Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Kasik 22:36, 09 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
O takiego samego klona posadziłam na dniach. Zachwycił mnie bardzo. Tylko Ty poszłaś po całości i zafundowałaś sobie jeszcze,

Dzięki za wizytę u mnie i napiszę, to co w moim wątku. Jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem hortensjowym. Chciałabym mieć taką wiedze na ich temat. Mój ogród w lecie skończy 4 lata i jeszcze raczkuje.
Chciałbym dojść do etapu jak u Ciebie, to znaczy by nie było łyso na rabatach w czasie kiedy hortek nie widać. No , ale wszystko przede mną.

Twój kawałek świata jest piękny- niezaprzeczalnie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Alicja169 22:38, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
bozga napisał(a)


Ciężką ,gliniastą, na sucho szpadla nie wbijesz a pod spodem masę gruzu i kamieni. Pozdrawiam serdecznie


W takim razie podwójne wyrazy uznania za osiągnięte rezultaty
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Kasiek 22:47, 09 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763


O prosze jaka sliczna wrozka tu przycupnela
____________________
Bawarka
bozga 22:55, 09 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Właśnie na tym akcencie mi bardzo zależało Co do wyboru pomiędzy śliwą a klonem- wg mnie zdecydowanie klon, trzeba tylko uważać na docelowe gabaryty bo ja np z Odessanum wyraźnie się przeliczyłam, mam piękne, prawie całe lato złociste ale olbrzymie drzewo mimo kilkakrotnego cięcia. Bardzo jestem zadowolona natomiast z buku czerwonolistnego pendula, który od samego początku nie tylko piękną sylwetką ale i ulistnieniem przyciąga uwagę, tak wygląda aktualnie-raczej jego dolna partia

Pora spać Dobranoc
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Marga 22:56, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Bożenko, napiszę tylko, że już jestem oczarowana, a hortki nawet jeszcze nie zakwitły Derenie masz przepiękne, a wszystko jest takie zadbane i czyściutkie
O magicznej sile do hortensji przeczytałam i jest pierwsza na liście zakupowej.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród dla moich synków
zbigniew_gazda 08:15, 10 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Pozdrawiam Bożenko z mojego leżaczka. Klon w ogrodzie musi być bo cudna roślina.
Dzięki za przypomnienie o magicznej sile.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gosiek33 08:31, 10 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
w pełni zasłużony odpoczynek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Tesska 15:51, 10 maj 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Fajnie tak sobie poleżeć klonik super
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
zawitka 19:50, 10 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Nimfa w swoim ogrodzie odpoczywa na leżaczku , zarażasz Bożenko dereniami .Czy ich trza ciąć ?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
bozga 21:12, 10 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
zawitka napisał(a)
Nimfa w swoim ogrodzie odpoczywa na leżaczku , zarażasz Bożenko dereniami .Czy ich trza ciąć ?????


Dereni nie tniemy, usuwamy ewentualnie gałązki, które nam przeszkadzają , zwłaszcza te u podstawy krzewu. Musimy pamiętać, że pokrój mają rozłożysty i trzeba to zaakceptować albo poszukać innej rośliny.
Moja najstarsza dereniowa pociecha pięknieje z dnia na dzień, nie sposób się przy nim nie zatrzymać

A tutaj wspomniany już przeze mnie buk, który w tej chwili wyraźnie zamyka już wgląd w głąb ogródka od strony podjazu i zapewnia intymny komfort, drzewo o przepięknym pokroju, bardzo polecam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies