Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Proximki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Proximki

Joaska 13:57, 15 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Takie coś mi się wymyśliło:

Ramka z cisa wysokości max 50-60 cm
między trzmieliny można wsadzić jakieś trawki, np. miskanta morning light.
Nie wiem jakiego masz kolna palmowego przyjęłam że spore drzewko, jeśli nie to w to miejsce możesz dać śliwę Pissardi lub Nigrę

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
proximka 22:24, 17 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Dzięki Joaska za podpowiedzi ale przy tujach wolałabym już nic nie ruszać zresztą ja uważam ze tam akurat wszystko gra. Na pewno muszę przesądzić tawułkę bo dziwnie wygląda i wysadzić kosodrzewinki i trawki tak jak piszesz. Jeszcze zastanawiał się nad hortencjami ale mam je na rabacie na przeciwko i będą tez pod sosnami wiec będzie ich za dużo. Tej części z sosenkam na pniu tez juz nie będę zmieniała bo mi się bardzo podoba. Jak dojdą trawki żółte golden będzie myślę fajnie. Masz racje z powtórzeniami roślin bo to porządkuje ogród i na pewno będę tą zasadę stosowala. Dzięki za pomoc. Jutro przychodzą miskanty ale to akurat w inne miejsce. Rownierz trawki te tajne powykrecane które pójdą miedzy kosodrzewiny których jeszcze nie mam .


____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 18:38, 19 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Dzisiaj przyszły trawki. Dostałam urlop 2 dni więc poświęcę wolny czas żeby wszystko powsadzać. Musze podjechać tylko po kosodrzewiny. W koluszkach sprzedają duże kosodrzewiny po 54zł ale chyba jeszcze podjadę do TRACZA może będzie większy wybór
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 15:12, 21 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Byłam w Traczu i nie tylko, zwiedziałam chyba z 5 różnych szkółek i tylko w jednej była ładna kosodrzewina ale szt. po 68 zł a ja potrzebuje 5 więc odpada. Są przecież jeszcze inne wydatki. Jutro jadę do Koluszek zobaczyć te po 54zł.

Za to skończyłam część długiej rabaty z tyłu działki. Część pomiędzy sosanmi a tujami. Posadziłam miskanty morning light (tylko niestety jeszcze malutkie), przesadziłam w to miejsce tawułkę japońską i między nią rosną teraz berberysy kolumnowe Red Pillar.
C zy idę w dobrym kierunku???


Na tle tej kory to nic nie widać. Czekam jak urosną iskanty powinno być lepiej. Może macie jakieś sugestie
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 15:13, 21 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Miałam robić tę rabatę którą pokazała Joaska, ale jak zwykle wzięłam się za inną A to wszystko przez te kosodrzewiny a raczej ich brak
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 09:55, 26 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Niedziela była bardzo ciężka. Wsadziłam pięć kosodrzewin a pomiędzy nimi trawki curly frosted i modrzew płaczący. Środkowa rabata pozostaje w takim wydaniu jak do tej pory. Będę ją tylko systematycznie podsadzać nowymi roślinkami. Planuję pociągnąć jeszcze linię z rozplenic japońskich po długości tego przejścia z płyt. Nie wiem czy tylko nie za gęsto mam je posadzone obok siebie. Co ile sadzicie w lini rozplenice. Bo one są chyba dość spore??
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 11:00, 26 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Teraz siedzę i kombinuję jak obsadzić rabatę żwirową z przodu ogrodu. mam taką propozycję. Chcę żeby było minimalistycznie tylko nie wiem czy nie za łyso na narożnikach.

Przez przypadek obcięło mi rabatę
Rabata z bukszpanami podsypana żwirem a ta ze świerkiem korą. Co ile sadzimy żurawki. Dla przypomnienia rabata nie obsadzona na stronie 1
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 12:33, 26 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
I jeszcze jeden pomysł, bardziej uporządkowany.
Bukszpany z lawendą
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 09:06, 01 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Nie wiem co mam myśleć ale na forum widzę że żadne posty czy prośby o pomoc nie zostają bez odpowiedzi.
A tutaj nikt nie chce uczestniczyć w moim procesie tworzenia ogrodu .
Będzie to więc miejsce gdzie będę wpisywć nazwy roślin które będę sadziłam i zdjęcia postępów w pracy.
____________________
Ania-Ogród proximki
Emi 23:08, 01 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 33
Witam
Wpadam z rewizytą, dzięki za odwiedziny. Mamy podobne początki, jednak Twój ogród (tak mi sie wydaje) zmierza w kierunku bardziej nowoczesnego: wszystko ułożone równo pod kwadracik, ja lubie obłe kształty i faliste linie, ale nie wiem czy już nie przedobrzyłam Przeczytałam cały Twój wątek i mam takie same wrażenia - mamy zbyt mało gości odwiedzających, ale jak to zmienić?. Więc twórzmy dla siebie samych i ku samozadowoleniu ............. lub wielkiemu rozczarowaniu, gdy nam coś nie wyjdzie. Dzisiaj przerobiłam rabatkę z tulipanami. Przesadziłam klon palmowy, pięknotke i jakiegoś iglaczka w zupełnie inne miejsce przeniosłam. Nietykalny jest "bonsai". Podsadziłam bukszp[any i trzmieliny, które jutro mam zamiar przyciąć w kulki. Niedzielne zakupy posadziłam. Czekam co z tego wyjdzie.
____________________
Emi I co dalej???
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies