Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Proximki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Proximki

Magda70 20:57, 09 maj 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
proximka napisał(a)
Powiem szczerze Magda70 że chyba trafiłaś w sedno z tym ogrodem z perspektywą w przyszłość, bardzo mi się podoba


To Ola wspomniała o tym ogrodzie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
proximka 21:16, 09 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Od kilku godzin wertuję posty ogrodu z perspektywą na przyszłość i podoba mi się bardzo jestem na jakiejśc 60 stronie no to jeszcze mnie czeka trochę czytania a już kartka z roślinami zapisana cała. Dzis mój M szalał z kosiarką i zrobiło się super fjnie. Jutro zrobię fotkę bo trwnik wyglda jak na polu golfowym I dołki przez psa też już wykopane w kilku miejscach
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 21:18, 09 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
i mam pytanko o rumiankę. bo u mnie pełno słońca wszędzie a gdzieś czytałam że ona raczej w cień. Co myślicie?
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 08:07, 10 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Magda i co sądzisz o moim planie na rabatę przy oczyszczalni. Za gesto pomyślane. Niestety nie mam doświadczenia z roślinkami i stąd moje nie za mądre plany. W poniedziałek wypłata więc chciałam jechać kupić roślinki żeby dokończyć tą rabatkę ale na prawdę nie mam pomysłu. Może jakieś kosodrzewiny (tylko jakie)i trawki tak jak u KWIATHOLANDII
i konieczie jakieś drzewko pendula
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 11:07, 10 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Jednak przemyślałam że w tym miejscu kosodrzewinki odpadają bo na drugim ramieniu rabaty L są już sosenki więc chyba byłoby za dużo tego dobrego. Właśnie n tej rabacie z istniejącymi sosenkami planuję przywrucić zjedzone przez psika trawki golden toupee

____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 11:09, 10 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
i z góry jeszcze rabata do przeróbki. Tawułki do przesadzenia

Mały kolnik palmowy już rozwinął listki. Nie pamiętam jakiej odmiany klon kupowłam i ciekawa jestem czy będzie duży
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 11:20, 10 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Podjęta jedna decyzja: jutro jadę po modrzew pendula resztę myślę intensywnie. Może jakieś podpowiedzi?

Co posadzić koło świerka conica. Może dać kulki bukszpanowe?
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 08:39, 12 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Na razie zamiast drzewka kupiłam latarenki na taras. Jestem bardzo zadowolona. Będzie fajny kimacik wieczorami

i ptaszki w donicy - później też znajdą miejsce na tarasie
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 08:29, 14 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Wczoraj kupiłam pierwszą roślinkę na rabatę w kształcie litery "L" a mianowicie wspomniany wcześniej Modrzew pendula. Zamówiłam też trawki pomiędzy kosodrzewiny. Będą to carex frosted curly. Przyjdą też miskanty morning light oraz brakujące Golden Toupee. Jak wszystko wsadzę to wstawię fotki. Przy najmniej dla mnie bo i tak mnie nikt nie odwiedza
____________________
Ania-Ogród proximki
Joaska 13:31, 15 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Cześć Aniu,
Popatrzyłam sobie na to co tworzysz i mam kilka propozycji, narysuj sobie plan nasadzeń bo na razie masz lekki misz masz. i zacznij planować rabaty wg zasady mniej znaczy więcej... tzn. mniej gatunków posadzonych plamami robi znacznie większy efekt niż kilka różnych rośli posadzonych byle jak. Masz proste rabaty więc i nasadzenia nie powinny być przypadkowe.
zró zdjęcia każdej rabacie i pomyślimy co i jak im powsadzać, np. inspiracja kosodrzewin z trawami wg mnie bardzo trafiona...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies