Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 20:58, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Od razu poleciałam zrobić fotki swoim Pinky Winky( a ja tnę bardzo krótko)
Dwa różne stanowiska



Przy okazji załapał się mój piesek Borys

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bogumila 21:06, 24 maj 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Niesamowita ilość czasu nas dzieli...u mnie rozwój roślin zaczyna się późno...drepczę w tym ogonku na samym końcu.Ma to jednak swoje zalety...naoglądam się kwiecia u innych i ze spokojem czekam na swoje.Krzaki hortek dorodne ...i przyjaciel niezwykle fotogeniczny.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bozga 21:10, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
dzięki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
katel 23:49, 24 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Bożenko pytałam już wcześniej ale chyba nie widziałaś, zdjęcie mojego derenia z zapytaniem czy to kwiecisty a Ty jako fachowiec od dereni może będziesz wiedziała. Jeśli znajdziesz chwilę zerknij tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/510-deren-kwiecisty-cornus-florida?page=5
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
bozga 07:23, 25 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
katel napisał(a)
Bożenko pytałam już wcześniej ale chyba nie widziałaś, zdjęcie mojego derenia z zapytaniem czy to kwiecisty a Ty jako fachowiec od dereni może będziesz wiedziała. Jeśli znajdziesz chwilę zerknij tu:

Po kształcie podsadek na pewno można powiedzieć , że to dereń kwiecisty ale co do odmiany to chyba nie dojdziemy, bo na zdjęciu podsadki prawie białe bez charakterystycznych akcentów ( a tych odmian jest dużo i często kwiat jest podobny a różnią się tylko rozłożeniem pędów lub siłą wzrostu). Ale co ma za znaczenie, grunt, że masz pięny krzew i jest to na pewno dereń kwiecisty
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Gocha 15:09, 25 maj 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Bożenko a teraz zapytam jeszcze u Ciebie- czy te hortensje to maja być w donicach kamiennych czy mogą być w plastikowych- czy w ogóle ma to jakieś znaczenie przy ich zimowaniu ?. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
bozga 15:37, 25 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Prawie wszystkie moje donice są zwykłe, plastikowe. kamiennych mam kilka sztuk i to z przypadku. Wprawdzie ładne ale mało praktyczne i same z siebie ciężkie, w czasie mrozów bałabym się też czy nie popękają ( nie wierzę w zapewnienia producentów)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bartek_luberda 16:29, 25 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Bożenko twoje wiązy to giganty Znalazłam na wizytówce Dziękuję
____________________
Ogródeczek
bacha2224 16:30, 25 maj 2015


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Jaki cudowny ogród,ja dopiero zaczynam przygode z hortensjami,oczywiscie zaraziłam się tą chorobą na ogrodowisku.
____________________
Lawendowy kredens
bozga 16:36, 25 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Zauważyłam dzisiaj, że powoli Venus wchodzi w fazę przekwitania, może już niedługo nie będzie się nadawał do pokazywania

Rozmiar kwiatów (podsadek) już w tym roku chyba ostateczny ok 11-12 cm, liście też ma duże więc ta wielkość nie rzuca się tak bardzo w oczy


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies