Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 20:46, 29 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka ta pierwsza kępka ma ze 4 lata, wiosną była zupełnie zdechła, poprosiłam silne męskie ramię i została przecięta łopatą na cztery części. Potem wsadziłam ją do gruntu odwrotnie - środkiem na zewnątrz, bo zamierał. Sprawiła mi ogromną niespodziankę in plus. Druga fotka to tegoroczny zakup - rozplenica hameln, jeśli zimę przetrwa to bardzo się będę cieszyć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 21:07, 29 sie 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4495
Sprytnie posadziłaś Ja jak dzielę trawy, to każdą kępkę sadzę osobno, a to fajny sposób, żeby od razu była większa..

Właśnie tę hameln kupiłam na próbę. Muszę ją jednak przesadzić, bo gracillimusy tak zaszalały w tym roku, że jeden przewiesza się nad nią. Ledwie zauważyłam, że ma kitkę
Jak zimę przeżyje, to pewnie ją przy okazji przesadzania podzielę, bo jest całkiem spora.
Rozpleniczki są małe, to ciachnąć łarwo. Dzielenie miskantów to jak walka na ringu
____________________
Kasia
Gosiek33 21:53, 29 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
ciężka praca, ostatnio siekierą rąbałam bryłę poprzerastanej trawą hakonechloe prawie cała była zdominowana przez źdźbła zwykłej trawy. Zrobiłam kilka sadzonek, pod warunkiem, że przeżyją
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 23:11, 29 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Gosiek33 napisał(a)
Druga fotka to tegoroczny zakup - rozplenica hameln, jeśli zimę przetrwa to bardzo się będę cieszyć


Przetrwa. U mnie nie ma z nią żadnego problemu. Rozplenice chyba lubią dzielenie. Toszka pisała, że problem z wypadaniem traw po zimie wynika albo ze zbyt późnego sadzenia (nie zdążą się dobrze ukorzenić- dotyczy to głównie miskantów) albo z posadzenia w bardzo mokrym miejscu (wygnicie korzeni)
U mnie dzisiaj pszczoły zaczęły grasować na wrzosowisku.

Świetnie złożyłaś tę nową rabatę. Szyszki świetnie się w nią wpasowują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Amelia2 09:10, 30 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
Gosiek33 napisał(a)


dostałam od koleżanki trochę karpy i kawałkiem pędu - po trzech latach tak pięknie się rozrósł, aż żal go przesadzać gdzieś do tyłu


w ubieglym roku kilku osobom rozdałam, praktycznie pół karpy wydziabałam a teraz wcale nie widać że mu coś ubyło
u mnie rośnie w strasznym przeciągu i po wichurach mocno się rozkładał na sąsiednie rośliny więc w tym roku nałożyłam na niego stalową obręcz od koła wozu drabiniastego, przymocowałam ja na wysokości ok. 60cm i to był wielki błąd którego więcej nie powtórzę - potężna wichura wyłamała większość łodyg nad obręczą
____________________
Amelia2
Kasya 09:27, 30 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42609
pestka56 napisał(a)
Sprytnie posadziłaś Ja jak dzielę trawy, to każdą kępkę sadzę osobno, a to fajny sposób, żeby od razu była większa..

Właśnie tę hameln kupiłam na próbę. Muszę ją jednak przesadzić, bo gracillimusy tak zaszalały w tym roku, że jeden przewiesza się nad nią. Ledwie zauważyłam, że ma kitkę
Jak zimę przeżyje, to pewnie ją przy okazji przesadzania podzielę, bo jest całkiem spora.
Rozpleniczki są małe, to ciachnąć łarwo. Dzielenie miskantów to jak walka na ringu


a zalozysz watek i pokazesz swoj ogrod ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
pestka56 10:10, 30 sie 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4495
Chyba wypada, skoro już zaczęłam się ”chwalić” jakie mam rośliny
____________________
Kasia
zawitka 11:49, 30 sie 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14070
No to pestka zakładaj wąteki fajnie że robi się nas duzo koło Piaseczna pozdrawia
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosiek33 21:26, 30 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Amelia kiedy dziabałaś sadźca wiosną czy jesienią?


Kto wybiera się na targi?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ag_zie 21:51, 30 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Dawno mnie tu nie było i idę nadrobić pismo obrazkowe
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies