Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bogumila 19:56, 22 maj 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Też mam sporo "wypełniaczy"...nie mam kamyczków,kory...bo nie wyobrażam sobie wybierania bukowych liści a ziemi z chwastami nie lubię.Jakie duże rośliny U Ciebie!
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bozga 20:00, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I na dokładkę coś co chcę pokazać ale trudno podciągnąć pod jakiś temat


Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Gości
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:19, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała derenia, kwitnie nadal, dzisiejsza fotka ( kocham je, derenie oczywiście, za to długotrwałe kwitnienie a strasznie mnie wkurza np. piwonia delikatna- ani się człowiek obejrzy i juz po kwiatkach)

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Tesska 20:37, 22 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ale pieknie co to za bluszczyk? jak szybko rośnie ? ile sadzonek trzeba sadzic na m2
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bozga 21:08, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
prawdę powiedziawszy to bluszczyk "uszczyknięty " z ogrodzenia znajomego, wszędzie go w naszym rejonie pełno. W trzech miejscach posadziłam po kilka gałązek, rośnie bardzo szybko, planuję go puścić po sznurkach na balustradę do góry, żeby uformować coś w rodzaju daszka dla schodów poniżej. Mam trochę watpliwości, bo wysoko trudno mi będzie nadzorować jego wzrost a bardzo mi zależy, żeby nie dopuścić do wczepiania się korzonkami w tynk.
Tylko hortensji pnącej pozwalam piąć się bezpośrednio po ścianie ale jest to tylko ściana garażu.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
iwonadm 21:20, 22 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Czy ten perukowiec jest formowany proszę o cv i zdjęcia
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bozga 21:24, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
żeby nie być gołosłownym od razu poleciałam cyknąc fotki hortensji pnącej

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:27, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Na ostatniej fotce jest drewniana donica, wąska, nie ocieplana i od razu podzielę się swoim doświadczeniem- jedyną rośliną, która bez problemu wytrzymuje zimowanie w tych warunkach jest dławisz


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:35, 22 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
iwonadm napisał(a)
Czy ten perukowiec jest formowany proszę o cv i zdjęcia


Iwonko fotki zrobię dopiero jutro bo się ściemniło na dworze. Formuję go z kilku powodów- mój ma nędzne kwiatostany ale przepiękny kolor liści, dlatego co roku wiosną go przycinam, zgadzając się nijako na brak kwiatów. Jest wtedy bardzo gęsty. Od dołu, co pokażę jutro jest ogałacany systematycznie bo roślinki na dole tez potrzebują światła. Mimo braku "peruczek" jest pięknym akcentem kolorystycznym. Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Dorota123 22:00, 22 maj 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Właśnie miałam pisać, że perukowiec podbił moje serce (chyba za bardzo kochliwa jestem) i pytać o przepis na takiego, ale u góry już jest odpowiedź. Mam 2 sztuki, ale trochę liche, muszę poczytać o tych krzewach, bo chyba nie dbam o nie tak jak trzeba.
Ogrodnictwo to hobby niezbyt tanie, ale tak jak piszesz, są droższe i nie zawsze lepsze wybory. No i na pewno ogrodnikom nie można zarzucić, że są leniwi, bo nie ma pięknych ogrodów, w których ktoś nie uharuje się porządnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies