Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 10:29, 05 wrz 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
ha, ha musiałam coś zrobić z tymi iglakami i trzmieliną a szkoda było wywalić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Drimeth 10:51, 05 wrz 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
To jak się chwalimy odnośnie traw. To u mnie jeszcze Hakonechloa ładnie przezimowała. Chociaż początki w zeszłym roku były kiepskie (bardzo słabo rosły) i już miałam plan wymienić je na wiosnę, ale chyba mnie usłyszały i wszystkie ładnie ruszyły
W tym roku dosadziłam jeszcze trzcinniki, znowu kilka rozplenic i miłkę okazałą. Ciekawe jak sobie poradzą przez zimę.
Amelia2 12:05, 05 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
Gosia, byłaś na wystawie?
____________________
Amelia2
Gosiek33 15:42, 05 wrz 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Drimeth napisał(a)
To jak się chwalimy odnośnie traw. To u mnie jeszcze Hakonechloa ładnie przezimowała. Chociaż początki w zeszłym roku były kiepskie (bardzo słabo rosły) i już miałam plan wymienić je na wiosnę, ale chyba mnie usłyszały i wszystkie ładnie ruszyły
W tym roku dosadziłam jeszcze trzcinniki, znowu kilka rozplenic i miłkę okazałą. Ciekawe jak sobie poradzą przez zimę.



Ciekawe jak sobie poradzą i u mnie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:45, 05 wrz 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Amelia2 napisał(a)
Gosia, byłaś na wystawie?



W końcu nie pojechałam, jak miałybyśmy się spotkać zmobilizowałabym się. Same rośliny nie są już dla mnie aż takim bodźcem, w koło mam kilka niezłych szkółek. Zresztą tylko nabrałabym ochoty na jakieś zakupy a tu muszę w końcu powoli ogarniać to co mam



Za to spotkanie by mnie nęciło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 15:55, 05 wrz 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
To i ja swojej hakone nagadam to może się przestraszy i zacznie rosnąć bo ani myśli
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Toszka 17:08, 05 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dawno nie zaglądałam (wicie rozumicie - w projektowaniu nie ma przestoju)

Zacznę od tyłu
Halinko, hakonechloa pierwszy sezon korzeni się, czyli pióropusz stoi, a rozłogi pracują. I jeśli tylko starannie przekopałaś ziemię płytko, a szeroko z kompostem i korą, i podlewałaś to w przyszłym sezonie ruszy. Mozna trawie pomóc, czyli jak zacznie się zielenić (szybko startuje - w połowie kwietnia ja widać) to zestrzyc suche na ok 5-6cm. Jeśli duża karpa to delikatnie zgrabić suche, sypnąć azofoski adekwatnie do wielkości. Obsypać kompostem na 1-2cm.

Pestko, na kwaśnej glebie jak głupia rośnie i sieje się stipa. Carex ID, Ptasie Łapki, Silver Sceptre, Buchanani, Bronze Form etc. Śmiało sadź. Dosadź azalie japońskie i miniaturowe, szczepione sosny górskie.
Wrzosy rozmnożysz błyskawicznie z odkładów - na wiosnę zostaw dłuższe boczne gałązki, połóż płasko w dołku, przytrzaśnij kamykiem. Na jesieni będziesz mieć sadzoneczki Proste, tanie, niezawodne.

Gosiu, uwielbiam takie zaokrąglone ogrody - falująca harmonia i spokój

Jeśli dalej masz problem z ziemia z wykopów, którą przysypaliście staw, to posypuj mączką bazaltową (można na śnieg - wraz z roztopami wniknie w głąb ziemi), a na wiosnę rozsiej (1-2cm) przez skrzynkę plastikową po warzywach kompost zmieszany z z przekompostowanym obornikiem. Na trawnik po aeracji też. Bez aeracji tez można. W marcu to zrób Po 2-3 sezonach zobaczysz kolosalna różnicę w jakości gleby.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
pestka56 19:17, 05 wrz 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Toszka, Ty skarb jesteś

Tak kwaśno to nie mam. Tylko jedną rabatę przewidziałam na kwaśnolubne i tam powoli coś niecoś dosadzam. Wysokie trawy mam całkiem osobno.
Carex Bronze Form dostałam jesienią i szlag trafił wszystkie. Posadziłam właśnie na tej kwaśnej rabacie.

Idę zakładać wątek
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 20:47, 05 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Jak tam postęp prac?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 21:44, 05 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pestko
może tu znajdziesz odpowiedź dlaczego sadzone na jesieni trawy ci padły
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies