Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Linka 22:55, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Marzena2007 napisał(a)
Tylko uważaj abyś samochodu tez na biało nie opędzlowała


He he , Marzena, w sumie mamy dwa czarne to jeden mogę opędzlować tylko juz inną techniką bym poszła - może pekający lakier? ....... już to widzę
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Konstancja30 01:18, 13 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Linka napisał(a)
Iza, wszyscy piszecie "pasta wybielająca i pasta wybielająca" a jak zapytałam o nią w markecie budowlanym to nie słyszeli ............. kupiłam więc bejcę i pobieliłam, potem jak wyschły pojechałam suchą gąbką z farbą akrylowa tak ciut, ciut Planuję za pomocą szablonu coś napisać jeszcze na ich ...


pastę znajdziesz na bank na allegro ja swoją kupiłam w NOMI ... bejca daje prawie identyczny efekt więc nic straconego ...

Linka napisał(a)Te donice będę jeszcze chciała wycieniować żeby pozbyć się czystej bieli, tylko nie szarościami a jakimś kremem, ......... nie wiem jeszcze ...[/quote


jak przetrzesz wełną stalową (kupisz w markecie) i potem położysz szmatką wosk w odcieniu np jasnego dębu to uzyskasz taki odcień :






____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Linka 09:04, 13 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ooooooooooo widzę Iza , że Ty bardzo dobrze w temacie obsadzona jesteś Śliczne blaty bielone, na pierwsze foto to patrzę i patrzę ........... super klimacik ............ lubię oglądac takie dzieła i cudeńka,
to u Ciebie???

Dziękuję za info, spróbuję swoje donice polakierować
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Konstancja30 17:39, 13 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
dlaczego lakierować ...??? ... buuuuuuu ...

edit: tak u mnie ... pomocnik czyli to z drugiego zdjęcia też ładnie wybielony ... aparat się nie spisał
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
mira68 18:21, 13 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Rabata z tawułami przepiękna.Pozdrawiam
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Linka 19:22, 13 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Konstancja30 napisał(a)
dlaczego lakierować ...??? ... buuuuuuu ...

edit: tak u mnie ... pomocnik czyli to z drugiego zdjęcia też ładnie wybielony ... aparat się nie spisał




..dlaczego chcę lakierować te donice na nogach???? ...bo boje się że deszcz mi farbę z nich zmyje
a może ja coś źle kombinuję??? ..... no dobra, wystawię je na taras i bedę czekać na rozwój sytuacji ........ przecież zawsze mogę podmalunek zrobić

obsadziłam już te donice, w sumie przytargałam "z pokrzyw" 4 sztuki, trochę dwie uszczerbane góra ale liczę na szybki wzrost surfini
tylko teraz dumam i dumam, czy te nowe, bielone pasuja do ceglastych, ceramicznych w których mam kordyliny
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 19:26, 13 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
mira68 napisał(a)
Rabata z tawułami przepiękna.Pozdrawiam

Witaj Mira ! Dziękuję,.......... ta rabata to taki nie całkiem skończony projekt................ coś dosadzę do niej, .......... i tak tez waham się jak ciąć te tawuły - czyzrobić wał jednolity, czy każdą kulkę z osobna wykulkować
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Konstancja30 19:46, 14 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Linka napisał(a)

dlaczego lakierować ...??? ... buuuuuuu ...

edit: tak u mnie ... pomocnik czyli to z drugiego zdjęcia też ładnie wybielony ... aparat się nie spisał




..dlaczego chcę lakierować te donice na nogach???? ...bo boje się że deszcz mi farbę z nich zmyje
a może ja coś źle kombinuję??? ..... no dobra, wystawię je na taras i bedę czekać na rozwój sytuacji ........ przecież zawsze mogę podmalunek zrobić

obsadziłam już te donice, w sumie przytargałam "z pokrzyw" 4 sztuki, trochę dwie uszczerbane góra ale liczę na szybki wzrost surfini
tylko teraz dumam i dumam, czy te nowe, bielone pasuja do ceglastych, ceramicznych w których mam kordyliny


oj te na nogach spokojnie można polakierować myślałam o tych drewnianych ... mam schizę i nie lubię traktować drewna lakierem ... no taki bzik ... zwykle używam wosku (kilka warstw) albo oleju ... z doświadczenia tylko jeszcze doradzę lakier wodny najlepiej matowy będzie najnaturalniej bo poliuretanowy je zażółci ... kiedyś tego nie wiedziałam i całkiem udana taca wykonana techniką decoupage pokryła się żółcią niczym dojrzała dynia (bo to jednak forum ogrodnicze ) ... więcej o tym tu : http://nazakreciemarzen.blogspot.com/2010_07_01_archive.html
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
KasiaWB 22:14, 14 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Linka napisał(a)
Kasiu WB zrobiłam dzis aktualny wywijas
super przetrwał zimę i ładniutko sie zazielenił.... jeszcze tylko oprysk






Wielkie dzięki tłuściutki i śliczniutki naprawdę ładnie się zagęścił pamiętam jak go sadziłaś
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Linka 22:26, 14 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Tak Kasia, w tym roku dopiero wystartował w miarę równo.... dbam o niego jak mogę i odstukać ma się dobrze i cieszy oko
Planujesz u siebie też zwijańca?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies