Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 15:26, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Asiu dziękuję za odwiedziny
Co do bluszczu to chyba jest to jednak zależne od podłoża bo mój też jest taki właśnie "uszczyknięty i wetknięty". Gdy jednak taką szczepkę z mnóstwem korzonków włożyłam do drewnianej donicy z kratką, żeby bluszcz tworzył żywą ścianę, to muszę Ci powiedzieć, że sadzonka owszem zimę przeżyła ale jest dokładnie taka sama jak była i na razie żadnych przyrostów. Natomiast na fotce poniżej w tym samym czasie wepchnięta "tymczasowo "gałązka po roku rozrosła się całkiem dobrze i teraz muszę się zastanowić co tym fantem zrobić

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Asisko_2005 17:56, 24 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
to by coś wyjaśniło, bo ja mam ziemię gliniastą a u mamy piach.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
bozga 18:18, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tak aktualnie mniej więcej wyglądają moje hortensje ( i w donicach i w gruncie)

Renhy



Polar Bear (donica) i Strong Anabelle



Hayes Starburst



Little Lime

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:26, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I na odmianę odcienie iglaków obok których trudno obojętnie przejść wiosną

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:29, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Trochę maczku dla "smaczku"- bo mi fajne zdjęcia wyszły


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
iwonadm 19:54, 24 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
am czy siejesz je z nasion? Marzy mi się taki piękny maczek
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bozga 19:58, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Sam się rozsiewa jak chwast, a poza tym ma bardzo przelotny urok, naprawdę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bogumila 20:26, 24 maj 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...bardzo lubię hortensje i zawsze moja uwaga jest na nie zwrócona.Rosną u Ciebie pięknie,mają już duże liście.W tym roku mam problemy z Pinky W.Mam dwa krzaczki i bardzo wolno wypuszczają listki.Czy przyczyną mogło być bardzo drastyczne niskie cięcie?Dzisiaj zauważyłam pączki na Prim White...zawsze zaczyna kwitnienie jako pierwsza.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bozga 20:39, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ja miałam to samo z PW w zeszłym roku, nawet mi część jednego krzewu zamarła, myślę, że nie ma to nic wspólnego z cięciem, tym bardziej, że ona dość specyficznie się rozgałęzia a docelowo jest dosyć niska, więc aby krzak nie zrobił się po prostu brzydki trzeba i tak w przyszłości zdecydować się na cięcie odmładzające u samego dołu. Ja mam PW w dwóch grupach ( różnego pochodzenia) i muszę powiedzieć , że wyraźnie inaczej się prowadzą. Co do możliwej przyczny sprawdziłabym co się dzieje pod krzakiem, pod swoimi odkryłam rozległe korytarze krecie ( mimo, iż nie widziałam kopców). Rośliny prawie wisiały w powietrzu a ja się zawsze zastanawiałam, że woda szybko wsiąka
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bogumila 20:48, 24 maj 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
bozga napisał(a)
Ja miałam to samo z PW w zeszłym roku, nawet mi część jednego krzewu zamarła, myślę, że nie ma to nic wspólnego z cięciem, tym bardziej, że ona dość specyficznie się rozgałęzia a docelowo jest dosyć niska, więc aby krzak nie zrobił się po prostu brzydki trzeba i tak w przyszłości zdecydować się na cięcie odmładzające u samego dołu. Ja mam PW w dwóch grupach ( różnego pochodzenia) i muszę powiedzieć , że wyraźnie inaczej się prowadzą. Co do możliwej przyczny sprawdziłabym co się dzieje pod krzakiem, pod swoimi odkryłam rozległe korytarze krecie ( mimo, iż nie widziałam kopców). Rośliny prawie wisiały w powietrzu a ja się zawsze zastanawiałam, że woda szybko wsiąka
Będę jutro to sprawdzę ale nie zauważyłam szybko znikającej wody.Moje dwie też między sobą się różnią...i chyba bardziej podobają mi się inne...ale to już chyba rzecz gustu .
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies