Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

sarenka 16:40, 05 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gosiek33 napisał(a)



Onondaga rośnie mi w kącie ale daje radę. Lepiej kwitnie gdy ma trochę wody. Bardzo ją lubię za kształt liści, kwiaty mam nie co roku ale jesienne przebarwienie wynagradza brak kwitnienia.

Babtysia zakwitła dopiero po dwóch latach, ile lat ma Twoja?

Dostałam ją od Inki chyba jakoś na jesieni 2019
Trochę boje się zamoiwc przez neta,ale innej opcji nie ma
____________________
Magda W samym sloncu
TAR 18:32, 05 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
moje babtysje zawsze ladnie kwitna i od samego poczatku. sadzone wiosna latem juz kwitly bez zanej przerwy sezonowej. nie wiem czy dobrze z nimi postepuje ale po kwitnieniu juz w sierpniu obcinam je jeszcze zielone, po prostu mi przeszkadzaja, nie zauwazylam by babtysja byla z tego niezadowolona
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sarenka 20:56, 05 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
TAR napisał(a)
moje babtysje zawsze ladnie kwitna i od samego poczatku. sadzone wiosna latem juz kwitly bez zanej przerwy sezonowej. nie wiem czy dobrze z nimi postepuje ale po kwitnieniu juz w sierpniu obcinam je jeszcze zielone, po prostu mi przeszkadzaja, nie zauwazylam by babtysja byla z tego niezadowolona

Ale to obcinasz kwiatostany tylko?
Kolor ma piękny, ale szkoda, że tylko na jednej łodyżce kwitnie
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 21:36, 05 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
Gosiu, śliczne zdjęcia
Moje przywrotniki też mają takie nekrozy. Nie wiem, czym są spowodowane. Po prostu uszkodzone łodyżki i liście wycinam. Rośliny rosną dalej a nekroza nie postępuje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 21:54, 05 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Śliczny zakątek z paprociami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 22:06, 05 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
sarenka napisał(a)

Ale to obcinasz kwiatostany tylko?
Kolor ma piękny, ale szkoda, że tylko na jednej łodyżce kwitnie
obcinam wszystko zostawiajac łodyzki na ok. 20 cm. zwykle juz sa wysypane nasienniki. sprawdzilam, beda znowu ladnie kwitnac niedlugo, jak skoncza lilaki, bo pomiedzy nimi mam babtysje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 22:33, 05 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ależ cudownie się zagęściło. Zakątek paprociowy prezentuje się nad wyraz subtelnie.
Ussuryjski Ci rośnie jak na drożdżach. To już prawdziwy olbrzym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 22:38, 05 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42262
Nie odróżniam usuryjskiego od palmowego...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magleska 22:39, 05 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Gosia
jak już myślałam ,że mam w sumie mało chciejstw .....to naoglądałam się paproci
Twoich .....i też chcę

Fotki -rewelacyjne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosiek33 06:53, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
moje babtysje zawsze ladnie kwitna i od samego poczatku. sadzone wiosna latem juz kwitly bez zanej przerwy sezonowej. nie wiem czy dobrze z nimi postepuje ale po kwitnieniu juz w sierpniu obcinam je jeszcze zielone, po prostu mi przeszkadzaja, nie zauwazylam by babtysja byla z tego niezadowolona


Znaczy dobrze im u Ciebie. Na rabacie zakwitły mi w drugim roku. I też tnę całą kępę po kwitnieniu, inaczej się rozczapierzają na boki i fatalnie wyglądają. Zostawiam jakieś 40-50 cm. Po chwili tworzy ładną kępkę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies