Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 16:54, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A to zmyłka- powojnik Warszawska Nike pięknie się odwdzięcza dereniowi za podpórkę



I moja najnowsza zdobycz dereń Goldspot, trochę mizerny krzaczek ale w przyszłym roku na pewno będzie piękny Cudne liście, jak kwitnie nie wiem, ale nosi ślady kwitnienia a to przy zakupie derenia jest bardzo ważne


Jest okazja żeby odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie za bardzo do siebie pasują hortensje i różaneczniki- chodzi o wodę.
Hortensje i derenie uwielbiają w niej się taplać a różaneczniki owszem wodę lubią ale korzenie nie mogą w niej "stać" .
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
alis 16:54, 24 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
bozga napisał(a)
Pienna Phantom





Popołudniowa kawka też wybornie smakuje w Twoim ogrodzie, bardzo ale to bardzo podoba mi się ten hortensjowy spektakl.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
KasiaBawaria 17:32, 24 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekny tez dwubarwny deren. Jak duzy rosnie?
____________________
Zapraszam na kawe
Mira104 18:20, 24 lip 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Bożenko, czy hortensja bobo ma duży kwiatostan? Kupiłam w tamtym roku na allegro i nie wiem czy to na pewno bobo.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Elka 18:21, 24 lip 2016


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
I ja na kawie u Ciebie
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
bozga 18:52, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
frezja napisał(a)


Ogród wspaniale się prezentuje o każdej porze roku i dnia. Dojrzałam klon Flamingo; mój wymiarowo podobny i pomyśleć, że chciałam go zlikwidować bo..brzydkie listki miał, co potem okazało się brakiem wody. Teraz ma w nogach - podobnie jak u Ciebie - sporo roślin to polewanko mu się dostaje

Jak się sprawują Bożenko Twoje floksy ? moje co roku łapią choroby grzybowe; czy to ich taka "uroda" ??


Floksy w większości właśnie z powodu skłonności do grzyba przesadziłam na działkę, maja przestrzeń i przewiew i nie chorują, koło domu pozostały ich szczątki nie do końca dokładnie wykopane i o dziwo sobie radzą mimo wielu deszczowych dni.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:08, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
KasiaBawaria napisał(a)
Piekny tez dwubarwny deren. Jak duzy rosnie?


Derenie to najczęściej rozłożyste drzewka, co do wzrostu to mój najstarszy ma w tej chwili ponad 5 metrów. W początkowej fazie rosną wolno ale po 3-4 latach wyraźnie nabierają tempa ( nie chodzi tylko o wzrost ale i o rozgałężianie się). To są obserwacje moich egzemplarzy, rosną u mnie dobrze i nie wymagają wielkich zabiegów poza podlewaniem. Ja nie mam podlewania automatycznego, ogród mam podzielony na dwie częście ( zależne od długości węża), jeśli brak opadów to każda część dostaje wodę 2x/tydzień, podlewam bezpośrednio pod rośliny, zajmuje mi to około 2 godzin, zraszaczy w momencie pojawienia się kwiatów hortensji unikam. Trawnik z tego powodu często przesuszam ale zawsze pięknie się regeneruje po opadach


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Marga 19:21, 24 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ach, jakie cudności ! Od razu człowiekowi świat wydaje się piękniejszy jak do Ciebie zajrzy
____________________
Ogród dla moich synków
bozga 19:22, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Hortensje rozkwitają właściwie z godziny na godzinę, pomogło im w tym słońce, które wreszcie się pojawiło po południu

Silver Dollar


Diamantino

Dentelle de Gorron


Sweet Summer
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:40, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Bardzo dziękuję Wszystkim za odwiedziny I zapraszam ponownie
Szpaler z The Fairy przekwita ( w tym roku niziutko przycięta, robię tak co 2 lata bo to bardzo rozłożysta róża), pałeczkę przejmie szpaler z Diamant Rouge ( z własnej hodowli), trochę obawiałam się tego sąsiedztwa ale idzie dobrze.


Przy okazji inne różowe piękności i coś dla kontrastu

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies