pisać, że czuję i to mocno.
Przekopywałam klomby przy schodach, żeby trzecia kulę zmieścić. Niby udało się. Proszę o opinie.


Podsadziłam je chyba tojeścią, bo pani sprzedająca nazwy rośliny nie znała. Mam nadzieję, że szybko się rozkrzewi , ewentualnie jeszcze dosadzę


Tak to jest tojeść, będzie świetnie wyglądać jak się rozrośnie, mi się podoba dobra robota!


Często stosuję w takich przypadkach tojeść, jak w tym ogrodzie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:50, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz uszczknąć sadzonki i ukorzenić je, Będzie gęściej, bo musi w całości pokryć ziemię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 23:51, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
gardenarium napisał(a)
Możesz uszczknąć sadzonki i ukorzenić je, Będzie gęściej, bo musi w całości pokryć ziemię.




To dokupię i dosadzę będzie szybciej DZIĘKUJĘ !!!
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 23:55, 27 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie, od razu będzie efekt. Ale sadzonkowanie to dobry sposób na wiekszej powierzchni. MOżna posadzić rzadziej, a potem dosadzać sadzonkami własnymi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies