Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Linka 21:52, 25 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Jak nie urok to ................. zawsze coś
zauwazyłam znów coś na moim nowym żywopłocie bukszpanowym............ już myslałam że wyszedł na prostą, nowe przyrosty super zaczynały zakrywac niedoskonałości aż dziś patrzę ......... a one jakieś klapnięte, uwiędnięte i kładą się,














mało tego.......... malutkie listki i pączki liściowe zrobiły się niebiesko-fioletowe, takie srebrne, głównie te w górnej warstwie









i tak dumam co jest przyczyną...może coś sama przedawkowałam?
stosowałam Florovit dolistnie i doglebowo oraz oprysk Tapsinem
mozliwe że któreś stężenie było za duże?.


no załamię się jak im sie coś stanie
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 21:55, 25 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka nie mam pojęcia co im jest. U mnie grasuje miodówka . Dzisiaj pryskałam mospilanem.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Ana 21:59, 25 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Linka napisał(a)

oj, w te klocki to i ja jestem dobra
no proszę, ile nas łączy


A macie tak np. na zakupach że nie możecie same podjąc decyzji i dokonać wyboru np. ubrania, torebki, koloru????
Ja to potrafie stac tak i dumać, dumać, rozkminiać na wszystkie strony , czasem radzę się sprzedawcy albo wysyłam mms z foto do kogoś z prośbą o doradę ......... masakra.......... już nie wspomne wyboru Miscant Variegatus czy Morning Light



jeeej...to o mnie było?
Ja potrafię w sklepie dumać godzinę (nie przesadzam!), a często po tej godzinie wracam do domu z niczym, zła i sfrustrowana...albo kupuję coś i potem stwierdzam, że to był najgorszy wybór z możliwych

Miskant Gracilimus czy Morning Light - wybór zajął mi miesiąc...wybrałam Morning, do domu wróciłam z Gracilimusem

U mnie też miodówka, jutro lecę po Mospilan...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Linka 22:02, 25 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
kasiula79 napisał(a)
Linka nie mam pojęcia co im jest. U mnie grasuje miodówka . Dzisiaj pryskałam mospilanem.


Kasia, miodówki te akurat nie mają......................za to wszystkie inne tak, ale poczekam tydzien jeszcze żeby nie wypryskac wszystkim w jednej chwili bo dopiero tydzień po Topsinie są.

ja bardziej właśnie ten oprysk obstawiam , bo głownie to po wierzchu jest objaw
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Juzia 22:46, 25 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38875
U moich bukszpanów przyrosty też oklapły to je podlałam Już się naprostowały
One mogą chyba trochę klapnąć, bo są mięciutki i delikatne...tak mi się wydaje przynajmniej

A niebieskie przyrosty też mam. Na starszych bukszpanach posadzonych bardziej w cieniu. Niczym ich nie pryskam....chyba są ok. Chyba!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Linka 22:50, 25 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Juzia_G napisał(a)
U moich bukszpanów przyrosty też oklapły to je podlałam Już się naprostowały
One mogą chyba trochę klapnąć, bo są mięciutki i delikatne...tak mi się wydaje przynajmniej

A niebieskie przyrosty też mam. Na starszych bukszpanach posadzonych bardziej w cieniu. Niczym ich nie pryskam....chyba są ok. Chyba!!!!


Wiesz, może masz rację........................oby tylko mnie dziwi że to sie porobiło na tym nowym, chorowitym żywopłocie............ intuicja podpowiada mi że to nie jest OK

Podlałam je dośc mocno też ..tym bardziej że upałów ostatnio już nie ma więc powinny stać
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
justi 22:54, 25 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Też pomyślałam, że trzeba podlać. U mnie klapnęły młode przyrosty rh, podlałam wieczorem i już jest ok. Tak myślę teraz... u mnie też jeden bukszpan - ten nowy ma takie sine przyrosty, może jakaś inna odmiana, bo kupiony w markecie, ale teraz to już nie wiem...
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Linka 19:47, 27 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Jednak kilka bukszpanów chyba ewidentnie choruje, te niebieskie przyrosty marnieją w oczach, dziwne to bo na jednym krzewie wystepują ładne , zdrowe i starsze przyrosty a te mlode są inne i nie rosną








występuje to na kilku krzaczkach w szeregu,

natomist w kilku przypadkach bukszpany słabo ruszają, mają uschnięte listki, czasem gałązki,............ wydaje mi się, że je juz pousuwałam a one chyba na nowo podsychają


____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 20:02, 27 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Żeby nie było tylko o bukszpanowych rozterkach to wkleję troche fot z dnia dzisiejszego



krzewuszka i pęcherznica tak się rozszalały, że poprzerastały się nawzajem ogniście




____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 20:07, 27 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
pęcherznica Diabolo - solo






i w duecie

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies