Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

nika 17:33, 12 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Linka napisał(a)


Cudownie to wygląda !!!

A efekt po przejściu po ogrodzie tornada z białą farbą w ręku - SUPER!
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Konstancja30 17:40, 12 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
doczłapałam do drugiej dziesiątki ... i na koniec ... rabata z nasadzeniami ciekawa ... żurawka i tawułka są cudne i na bank u mnie też będą ...

donice ... prawda, że fajniej ... mam jednak złą wiadomość ... deszcz i inne takie atmosferyczne zjawiska nadadzą im z czasem mocną patynę ... a drugi kolor poza pacnięciami (raczej wtedy je stosuję gdy farba nr jest jeszcze mokrawa) można nanieść metodą suchego pędzla ...

drewniane rzeczy ... ja wolę je traktować pastą wybielającą np STARWAXu ... wcześniej należy je potraktować wełną stalową żeby podnieść włókna ... a jak chce się postarzane to szczotą drucianą zgodnie z kierunkiem słoi usunąć miękkie włókna ... jak dotknie się to będzie ta charakterystyczna nierówna faktura steranego wiatrem drzewa ... potem wosk żeby zabezpieczyć ...

te drewniane donice fajne
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 17:46, 12 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
o takiej niechcianej patynie wspominałam ... ale pędzel i naprawione
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Madzenka 22:02, 12 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tylko uważaj abyś samochodu tez na biało nie opędzlowała
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Linka 22:05, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sebek napisał(a)
Skąd masz takie przepiękne skrzynki? Ale efekt po farbie super!

Dzięki Sebek ..... skrzynki z surowego drewna kupiłam w NOMI, teraz tylko bejcą przetarłam, nawet nie spodziewałam się, że uzyskam taki efekt
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 22:07, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
nika napisał(a)



Cudownie to wygląda !!!

A efekt po przejściu po ogrodzie tornada z białą farbą w ręku - SUPER!


Nika dziękuję , zastanawiam się już długo co dosadzić na tej rabacie , wyższego i zimozielonego, teraz jest ładny efekt kolorystyczny ale zimą jest tam płasko i pusto.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Syla 22:16, 12 maj 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Łał !!! Ale szaleństwo ogrodowe ..... i trawnik ściągnięty ....Zaglądam , podziwiam ogrom pracy i pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Linka 22:21, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Iza, wszyscy piszecie "pasta wybielająca i pasta wybielająca" a jak zapytałam o nią w markecie budowlanym to nie słyszeli ............. kupiłam więc bejcę i pobieliłam, potem jak wyschły pojechałam suchą gąbką z farbą akrylowa tak ciut, ciut Planuję za pomocą szablonu coś napisać jeszcze na ich.
Nawet przy okazji nabyłam w Empiku książkę o decoupage ............. szkoda tylko że już po fakcie, ale za to nowych pomysłów całą głowę mam
Te donice będę jeszcze chciała wycieniować żeby pozbyć się czystej bieli, tylko nie szarościami a jakimś kremem, ......... nie wiem jeszcze.

Mialam już kiedyś pytać jak wyglądają te donice po sezonie użytkowania ............ teraz widzę
a nie można tego lakierować? ....... chociaz to pewno bardziej chodzi o słaba przyczepność farby do plastkiu............. nie wiem.

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 22:50, 12 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
LINKA - nie było mnie tylko chwilkę, a tu takie zmiany. Ekstra to wyszło - podziwiam i podziwiam! Jest pięknie . Pozdrawiam.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
monteverde 22:55, 12 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No właśnie a ja chciałam zapytać czym malowałaś skrzynki i donice? fajny efekt, a może przed żurawkami coś posadź jakieś płożące, a z tyłu może na łączeniach przerw w szmaragdach róże jednego gatunku?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies