Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 20:35, 17 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
iwonadm napisał(a)
pytanko ile tych Rubensów masz posadzonych?


Tylko jeden, strasznie się rozrasta, dzisiaj zauważyłam pęd który przemknął się nie dachem a między belkami poddasza altanki na drugą stronę i też kwitnie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 21:43, 17 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
W ubiegłym roku odłożyłam gałązkę z limki i powstały z niej 3 sadzonki, odciełam je w ubiegłym tygodniu i posadziłam do doniczek. Jak sądzisz, nadają się do ziemi czy powinnam je potrzymać w tych doniczkach jakiś czas? Może będą lepiej rosły? Niestety moje patyczki nie ukorzeniły się ale cieszę się, że mam nowe sadzonki i już znów zrobiłam odkłady.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Kasiek 00:14, 18 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bozenko Rubens potwierdza teze, ze im wiecej miejsca ma , tym bardziej sie rozwija, on jest po prostu zaborczy
Moje tez jeszcze maja sporo pakow, caly czas czekam na spektakl
____________________
Bawarka
bozga 07:43, 18 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
aga_podlasie napisał(a)
W ubiegłym roku odłożyłam gałązkę z limki i powstały z niej 3 sadzonki, odciełam je w ubiegłym tygodniu i posadziłam do doniczek. Jak sądzisz, nadają się do ziemi czy powinnam je potrzymać w tych doniczkach jakiś czas? Może będą lepiej rosły? Niestety moje patyczki nie ukorzeniły się ale cieszę się, że mam nowe sadzonki i już znów zrobiłam odkłady.


Rozumiem,że sadzonki mają już korzonki- więc bez problemu możesz je wsadzić do gruntu jeśli masz już dla nich pewne miejsce. Jeśli wahasz się, gdzie mają rosnąć, to lepiej w doniczce,aż się upewnisz, który z Twoich pomysłów jest najlepszy. Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 07:46, 18 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kasiek napisał(a)
Bozenko Rubens potwierdza teze, ze im wiecej miejsca ma , tym bardziej sie rozwija, on jest po prostu zaborczy
Moje tez jeszcze maja sporo pakow, caly czas czekam na spektakl


U mnie to jest teatrzyk rubensowy u Ciebie Teatr Narodowy , pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 11:34, 18 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Dziękuję, tak, już mają korzonki. Potrzymam je trochę w doniczkach, żeby nie "zagineły" na rabatce.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
mirkaka 11:42, 18 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Witam Bożenko, nie powiem nic specjalnego oprócz tego co wszyscy mówią, że przepiękne masz hortensje. Ciekawie wyglądają już teraz grządki, nie są puste a kwitnące. Oglądając kwitnące hortensje zastanawiam się jak ty to wszystko tam umieściłaś?. Ja do tej pory miałam raczej ogrodowe, anabelkę i vanilkę, ale Ogrodowisko zachęciło mnie do zakupu innych i rozmnażania z patyczków. Vanilki najłatwiej mi się ukorzeniały, czekam jaszcze na Pfantoma, Magical Moonlight i Diamant Rouge. Te trzy ostatnie kupiłam na wiosne i przycięłam a patyczki ukorzeniam,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorota123 07:31, 19 maj 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie Dobrze, że założyłaś wątek i dzielisz się z na mi wiedzą i pięknem swojego ogrodu. Rubensy kupiłam dwa w ubiegłym roku, jeden już kwitnie, ale na razie malutki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Tesska 08:13, 19 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
przepiekny ogród , dzisiaj na szybko przespacerowałam ale bede wracac i podziwiac ,
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Agania 21:50, 19 maj 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj po raz pierwszy Bożenko, trafiłam do Ciebie przez wizytówkę i powiem, że nam Ciebie brakowało i Twojej hortensjowej wiedzy...ogród robi wrażenie....jak zobaczyłam wizytówkę, to na drugi dzień poszerzyłam rabatę pod limki, z którą zbierałam się od 3 lat....masz w tym czynie swój udział....podziwiam również Twoje derenie kwieciste, to też moja pasja i bakcyl, mam nadzieję że podzielisz się swoim doświadczeniem
Pozdrawiam i zapraszam do siebie jeśli zadysponujesz wolną chwilą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies