Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 22:00, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Skoro nie poszłam jeszcze spać to pokażę "nocne klimaty"




Dobranoc
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
lilia 23:00, 22 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Cudownie o każdej porze!
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
majkamaj 10:07, 23 maj 2015


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110


Co to jest? Bardzo mi się podoba, ale nie mogę skojarzyć nazwy.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
Tesska 20:06, 23 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Nocą jest tak tajemniczo bardzo bajkowo a ja jeszcze raz zapytam o ten bluszcz dziasiał kupiłam go w OBI 5 sadzonek napisz prosze jak sie nim opiekowac , jak przycinac i co na zime z nim sie dzieje
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bozga 13:02, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
Nocą jest tak tajemniczo bardzo bajkowo a ja jeszcze raz zapytam o ten bluszcz dziasiał kupiłam go w OBI 5 sadzonek napisz prosze jak sie nim opiekowac , jak przycinac i co na zime z nim sie dzieje


Prawdę powiedziawszy to on nie ma żadnych wymagań, wsadziłam go w normalną ziemię ( pełno kamieni), zasilam go 1-2x/rok florovitem, przycinam wiosną żeby rósł tam gdzie ja chcę, ale tez bez problemu przez cały okres tnę pędy, które idą w niepożądanym kierunku. Wystawę ma wschodnią, więc nie jest narażony przez cały dzień na słońce. Na zimę nie zrzuca liści. Przez pierwszy rok pomagałam się przeplatać pędom przez kratki pergoli, szkodników nigdy żadnych nie miał.
Możesz się więc cieszyć udanymi zakupami
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bartek_luberda 13:09, 24 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Piękne te wieczorowe zdjęcia
____________________
Ogródeczek
bozga 13:51, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
Nocą jest tak tajemniczo bardzo bajkowo a ja jeszcze raz zapytam o ten bluszcz dziasiał kupiłam go w OBI 5 sadzonek napisz prosze jak sie nim opiekowac , jak przycinac i co na zime z nim sie dzieje


Jeszcze raz wrócę do bluszczu posiłkując się dzisiejszymi fotkami
Pierwotne liście to te ciemnozielone, nowe przyrosty na pergoli zielone, podobnej wielkości ale te pełzające po ziemi prawie 2x większe, chyba z racji dodatkowego czerpania wody i pokarmu
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 13:53, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
majkamaj napisał(a)


Co to jest? Bardzo mi się podoba, ale nie mogę skojarzyć nazwy.


To ostrogowiec czerwony

.Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:09, 24 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
iwonadm napisał(a)
Czy ten perukowiec jest formowany proszę o cv i zdjęcia


Sorki,że odpowiadam z opóźnieniem ( ale musiałam na jeden dzień wyjechać)
Tak jak już wcześniej wspominałam, tnę bo mój ma paskudne kwiatostany, po cięciu jest bardzo gęsty a kolor liści bardzo mi odpowiada, dół ogałacam systematycznie dla zapewnienia światła roślinkom niżej. Cięcie przeprowadzam tylko raz w roku wiosną. Pozdrawiam


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Asisko_2005 14:22, 24 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Piękny ogród, hortensje wręcz jak podrasowano w photo shopie. Wszystkie rośliny jak egzemplarze powystawowe. Masz chyba przedstawicieli wszystkich gatunków roslin.

Ja mam pytanie odnośnie bluszczy. Zawsze wydawało mi się, ze on to jak chwast, gdzie wtykniesz tam rośnie. Moja mama urwała sobie 4 lata temu zaszczepkę w lesie. Włożyła do ziemi pod płotem/murem z cegły. w tej chwili rozrósł się tak, ze nie widać muru-zielona ściana. Ja przyniosłam sobie zaszczepki z pracy-8 sztuk, wszystkie stoją w miejscu, moze jeden listek im przybył.Masz jakiś prosty sposób na tę rosline?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies