Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Sebek 20:55, 25 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Leć - masz tak pięknie, że nie warto patrzeć na te kwiaty przez ekran Zostaw to nam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MirellaB 21:05, 25 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Bożenko bardzo bym chciała abyś doradziła mi co zrobić z moimi hortensjami.
Posadziłam w kwietniu 4 sztuki Annabell Strong. Hortensje kwitną, ale wyglądają słabo tzn.wiotkie gałązki dodatkowo uginają się pod kwiatami (pędy zapalikowałam), liście też kiepskie.
W dwóch szkółkach powiedziano mi, że najlepiej jest ściąć kwiaty, żeby nie forsować rośliny - powinna dobrze się najpierw zakorzenić.
Zastanawiam się czy ściąć. Co radzisz?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
agatka123 21:07, 25 lip 2016


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 27
Jutro kupuję
A teraz z innej beczki , potrzebuję jakąś dużą hortensję, inną niż mam ( w sumie to mam tylko Limelight , Vanille fraise i Kyushu ) A teraz mam chęć na Pinky winky , ale nie wiem czy to dobry wybór ? Może coś doradzisz Bożenko
____________________
Agnieszka
Pluszakowa 21:22, 25 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Z dnia na dzień jest coraz piękniej ten róż i cieszy i trochę martwi, bo jak go zobaczyłam to się zastanawiam ile jeszcze zostało nam lata...
Zostawiam uśmiechy
____________________
Magda Mały ogród miejski!
hindsight 21:37, 25 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
A mi się podoba Little Lime z tymi zielonymi, lekko spłaszczonymi kwiatostanami. I ten brudny róż wygląda bardzo zachęcająco. Myślę, że do bukszpanów też będzie pasować
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
monteverde 21:46, 25 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bozga napisał(a)


Myślę, że taki stosunkowo wysoki żywopłocik bardziej pasuje do Diamantino-średniego wzrostu. Kolor raczej bym określiła jako cytrynowy -do bukszpanu idealnie pasuje i kontrast też będzie



Little Lime piękna, bardziej rozłożysta ale do białego zdecydowanie jej daleko , fotki nie przekłamują- jej kwiaty można powiedzieć, że są zielone i z tego koloru różowieją ( ale jest to z wiadomych przyczyn brudny róż)


Też mnie skusilaś na Diamantino, trzeba będzie kupić jest śliczna
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bozga 22:01, 25 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
MirellaB napisał(a)
Bożenko bardzo bym chciała abyś doradziła mi co zrobić z moimi hortensjami.
Posadziłam w kwietniu 4 sztuki Annabell Strong. Hortensje kwitną, ale wyglądają słabo tzn.wiotkie gałązki dodatkowo uginają się pod kwiatami (pędy zapalikowałam), liście też kiepskie.
W dwóch szkółkach powiedziano mi, że najlepiej jest ściąć kwiaty, żeby nie forsować rośliny - powinna dobrze się najpierw zakorzenić.
Zastanawiam się czy ściąć. Co radzisz?


Moje też w pierwszym roku tak miały, i prawie każdy kwiat miałam podparty ( było ich mało). Wyraźnie mężnieje z wiekiem.
Co do ścięcia kwatów, jeśli wymagają tego względy estetyczne- trudno zetnij ale musisz wiedzieć, że za chwilę pojawią się na tej wysokości nowe pędy.
Odpowiedź znałam natychmiast ale oczywiście dla dobra sprawy obejrzałam moją połamaną Anabelkę, większość kwiatów pod wpływem naporu wody w czasie ulewy złamała się tuż pod główką i musiałam je usunąć, minęło kilka dni i już widać zalążki pędów, myślę , że za kilka dni spokojnie będzie można je sfotografować. Zostaw jak jest, przyszły sezon będzie lepszy
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:07, 25 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
agatka123 napisał(a)
Jutro kupuję
A teraz z innej beczki , potrzebuję jakąś dużą hortensję, inną niż mam ( w sumie to mam tylko Limelight , Vanille fraise i Kyushu ) A teraz mam chęć na Pinky winky , ale nie wiem czy to dobry wybór ? Może coś doradzisz Bożenko


Pinky Winky to jedna z moich ulubionych hortensji, bardzo polecam, z roku na rok ładniejsza, sztywna ale rozłożysta, podpór nie wymaga, pięknie się przebarwia, idealna na stanowisko słoneczne. Moje aktualnie wyglądają tak
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
agatka123 22:12, 25 lip 2016


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 27
Bożenko a masz moze zdjęcia przebarwionej ? Oczywiście ubiegłoroczne
____________________
Agnieszka
bozga 22:28, 25 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
agatka123 napisał(a)
Bożenko a masz moze zdjęcia przebarwionej ? Oczywiście ubiegłoroczne


Znalazłam To faza końcowa


I jeszcze z bliska
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies