Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Toszka 12:22, 11 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiu to jest ten preparat, który stosują leśnicy. Ktoś poszedł po rozum do głowy i wreszcie sprzedawane są mniejsze "porcje"

Zapewne wiosną (przy cieple) będzie lepsze działanie przy zachowaniu stabilnej wilgotności (w instrukcji wyjaśnione).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Aurelllia 13:01, 11 paź 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
OOOO i jaka dobra cena na ten preparat, ja już o nim słyszałam od Pana Grzegorza z "Zielonego Pogotowia" na youtube, ale cena mnie przerażała a to świetny sposób na pozbycie się pniaka
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
TAR 13:19, 11 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
super, zamawiam, w firmie robie nowa rabate, wczesniej przez lata rosly tam jalowce i swierki, ciezko sie sadzi miedzy pienkami.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 16:16, 11 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Też mi się przyda mam pieńki po śliwkach i jabłoniach
____________________
Kasia
Gosiek33 19:12, 11 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Też go spróbuję. Mocznik zadziałał na stary wielki pień olchy, ale te pniaki sosnowe jak z gumy. Siekiera odskakuje od nich jak flubber
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 09:16, 12 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
O kurcze, tez by mi sie przydal ten preparat. Musze popatrzec czy nie ma w Niemczech- pnie tui stoja od roku i caly czas takie same. A wywiercilam w nim dziury i posypalam kompostem i niestety chyba niewiele to dalo.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 09:22, 12 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
O kurcze, tez by mi sie przydal ten preparat. Musze popatrzec czy nie ma w Niemczech- pnie tui stoja od roku i caly czas takie same. A wywiercilam w nim dziury i posypalam kompostem i niestety chyba niewiele to dalo.



Spróbuj polać mocznikiem, albo nawet w te nawiercone miejsca wsypać mocznik i podlewać wodą. Ale moje pnie olchowe zaczynają się rozkładać dopiero teraz w 4 roku. I to tylko te nacinane i posypywane
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 10:19, 12 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Olchy podobnie do sosen karmią karpę przez wiele lat...zachowania stadne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 10:27, 12 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Toszka napisał(a)
Olchy podobnie do sosen karmią karpę przez wiele lat...zachowania stadne



Wszystkie one stadne, w okolicy mam helktary olch a sosen znacznie mniej. Pień nie nacinany, nie posypywany mocznikiem ani żadnym starterem kompostu ma się bardzo dobrze. Tylko ten dręczony i obsypany ziemią poddaje się i mogę wykopywać po kawałku jego coraz słabsze korzenie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 09:25, 13 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)



Spróbuj polać mocznikiem, albo nawet w te nawiercone miejsca wsypać mocznik i podlewać wodą. Ale moje pnie olchowe zaczynają się rozkładać dopiero teraz w 4 roku. I to tylko te nacinane i posypywane


Musze sprobowac, dziekuje..
O tym karmieniu pni przez inne drzewa czytalam, i to ma miejsce tylko wtedy gdy drzewa sie wysialy i drzewo matka jest w poblizu.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies