Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

agatka123 22:41, 25 lip 2016


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 27
Łał piękna , dziekuje
____________________
Agnieszka
MirellaB 07:49, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
bozga napisał(a)


Moje też w pierwszym roku tak miały, i prawie każdy kwiat miałam podparty ( było ich mało). Wyraźnie mężnieje z wiekiem.
Co do ścięcia kwatów, jeśli wymagają tego względy estetyczne- trudno zetnij ale musisz wiedzieć, że za chwilę pojawią się na tej wysokości nowe pędy.
Odpowiedź znałam natychmiast ale oczywiście dla dobra sprawy obejrzałam moją połamaną Anabelkę, większość kwiatów pod wpływem naporu wody w czasie ulewy złamała się tuż pod główką i musiałam je usunąć, minęło kilka dni i już widać zalążki pędów, myślę , że za kilka dni spokojnie będzie można je sfotografować. Zostaw jak jest, przyszły sezon będzie lepszy

Dziękuję za informację
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
wrobelki 09:09, 26 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
bozga napisał(a)


Moje też w pierwszym roku tak miały, i prawie każdy kwiat miałam podparty ( było ich mało). Wyraźnie mężnieje z wiekiem.
Co do ścięcia kwatów, jeśli wymagają tego względy estetyczne- trudno zetnij ale musisz wiedzieć, że za chwilę pojawią się na tej wysokości nowe pędy.
Odpowiedź znałam natychmiast ale oczywiście dla dobra sprawy obejrzałam moją połamaną Anabelkę, większość kwiatów pod wpływem naporu wody w czasie ulewy złamała się tuż pod główką i musiałam je usunąć, minęło kilka dni i już widać zalążki pędów, myślę , że za kilka dni spokojnie będzie można je sfotografować. Zostaw jak jest, przyszły sezon będzie lepszy


O jak pocieszająco dla mnie czyli jeszcze będą z moich Vanilek ładne krzaczki
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
EwaIgi 14:47, 26 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Pani Bożenko zakupiłam hortensje - pięć różnych odmian - przed chwilą otrzymałam je kurierem - no i mam wątpliwości. Cztery wyglądają identycznie - czy to możliwe? Są to do lewej Schloss Wackerbarth, Rotschanz, Deutschland i Romance.

Proszę rozwiać moje wątpliwości.
____________________
Ewa
Nallar 18:24, 26 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Bożenko ja też po prośbie, zajrzyj do mnie proszę.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4256-ogrodek-ewy?page=607#post_5
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
danuta_szwajcer 18:29, 26 lip 2016


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
No i ja też z prośbą byś zajrzała do mnie i rozpoznała co to za hortensja bo jest inna niż na etykiecie to na 100% jestem pewna U Ciebie te hortensje to można godzinami oglądać i podziwiać, piękne
____________________
Liliowo i kolorowo:)
bozga 21:05, 26 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
EwaIgi napisał(a)
Pani Bożenko zakupiłam hortensje - pięć różnych odmian - przed chwilą otrzymałam je kurierem - no i mam wątpliwości. Cztery wyglądają identycznie - czy to możliwe? Są to do lewej Schloss Wackerbarth, Rotschanz, Deutschland i Romance.

Proszę rozwiać moje wątpliwości.


Wprawdzie ogrodówki to nie moja działka ale jest to jak najbardziej możliwe.
To czy nie zostałaś nabita w butelkę okaże się jak zaczną kwitnąć ale jeśli sprawdziłaś dobrze opinie o dostawcy byłabym dobrej myśli
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:21, 26 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ogród właściwie obejrzałam dopiero o zmroku ,hortensje i bez oświetlenia wyraźnie już rozjaśniają ogród, szpaler na zewnątrz widać całą noc z daleka bo jest oświetlany uliczną lampą


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:31, 26 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A tak pod domem gdy włączę lampki Normalnie tak nie robię bo by sąsiedzi pomyśleli, że mi się już w głowie przewróciło, używam ich tylko w grudniu na święta.


A teraz już muszę się położyć bo mnie boli głowa już drugą godzinę i chyba coś muszę łyknąć, samo nie chce przejść . Dobranoc
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Gosiek33 22:31, 26 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zupełnie nierzeczywisty widok
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies