Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 12:41, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Juz wiem, gdzie posadze tego bordowego rozchodnika Wyladuje w cementowej donicy Bedzie sie pieknie komponowal z szaroscia.



bardzo dobre połączenie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:47, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
ta horta wyglada mi na Early Sensation.
Gosia te potwory babtysje i u mnie olbrzymy, wywale je z obecnego miejsca bo zagłuszaja inne rozliny albo jak w zeszłym roku wytne i bedzie spokoj. u mnie te niebieskie to olbrzymy a ta fioletowo żółta tak ze 30 cm nad ziemia, zwarta i mała.




Jak najbardziej może być Early Sensation, czy ona bordowieje jesienią?

Babtysję jak wykopiesz to zabijesz, ma bardzo długi palowy korzeń. Ale w tym roku miałam kilka siewek, może następną sobie zostawię a tego potwora wywalę?


Jaka znowu fioletowo-żółta? I tworzy takie zwarte kępki?

Jeśli się da to zbierz nasionka, choć śmię wątpić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 12:51, 28 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
Przebarwia sie na bordowo.

Baptysja Twilite Praire Blues - u mnie jest mała i zwarta

Trudno najwyzej zamorduje, jakos mnie rozczarowuja. nawet jak korzen palowy to jest szansa, ze odchoruje i odbije, to jest jak chwast. tak samo tamaryszki, udziabiesz w polowie a one jakby nie zauważyły.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:20, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
to miało być tu:


co to za roślina? żółte kwiatki


może gorczyca polna albo lucerna sierpowata?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:25, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Przebarwia sie na bordowo.

Baptysja Twilite Praire Blues - u mnie jest mała i zwarta

Trudno najwyzej zamorduje, jakos mnie rozczarowuja. nawet jak korzen palowy to jest szansa, ze odchoruje i odbije, to jest jak chwast. tak samo tamaryszki, udziabiesz w polowie a one jakby nie zauważyły.



Na zdjęciach ciekawie wygląda i ma bardzo dużo kwiatów. W realu też tak miałaś?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mikina34 14:23, 28 cze 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gosiek33 napisał(a)

czy ktoś miał szkodnika na jeżówkach, który tak załatwił łodyżki?


Gosia, stawiam na tego jegomościa , u mnie tak załatwił kilka jarzmianek i słoneczniki...

Gosiek33 napisał(a)

a drugi drań podgryzł pęd aminka


...a tu stawiam na mrówki, wczoraj w tan sposób "odpadły" mi trzy kępki bodziszków korzeniastych.
Z cicha podczytuję i podziwiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
TAR 14:45, 28 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
Gosiek33 napisał(a)



Na zdjęciach ciekawie wygląda i ma bardzo dużo kwiatów. W realu też tak miałaś?


miała wiecej niz niebieskie. ale mnie ogolnie babtysje rozczarowuja, strasznie krotko kwitna i te wiechy takie wielkie. dzis bym ich nie sadzila, ostatecznie jako uzupelnienie. wiec w sumie jest mi wszystko jedno czy przezyja przesadzanie. albo je zostawie i po prostu znowu wytne. teraz nie mam pomyslu gdzie by je przeniesc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
KasiaBawaria 15:07, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mrowki robia takie szkody? To moze moze pysznoglowki tez mrowki zjadaja, bo na lisciach kilka widzialam.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 17:07, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mikina34 napisał(a)


Gosia, stawiam na tego jegomościa , u mnie tak załatwił kilka jarzmianek i słoneczniki...


...a tu stawiam na mrówki, wczoraj w tan sposób "odpadły" mi trzy kępki bodziszków korzeniastych.
Z cicha podczytuję i podziwiam



Wtyk straszyk - co za nazwa! Zgadza się, widuję drania często albo podobne pluskwaki, dotąd myślałam, że nie szkodzą roślinom. Preferuje szczaw, a jak go nie ma to wysysa soki z odobnych roślin!

Pora dać mu prztyczka w nos


Mrówki? tam nie ma mrówek.... no chyba


dziękuje za diagnozę, będę obserwować
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:09, 28 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


miała wiecej niz niebieskie. ale mnie ogolnie babtysje rozczarowuja, strasznie krotko kwitna i te wiechy takie wielkie. dzis bym ich nie sadzila, ostatecznie jako uzupelnienie. wiec w sumie jest mi wszystko jedno czy przezyja przesadzanie. albo je zostawie i po prostu znowu wytne. teraz nie mam pomyslu gdzie by je przeniesc.



w ubiegłym roku pięknie kwitły a potem grzechotkami zdobiły, ale w tym roku bardzo szybko zwinęły kwiaty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies