Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Kacha123 21:00, 25 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Cześć Sylwia. Wpadłam z rewizytą. Bardzo intrygujący ten Twój ogród. Musisz być bardzo interesującą osobą z wielką pasją. Będę wpadać i podglądać Twoje poczynania. Tworzysz coś pięknego i bardzo oryginalnego. Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Izabela1603 21:09, 25 maj 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
No i jak poszło? Kciuki trzymałam chociaż ciężko było tak operować łopata
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
sylwia_slomc... 22:05, 25 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Iwonko dziękuję za wizytę i witam u siebie

Tereniu po takiej harówie czuję się fizycznie jakbym miała więcej lat niż moja babcia, ale jak widzę efekty wiem, że było warto. Pytanie tylko jak długo mój organizm wytrzyma, mówisz, że młoda - a ja z astmą, zespołem jelita drażliwego i po przechodzonym zawale, że o sypiącym się kręgosłupie już nie wspomnę. Ale psychicznie czuję się na 25 choć mam 14 więcej.

Kacha Witam Cię i bardzo dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że komuś jeszcze oprócz nas się podoba. Zawsze jesteś miłym gościem.

Iza nie wiem jeszcze bo dziś odwiedzili tylko kilka ogrodów, a resztę mają zaplanowaną na środę, a kiedy podadzą werdykt nie mam pojęcia - najpóźniej we wrześniu. Widać było, że zaskoczeni są obszarem ogrodu, pomysłem, egzotycznymi roślinkami bo mam ich kilka, ale gospoda zrobiła na Nich największe wrażenie - ma specyficzny klimat. No i okres czasu w jakim udało się to zrobić własnymi siłami. Bardzo Ci dziękuję za kibicowanie, każda dobra myśl się przyda. Mówisz, że działałaś łopatą to chyba polecę sprawdzić co tak przekopywałaś.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaCh 22:29, 25 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Sylwia wpadłam z rewizytą, masz wielkie pole do popisu
Zaznaczam do obserwowania i będę kibicowała.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 22:44, 25 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Witam Cię Aniu u siebie, miło mi, że będziesz moim gościem. Ja też Twój ogród zaznaczyłam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bdan 06:56, 26 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Sylwia wpadam z rewizytą.
Dziekuje za wpis u mnie. tak przypuszczam, że to cieśń, ale wiesz jak to z wizytami u lekarzy bywa, nigdy nie ma czasu. Z drugiej strony, mam teraz w pracy panią, która jest po takim zabiegu i nie ma czucia w palcach. Kiedyś miała robione w jednej ręce i było wszystko ok, teraz w drugiej, robił jej jakiś wybitny specjalista i takie powikłania.


Tak się zastanawiałam ile Ty masz lat, że tyki optymizm z postów bije, już doczytałam
Ja dosyć często łapię doła, jak widzę wielkość ogrodu i ilość prac do ogarnięcia
Ewa_w_ogrodzie 11:43, 26 maj 2015


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Szalejecie z robotą, warzywnik będzie super, wygląda elegancko, i jedzenia będzie mnóstwo. Super
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
sylwia_slomc... 12:38, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Dzięki dziewczyny
Danusiu witam w moim "ogródeczku"- piszesz optymizm hhmmm moja rodzinka pewnie by się nie zgodziła syn zawsze mi mówi czemu widzę - szklankę do połowy pustą zamiast do połowy pełnej- staram się być realistką, ale z kolei jak mi się urodzi jakiś pomysł do ogrodu to nie czekam nie zastanawiam się czy mi pasuje tylko łapię się za robotę, może dlatego jak to piszecie moi drodzy goście mam taki oryginalny ogród.

Mnie się wydaje dość przeciętny na tle Waszych dojrzałych, zaplanowanych, zadbanych Ogrodów przez duże O. Może to wynik tego ile czasu w nim spędzam i mi się wszystko opatrzyło? Ale kocham to miejsce od dziecka i zawsze czułam, że to moje miejsce na ziemi. Jakoś nie marzą mi się podróże choć pewnie wiele bym zobaczyć mogła cudów bo najlepszym ogrodnikiem jest sama natura.

Nie skłamałabym chciałabym kiedyś polecieć do Rwandy i do Kamerunu do moich adopcyjnych dzieci - tylko właśnie poooolecieć jak to zrobić gdy ma się paniczny lęk wysokości i najbardziej boję się samej myśli o lataniu?

Ewo no i widzisz zdradzę wam czemu mój warzywnik jest właśnie taki, a nie taki zwyczajny, albo trendy. Bo to moja pięta Achillesa od zawsze - nie podobają mi się warzywniki tradycyjne i tu nie chcę nikogo urazić już tłumaczę dlaczego --- ponieważ dookoła jestem otoczona samymi warzywami w ilości na hektary, a dla urozmaicenia krajobrazu mam tunele foliowe też z warzywami. Kiedyś na tych terenach uprawiano zboża i tytoń tamten krajobraz dużo bardziej mi leżał te falujące łany zbóż i liści, a teraz ciężko nazwać go ładnym. I właśnie dlatego staram się, żeby mój warzywnik zdrowy i w miarę możliwości pozbawiony chemii - a z wykształcenia jestem m. in. chemikiem był przede wszystkim ładny właśnie.
Ot i cała filozofia mojego warzywnika, ale cieszę się bo z Waszych słów wynika, że mi się chyba udało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 14:47, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Witaj
dużo miejsca dużo kwiatów
dziękuję za wizytę i będę systematycznie podglądać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
ewelaa74 15:43, 26 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Ale masz areał!
W sumie dużo miejsca na szalone pomysły
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies