Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Proximki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Proximki

proximka 20:53, 24 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Super, tak zrobię,a już myślałam że będę musiała moje plany zweryfikować. I tak przed RH dam wrzosy albo wrzośce te które rosną u mnie na skarpie. Tylko muszę zobaczyć jak kwitną bo już nie pamiętam czy są te same. A prawo ogrodowiska brzmi: sadzić grupami
____________________
Ania-Ogród proximki
ren133 01:02, 25 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
proximka napisał(a)
Znalazłam trochę taniej z nierdzewki http://nshome.pl/46-dekoracje-ogrodowe


I co kupujesz?
Tylko te największe mają wadę

PS Nie odpisałaś mi skąd jesteś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 01:03, 25 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
proximka napisał(a)
Super, tak zrobię,a już myślałam że będę musiała moje plany zweryfikować. I tak przed RH dam wrzosy albo wrzośce te które rosną u mnie na skarpie. Tylko muszę zobaczyć jak kwitną bo już nie pamiętam czy są te same. A prawo ogrodowiska brzmi: sadzić grupami


Widziałam ostatnio cuuudne połączenie rh z hostami Ale ja nie mam miejsca u siebie na rodki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
proximka 08:01, 25 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Reni133 jestem z okolic Łodzi. Mieszkałam całe życie w Łodzi a teraz wyprowadziliśmy się na wieś (Borchówka) i jest suuper. Tylko ze względu na córkę jest trochę zachodu bo ją trzeba wszędzie wozić.

W tym miesiącu nie kupię tych kul bo za dużo roślin kupiłam i limit na zakupy ogrodowe wyczerpany

Też myślałam o połączeniu RH z hostami. Jeszcze się zastanawiam. Moje RH w sumie też za dużo miejsca nie mają i jak urosną trochę to będę musiała usunąć gałązek dolnych spod jodły i brzóżki.
____________________
Ania-Ogród proximki
rzulieta 09:22, 25 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Ja wczoraj poszalalam i kupilam nożyce do żywopłotu i sektor. No i wypróbowałam. No bo co na roslinki ja tez w tym miesiacu mam szlaban. To sie mozemy łączyć w bólu
____________________
Ogródek Niny
aga_szsz 09:50, 25 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Wpadłam z rewizytą

dom i ogrodzenie aż proszą się o minimalistyczne nasadzenia i proste formy.

L-kę wysypałabym żwirem, a nie korą, zlikwidowała wszystko, co jest i posadziła tylko jakieś jedno drzewo, nawet większe i trawy w jednym gatunku, max 2.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 10:25, 25 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Jeśli chodzi o stare nasadzenia i tzw.prezenty i nieprzemyślane zakupy, miałam podobny problem, właściwie to mam nadal. w ogrodzie zrobiłam kompletną demolkę, wywaliłam wszystkie stare drzewa, głównie świerki, chore jabłonie. mniejsze rośliny, przesadziłam w jedno miejsce-przechowalnik, ale i tak większości bym się pozbyła, bo mi nie pasują! Dużo po prostu wywaliłam, lub rozdałam.

Łatwiej jest tworzyć ogród od zera, na czystym polu.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
proximka 11:24, 25 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Witaj Aga u mnie.
co do L-ki jestem z niej zadowolona i tam nie za bardzo chcę zmieniać. Zresztą musi być więcej roślin że by zasłaniały studzienki.. Nie wkleiłam jeszcze zdjęć po moich ostatnich nasadzeniach. niemam czasu


Na drzewo większe mam jeszcze miejsce. Mam rabatę tą za lawendą przy kamieniach i tam wadzę albo buka dawyck purkle albo buka pendula. Na tle sosen powinien fajnie się odcinać
____________________
Ania-Ogród proximki
proximka 11:28, 25 cze 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
rzulieta napisał(a)
Ja wczoraj poszalalam i kupilam nożyce do żywopłotu i sektor. No i wypróbowałam. No bo co na roslinki ja tez w tym miesiacu mam szlaban. To sie mozemy łączyć w bólu


Dobrze mieć pokrewną duszę łączącą się w bólu z powodu braku kasy na roślinki. Tak najchętniej to bym wszystko od razu kupiła, no ale to się też wiąże z tym, że trzebaby było wszystko od razu wsadzić a na to też trudno czas znaleźć
____________________
Ania-Ogród proximki
rzulieta 13:42, 25 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
proximka napisał(a)


Dobrze mieć pokrewną duszę łączącą się w bólu z powodu braku kasy na roślinki. Tak najchętniej to bym wszystko od razu kupiła, no ale to się też wiąże z tym, że trzebaby było wszystko od razu wsadzić a na to też trudno czas znaleźć

Nie zapominajmy o koncepcji bo mi to jak coś strzeli do głowy to ją mam ale jak pójdę do ogrodniczego albo szkolki roslin to mi koncepcja pada i wymyslam od nowa. Tak zazwyczaj na predce i potem przynosze i sie drapie w glowe. To sa takie urywki w stylu" cierpienia młodego Woertera"
____________________
Ogródek Niny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies