Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 13:16, 27 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Witam wszystkich, a w szczególności nowych Gości
Anię, jak się domyślam Małgosię, Dominikę.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Aniu hortensja drzewiasta hmmm mam pnącą, ogrodowe i bukietową, zaraz sobie obejrzę drzewiaste, szczerze mówiąc na żywo jeszcze nie widziałam.
No widzisz my też wszystko własnymi rękoma dlatego tyle to trwa i pewnie potrwa z 10 lat, nim wszystko razem z domem ogarniemy.
Ogród w tym czasie urośnie.

Małgosiu Babcia teraz już docenia, ale początki były ciężkie bo odbierała remont i sprzątanie jako ingerencję w to co sama zrobiła, to starsza kobieta 85 lat, inne czasy były, inne technologie, wiadomo z czasem wszystko się niszczy trzeba wymieniać, babcia dopiero jak widzi efekt końcowy to zadowolona, ale cokolwiek przeforsować to nigdy nie jest łatwo. Ścieżki kosi się bez problemu bo plastry wkopane na równo z gruntem. Jedynie na nowej części ogrodu trzeba się przelecieć ze zmiotką bo tam koszenie bez kosza.

Dominiko ścieżki na razie po deszczu sprawdzałam to nie są śliskie, chyba, że i to przyjdzie z czasem, bo zrobione w ostatnim miesiącu, część zaimpregnowana część nie, mnie się podoba wszystko co ma patynę, więc jak ściemnieją pewnie też będą miały swój urok. Teraz to się modlę, żeby chociaż parę lat wytrzymały bo roboty przy nich masa.
U nas truskawki przy ładnej pogodzie może za tydzień już by były. Na dzień dzisiejszy masa szpaków objadająca jeszcze zielone czereśnie i całkiem zielone wiśnie trochę mnie to zaskoczyło bo raczej zawsze rzucały szię na czerwone, a tak to nie wiem co o tym myśleć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:31, 27 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Witaj Joasiu miło mi, że zajrzałaś do mnie, pięknie dziękuję, na razie sadzę co się uda zdobyć lub rozmnożyć wiadomo, że i przy tej powierzchni kiedyś miejsce się skończy, nie chciałaby ućkać za dużo bo wiadomo rośliny urosną, a jak małe to łatwo przesadzić. Chciałabym, żeby ptaki czuły się tu dobrze bo w okolicy jest tylko jeden mały lasek, a tak to szczere pola, ale chcę też, żeby dojrzały ogród miał swobodę oddechu jeśli rozumiesz co mam na myśli, nie chcę go stłamsić. Co łatwe nie jest przy moich chciejstwach.
A mam tendencję do przywiązywania się do roślin i ciężko mi się z jakimiś rozstać na amen, chyba, że same całkiem padną. Ale dzielę się nimi jak ktoś chce chętnie. Zapraszam częściej.

W przyszłym roku podejmę chyba wyzwanie zagospodarowania rowu, co może być trudne bo zdarza mu się wylewać przy dużych i gwałtownych opadach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dominika_ 13:44, 27 maj 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Ja w tym sezonie obsadzam swój rów i zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
anabuko1 19:41, 27 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Zam to doskonale.sami dłużej ale i lepiej i tak jak chcemy i jeszcze jaka satysfakcja prawda ?
hortensje bukietowe jak najbardziej o te mi chodziło.
Nie wiem czemu tak mi się rano napisało. chyba przez tą nędzna dzisiejsza pogodę
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 11:05, 28 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Na dzień dzisiejszy powyżej jałowców dosadzone naprzemiennie dwie trzmieliny i dwie kosodrzewinki, a z drugiej strony schodków blue forest 3 szt, tawuła i jakiś jałowiec z żółtych okrywowy.

Nikt nie ma żadnych pomysłów nie wierzę.

Rabata pod pergolę z hortensjami też czeka na podsadzenie, ale chyba nikt mi nie chce pomóc bo w brak pomysłów nie uwierzę nigdy.

Jak Wy byście tam zadziałali??? Pomocy !!!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Marga 12:52, 28 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Sylwio,
Od dawna Cię podczytuję i bardzo podziwiam za pracowitość, pomysłowość i orginalność Masz już naprawdę pięknie!
Nie odzywam się, bo mi wstyd, że ze mnie taki leniwiec (też mam mega długą działkę), a i doradzić Ci nie potrafię, bo ze mnie to żaden ogrodnik :/
Tak, że nie martw się, że mało doradzających, bo większość to pewnie amatorzy ogrodnicy dokształcający się lub szukający inspiracji.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ogród dla moich synków
07_Rene 13:00, 28 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Sylwio, podczytuje na bieżąco, ale wiesz, że ja też z tych co czekają na pomoc Poza tym są gusta i guściki. Każdy Ci będzie pod siebie doradzał. Nie zawsze to takie dobre. Zaufaj swojemu instynktowi, a jak już coś wymyślisz to tylko sprawdzaj czy się wymagania roślin zgadzają...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Kawa 13:28, 28 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
dzień dobry

nie gniewaj się ale ja dopiero uczę się nazw roślin a co dopiero mówić o doradzaniu

może chwilę odetchnij i przestać wysilać na chwilę soją głowę, a może wtedy Ci się coś rozjaśni
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 16:40, 28 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Dziękuję wszystkim za wsparcie, choć szkoda, że żadnego pomysłu mi nie podrzucono.

Reniu nie ważne że każdy pod swój gust ma pomysły bo czasem coś fajnego można wymyślić.

Kamilo gdzież bym się gniewała, ja niestety z tych co nie potrafią odetchnąć, spać w nocy nie mogę bo myślę i niby ogólny pomysł mam, ale konkretu brak.

Witaj u mnie Marga dziękuję za miłe słowa i odwiedziny, a jaka powierzchnia u Ciebie? Zaraz lecę zajrzeć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 17:00, 28 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam pracusia


Ależ Ty masz tego pola do popisu Warzywniczek super,chyba z linijką ścieżki wyznaczane ...równiusieńko

Pozdrawiam cieplutko
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies