Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Proximki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Proximki

rzulieta 10:32, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
proximka napisał(a)
i z góry jeszcze rabata do przeróbki. Tawułki do przesadzenia

Mały kolnik palmowy już rozwinął listki. Nie pamiętam jakiej odmiany klon kupowłam i ciekawa jestem czy będzie duży

Moim zdaniem geometryczne rabaty czyli bukszpanik dookoła jako obwódki, w środek mogą być trawki. Bukszpan chyba najtaniej przez internet od producenta.

____________________
Ogródek Niny
rzulieta 10:38, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
proximka napisał(a)
Rododendrony zakwitły. Pięknie to wygląda jeszcze muszę podsadzić je żurawką i będzie super.

Rododendrony podsadz czym innym bo żurawki lubią zwykła ziemie a rododendrony kwaśna. Będą się razem zle czuły. Hosty lubią kwaśna ziemie.
Przepraszamze się tak szarogesze ale to tylko z sympatii. Żebyś nie popełniła błędów tych co ja.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 10:40, 23 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Dobra to tyle. Jak coś chcesz się zapytać to wal jak w dym na moim wątku. Przyjdę i razem pomyślimy
____________________
Ogródek Niny
kasia_w 12:00, 23 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Proximko- świerk conica nie lubi bliskiego towarzystwa- nic nie może go dotykać bo opadną igiełki. Ja mam conicę- rośnie samotnie w donicy już 3 lata, nie przemarza, jest piękny i duży Tylko potrzebuje oprysku na przędziorki i za to niektórzy za nim nie przepadają
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
proximka 19:09, 23 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Sonka masz rację z podwyższonymi rabatami też bym chciała ale nie mam czasu żeby je czyś "obudować". Pomyślę o tym jednak. Dzięki bardzo

Sonka,Rzulieta darni oczywiście nie wyrzuciłam tylko składuję u sąsiada na polu bo ja prawie sama w polu mieszkam tylko sąsiadka jesze obok ale samotność mi nie straszna, mam przynajmniej spokój. Darń sobie poczeka a później będę miała śliczną ziemię

Rzulieta dzięki za radę z żurawkami, dam je gdzie indziej. Chcę pod sosnami posadzić rozplenice to może przed nimi żurawki dam

Kasia_w nie wiem co z tą conicą dostałam od teścia bo miał za gęsto i z jednej strony jest trochę łysa. Może coś wolno rosnącego w pobliżu posadzić tak żeby się nie stykało


Jak posprzątam przy oczyszczalni to wrzucę rabatę w kształcie litery L bo trochę ją pozmieniałam

Dzięki dziewczyny za rady!!
____________________
Ania-Ogród proximki
Lamaze 20:34, 23 cze 2015


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 307
proximka napisał(a)
Lawenda szaleje...


piękna! Moja jakaś dziwna, strasznie wysokaśne, wiechowate ma pędy.
____________________
Moje ogrodowe puzzle
proximka 21:24, 23 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Moje tez na początku puściły same kwiaty. Teraz trochę się rozrosły. Ta i tak jest mała. Mam lawendy jeszcze przy kamieniach i w porównaniu do zeszłego roku są mega wielkie.

Właśnie patrzyłam na moje malutkie hortensje wsadzone rok temu. Już mają pączki . Mam nadzieję że za rok będą tak samo dobrze rosły jak lawenda
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 21:35, 23 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Udało mi się usunąć darń. Poustawiałam rośliny. Napiszcie co myślicie. Z przodu przed jałowcami lime golden będzie ławeczka bo tutaj przed rabatą w pryszłości powstanie miejsce na ognisko

Z tyłu czerwoną kreską zaznaczyłam dalszy ciąg rabaty tylko przysypanej korą ta kwadratowa będzie obsypana boałą marianną. Chciałam kwadratową rabatę żeby nawiązanie było do tych z przodu przy podjeździe

Za berberysami dwa miskanty. Tylko nie wiem jaka odmianę wybrać?


Odległość pomiędzy roślinkami 50 cm. Nie za blisko?

____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 21:35, 23 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Chyba lime goldy i berberysy trochę przesunę w lewo
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 21:44, 23 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Jeszcze nie pisałam. Dopadła mnie chandra. Chyba będziemy musięli zrezygnować z roślin na skarpie. Moje psy roznoszą wszystko. Nawet jak urosną to myślę że zostaną rozdeptane przez psy. Znacie może w okolicach Łodzi jakąś małą firemkę która robi tarasy drewniane. Wpadłam na pomysł że w miejsce skarp zrobię przedłużenie tarasu i zakończę na pionowo. Wokół tylko rabatki żwirowe 0,5 metra porobię i jakieś trawki posadzę. Słyszał ktoś może
____________________
Ania-Ogród proximki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies