Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Nallar 21:24, 10 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Twoja najstarsza dereniowa pociecha jest piękna.
Magiczna siła, właśnie, zupełnie zapomniałam.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
bozga 21:24, 10 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Glicynia w ogromnym tempie otwiera kwiaty, wieczorem wyraźnie już czuć jej słodki zapach ( właśnie podlewam zraszaczem, na razie mam ten komfort, że podlewa się samo , wygodnictwo się skończy wraz z pojawieniem się pierwszych kwiatów hortensji bo one nie lubią wody i szybko robią się brzydkie, pozostanie podlewanie tylko pod podstawę krzewu, automatycznego nawadniania nie mam.

Nie sposób ominąć kaliny ( faktem jest, że nie nadaje się do małego ogrodu, nie przypuszczałam, że aż tak się rozrasta, ale ma taki urok, że zostaje )
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:31, 10 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Nallar napisał(a)
Twoja najstarsza dereniowa pociecha jest piękna.
Magiczna siła, właśnie, zupełnie zapomniałam.


Magiczną siłę wykupiłam w ogrodniczym chyba w całości Jeszcze nie miałam kiedy jej zastosować ale mam trochę diabelski plan, żeby nie latać z konewkami dopóki będę używać zraszacza po prostu sypnę przed włączeniem ( muszę tylko znaleźć jakąś malutką miarkę) bezpośrednio pod krzak, niech się tam rozpuści
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 21:34, 10 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Ja jako miarki używam łyżeczki albo kubeczka od syropów
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
bozga 21:36, 10 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
aga_podlasie napisał(a)
Ja jako miarki używam łyżeczki albo kubeczka od syropów

Proste a zarazem genialne
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Nallar 21:37, 10 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
bozga napisał(a)


Magiczną siłę wykupiłam w ogrodniczym chyba w całości Jeszcze nie miałam kiedy jej zastosować ale mam trochę diabelski plan, żeby nie latać z konewkami dopóki będę używać zraszacza po prostu sypnę przed włączeniem ( muszę tylko znaleźć jakąś malutką miarkę) bezpośrednio pod krzak, niech się tam rozpuści

Czyli pójdziesz na łatwiznę, ale przy takiej ilości hortensji wcale się nie dziwię że chcesz sobie ułatwić pracę.
Jestem zszokowana Twoją kaliną, jest piękna.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Kasya 21:50, 10 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42166
bozga napisał(a)
Glicynia w ogromnym tempie otwiera kwiaty, wieczorem wyraźnie już czuć jej słodki zapach ( właśnie podlewam zraszaczem, na razie mam ten komfort, że podlewa się samo , wygodnictwo się skończy wraz z pojawieniem się pierwszych kwiatów hortensji bo one nie lubią wody i szybko robią się brzydkie, pozostanie podlewanie tylko pod podstawę krzewu, automatycznego nawadniania nie mam.
[img size=270x


to ja jakos chyba przegapilam w zeszlym roku ze ty masz taka cudna glicynie !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 22:03, 10 maj 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Przecudne i kalina, i dereń, i glicynia
Jestem zdziwiona wielkością hortensjowych krzewów. Niedawno cięłaś, a już takie duże. U mnie są o wiele mniejsze.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Pawlus 22:04, 10 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Piękny ten buk! Widać już leciwy, kiedy mój taki urośnie...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
bozga 22:18, 10 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pawlus napisał(a)
Piękny ten buk! Widać już leciwy, kiedy mój taki urośnie...


Z tą leciwością to trochę przesada Wyraźnie nabrał tempa- tutaj prawie to samo ujęcie dokładnie 2 lata temu ( po chwili zastanowienia nawet mam wątpliwości czy nie jest to fotka zeszłoroczna ).W zeszłym roku juz latem za poradą Zbyszka wycięłam wszystkie dolne gałęzie ( tak mniej więcej poniżej 1,5 metra) a i tak te górne opadają prawie do ziemi
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies