Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 16:20, 29 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Marga powiem Ci tak raczej staram się zabrać wszystko co potrzebne bo ta większa część działki ma ok 180 m długości, pow 39 arów i to jeszcze ostro pod górkę, ale wiesz, że skleroza nie boli i nieraz trzeba się nachodzić. Przy samych stopniach trzeba się było na kursować z taczkami w jedną stronę wywieźć ziemię spod stopni, a z powrotem przywieźć piasek do układania schodków.
Nie wspomnę już o podlewaniu roślin i kursach z konewką, oraz chodzeniu za kosiarką przy koszeniu trawy, a przecież jest jeszcze część przydomowa jakieś 11 arów. Czuję te kilometry w nogach niestety. Ale czego się nie robi, żeby mieć piękny ogród. Najlepszą nagrodą jest dla mnie moment kiedy ktoś przychodzi do nas na spacer bo tak przyciąga go to miejsce.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:26, 29 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Na jutro przewidziane koszenie trawy, przesadzenie 18 szmaragdów i zebrin bo rosną trochę po skosie( jak sadziłam nie było jeszcze ogrodzenia, no to teraz trzeba błąd naprawić póki małe. Jak to skończymy to jest plan na wyściółkowywanie rabat przy schodkach za ogniskiem, a za tydzień może dalsza część schodków i ścieżek, zrobienie stropu w starej suszarni i wyściólkowywanie tuj i żywotników wzdłuż ogrodzenia bo na razie rosną w trawie i słabo je widać, nie wygodnie się też kosi.
Ale wszystko zależy od pogody oczywiście.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jona 22:25, 29 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Szykuje się pracowita sobota
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
anabuko1 23:24, 29 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Coraz bardziej mi się u ciebie podoba.Fajne te metamorfozy.
Rabatka wszyła extra!!Pokłon dla pracusiów
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Bogdzia 23:48, 29 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pospacerowałam u Ciebie i przyznaję nogi mogą zabolec od tego chodzenia. Moja działka mniejsza a też chodzeniem się zmęczę choc niewiele zrobie. Kilka przejsc po takim ogrodzie i odpoczynek konieczny. Miłego weekendu ale pewnie bedziesz zmęczona jak tyle pracy zaplanowalas.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 00:18, 30 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Dziękuję dziewczyny za miłe słowa, no pewnie trochę popracujemy, zobaczymy ile uda się zadziałać.

Witaj Bogdziu cieszę się, że znalazłaś czas, żeby jednak przejść się po moim pustkowiu. Twojemu ogrodowi mój do pięt nie sięga, ale coś się w nim już dzieje. Kierunek jest obrany, teraz realizacja, a to trwa bo siły mamy ograniczone, a oprócz tego ogród bieżącej opieki wymaga, tylko komu ja to mówię? Przecież Ty to wszystko znasz z autopsji.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MirellaB 17:46, 30 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ładnie wszystko wygląda
Widzę, że masz rozłożoną matę. Ja na połowie ogrodu nie rozłożyłam teraz żałuję, bo chwasty rosną jak dzikie i nie daję rady ich wyrywać.
Na drugiej części, którą będę robiła matę rozkładam.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
sylwia_slomc... 22:52, 30 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Mirello - przy mojej wielkiej działce nie mam wyboru, muszę sobie ułatwiać życie, inaczej nie byłabym w stanie wszystkiego ogarnąć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:57, 30 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
No i plan weekendowy nie wykonany bo:
- M musiał iść do pracy
- a jak przyjechał to po 2 godzinach zaczęło lać
Jedyne co udało mi się zrobić z pomocą chłopców to przesadzić tuje o których pisałam, skosić część trawnika i przygotować jedną rabatkę przy schodkach za ogniskiem do ściółkowania.
M w tym czasie dowiózł plastrów z drzewa i trocin.
Reszta musi czekać na długi weekend po Bożym Ciele
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:04, 30 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Dla odwiedzających
(chyba już były)





i z zeszłego roku znalazłam
z rabarbarem



i już bez niego

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies