Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 16:55, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Witam nowe koleżanki u siebie w ogrodzie
Dziękuję za odwiedziny

Kamilo ja do ciebie też nie raz zajrzę

Ewela no jak na razie pomysłów nam nie brak, może nie wszystkie trafione i na miarę naszych możliwości, ale wiesz w miarę jedzenia apetyt rośnie - chciałoby się więcej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:17, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Właśnie wróciłam z działki do domu przemoczona bo u nas deszczu końca nie widać, a ja wczoraj dostałam od sąsiadów róże pomarszczone i jałowce pośrednie, a wszystko z gołym korzonkiem to wiadomo, że nie będę czekać końca deszczu bo by uschły, a tak pewnie lepiej się przyjmą.

Róża pełna więc się cieszę bo mam 4, ale puste, a tak będzie kiedyś konfitura do pączków.
A jałowce posadziłam przy drewnianych schodach z plastrów za ogniskiem bo tam są różnice poziomów na działce po długości i byłoby źle kosić trawę, a jak jałowce się rozrosną to przysłonią i tak naturalnie będzie.

Potrzebuję teraz pomysłu na roślinyprzy następnych uskokach stopni z plastrów tak żeby było naturalistycznie iiiii żeby się nadawało jednocześnie do mojego pomysłu:
mianowicie wymyśliłam, że ta rabatka wzdłuż stopni ponieważ jest na zboczu to będzie sobie spływać w dół i przepływać pod mostkiem drewnianym, który będzie łączył ścieżki z plastrów pomiędzy rabatami.
Jak myślicie będzie fajnie? Jakie rośliny polecacie? Dla przypomnienia wystawa w pełnym słońcu zbocze o stoku na północ. Ta spływająca rabatka zaczynać się będzie pod przyszłą bacówką i mieć kilkanaście metrów długości. Chciałabym też, przy bacówce wykorować ją a potem przejść w kamień rzeczny i większe otoczaki - tak bliżej mostka , żeby udawała strumień, a spływać będzie do rabatki na której są cisy jałowce płożące lilaki i wrzosowisko wyścielone trocinami.
Może zrobię projekt to będzie wam sobie łatwiej wyobrazić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:03, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959


To z kamieni dużych to schody z plastrów drewnianych, altana u góry ma symulować bacówkę, rośliny takie jakie już są posadzone tylko na razie malutkie, mostek łączy ścieżki z plastrów, no i z trocin i żwirku rabatki wzdłuż stopni, cień na stopniach fajnie oddaje różnicę w poziomach płaszczyzn na działce. Jałowce wzdłuż stopni dziś posadzone, po lewej moje niby wrzosowisko.

Macie jakieś propozycje na resztę obsady rabat???
Zależy mi, żebym się później przy nich nie musiała narobić w pielęgnacji i efekt, żeby był naturalistyczny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 07:46, 27 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Sylwio.Witaj!!
Poczytałam sporo o twojej historii , zmagań z przeprowadzka i ciągłą pracą.
Podziwiam i pokłon oddaję pracusiom
Ale nic nas tak nie satysfakcjonuje jak nasza własna ,choć czy remontowa, czy ogrodowa to ciężka praca.
Ja z mężem i pomocą dzieci.Przerabiałam żywą zachwaszczoną, zakrzaczoną łąkę.Także wiem co to jest ciężko pracować.Zresztą wszystko, dalej robimy sami, własnoręcznie do tej pory.
Zatroszczę ci dużej działki.
duzy sad i inne ogrodowe chciejstwa.
Ale i ten mój mały kawałek mnie cieszy.a pracy i tak zawsze jest sporo.
Podobają mi się twoje rabaty,Przemyślane, dobrane,Ze smakiem.
Pięknie wyglądają.
Jeszcze roślinek mniejsze ale z czasem urosną i na pewno i ciągle ich będzie u ciebie przybywać.
Fajne ścieżki
Będę kibicować i zaglądać do ciebie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:48, 27 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Ja jestem zakochana w hortensjach drzewiastych to sporo ich posadziłabym , jeżówek ,liliowców ,małych traw i żurawek na brzegu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Malgosik 09:08, 27 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj.
Masę pracy wlozyliscie. Babcia chyba zadowolona ze mlode pokolenie dba.
Urokliwe oczko.
Swietny domek dla owadów.
Ścieżka z plastrow drewnianych podoba mi się. Nie bywa sliska?
Jak się po niej kosi?
Masz rozmach w kwiatach.
Idę czytac dalej.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:22, 27 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ta palisada/ścianka przy ognisku bardzo pomysłowa. I warzywniczek fajnie rozplanowany.
Ja juzr zerwalam dziś pierwsze truskawki.
A jez ponoc bardzo pożyteczny w ogrodzie.
____________________
Ogród na glinie
Kawa 10:02, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej
podziwiam Cię za wkład pracy w ten ogród...
miłego dnia
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
dominika_ 10:29, 27 maj 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witaj, już przeglądałam wątek kilka dni temu ale chyba śladu nie zostawiłam (skleroza nie boli) ciekawe pomysły i kawał roboty zrobionej. Podziwiam

Powiedz mi czy krążki Ci nie pociemniały? Na zdjęciach kiepsko widać, moje wszystkie ściemniały, fakt nie były impregnowane, a jak z Twoimi?

Pozdrawiam
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
jona 12:58, 27 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Masz rozmach w robieniu ogrodu . Wcale się nie zdziwię jak za 10 lat sworzysz arboretum albo kolekcję narodową jakiś roślin
Bardzo mi się u Ciebie podoba . Fajne ozdoby i ścieżki, fajne miejsce na ognisko, fajny warzywnik . Ja swój też staram się prowadzić tak, żeby był ładny, chociaż grzadki u mnie standardowe .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies